Clakier Opublikowano 19 Stycznia 2022 #1 Opublikowano 19 Stycznia 2022 Cześć. Witam wszystkich. Jestem tutaj żeby tchnąć życie w pusty baniaczek który mam na stanie. Będzie to powrót do hobby po wielu latach przerwy. Wcześniej miałem kilka baniaczków, ostatni 375l z Tropheusami Ikola. Nigdy nie wnikałem w temat Malawi więc chętnie skorzystam z Waszych doświadczeń. Obecnie mam puste 120x40x45 czyli 216l, które chce zagospodarować, ale w głowie jest już 500l które ogarnę za jakiś czas. Ciągle się wacham pomiędzy Tanganjika a Malawi, ale myślę że czas na coś nowego. Pozdrawiam
pablomas Opublikowano 19 Stycznia 2022 #2 Opublikowano 19 Stycznia 2022 Hej. Przygodę czas zacząć, rób Malawi nic nie trwa wiecznie 1
LukiBars Opublikowano 19 Stycznia 2022 #3 Opublikowano 19 Stycznia 2022 Cześć. Tez proponowałbym malawi
pulpet Opublikowano 19 Stycznia 2022 #4 Opublikowano 19 Stycznia 2022 Tutaj nikt inaczej nie odpowie. Stawiaj.Malawi, będziesz Pan zadowolony 2
Bojar Opublikowano 19 Stycznia 2022 #5 Opublikowano 19 Stycznia 2022 2 godziny temu, Clakier napisał: [] Obecnie mam puste 120x40x45 czyli 216l, które chce zagospodarować, ale w głowie jest już 500l które ogarnę za jakiś czas. [] Nie żebym odradzał ale to akwarium jest za małe dla ryb z Malawi. 500l daje już spore możliwości choć nadal bardzo ograniczone Stawiaj większą malawkę a ominie Cię większość problemów związana ze zbyt małym baniakiem. 2
Bezprym Opublikowano 20 Stycznia 2022 #6 Opublikowano 20 Stycznia 2022 (edytowane) Tak jak pisze kolega jeśli masz w planie akwarium 500l stawiaj właśnie takie. Mniejsze na upartego też się nada na jeden dwa gatunki małej mbuny , sam zaczynałem od 240l, ale teraz żałuję że nie zacząłem od większego. Większe to zawsze więcej możliwości z ułożeniem obsady. Edytowane 20 Stycznia 2022 przez Bezprym 4
Ta odpowiedź cieszy się zainteresowaniem. Clakier Opublikowano 20 Stycznia 2022 Autor Ta odpowiedź cieszy się zainteresowaniem. #7 Opublikowano 20 Stycznia 2022 Cześć. Baniak jak to baniak, przy pielęgnicach, wiekszy daje większe możliwości. Myślę nad tematem i po moich doświadczeniach z Tropheusami wiedziałem że ta 216l będzie akwarium przejściowym. Decyzja jest taka że odpuszczam etap przejściowy i zakładam od razu 720l. Realizacja potrwa dłużej ale zaoszczędzę sobie sobie niepotrzebnej przesiadki i całej pracy z nią związanej. Jestem po rozmowach z wykonawcą szkiełka i stojaka pod niego, miało być 500 a zrobiło się 720 które przyjedzie do mnie w drugiej połowie lutego. Tak że jest czas na przemyślenie projektu. 13
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się