Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Pytanie kieruje do tych ,ktorzy maja ten filtr...po podlaczeniu i odpowietrzeniu filtr chodzi bardzo glosno, cos w srodku strasznie rzezy, wczesniej podlaczalem taki sam tylkow innym akwa i jest super cichy, a ten chodzi strasznie glosno, ten dzwiek dobiega gdzies z obudowy, prosze o pomoc, mam nadzieje,ze nie bede musial go reklamowac, to oznacza znowu przestoj 2-3 tyg.

Opublikowano

Nie tak dawno Mjunszajn napisała:


Co do JBLa- po kilku latach sprzedazy- najgorszy filtr na rynku. Ze szczegolnym uwzglednieniem CP250. Wada oski wirnika cay czas wystepuje i dotyczy ogromnego odsetku tych filtrow. Do tego dramatyczny spadek przeplywu po kilku miesiacach pracy. Filtr jest tani i latwy w obsludze- na tym koncza sie jego zalety.

Plus jest taki, że z tego co można przeczytać problem jest ogólnie znany i producent bez problemów wymienia te ośki. (na niewadliwe? :D )

Opublikowano

Sprawdz czy napewno go odpowietrzyles , mialem tak przy pierwszym starcie .

Okazalo sie ze mimo iz zrobilem to zgodnie z instrukcja to wirnik chodzil na sucho.

Jak pare razy pozamykalem i pootwieralem zawor wylotowy to sie odpowietrzyl :-)

Opublikowano

tak, wydaje mi sie,ze go odpowietrzylem, poprzez korek w klapie filtra, ale sprobuje zrobic tak jak mowisz. Mnie martwi cos innego, akwa ma 112l, filtr jest do 250 wiec powinnien szalec w tym akwa, aon daje lekka falke. Ten sam filtr chodzi w roslinnym 240l i robi wiekszy zamet niz w moim, cos chyba walnelo. Mam wiec pytanie, bo szkoda mi juz czasu na czekanie, az mi go wymienia. Mam do tego akwa rpzewidziany narazie tlyko filtr zewn., ten o ktorym mowa. Czy moge wystartowac to akwa na pozyczonym wewn. mechaniku (spokojnie uciagnie), a jak przyjedzie ten naprawiony to podlacze tego , przez pare dni beda chodzily razem, a pozniej oddam ten wewn. Pytam bo nie wiem, czy zda to egzamin...

Opublikowano

ciezko mi powiedziec bo uzywam desczowni , wiec u mnie w 126l woda nie szaleje.


Co do odpowietrzenia - ja wlasnie tez odpowietyrzylem przez korek, ale nie byl odpowietrzony.

Jak zamkniessz wylot i potem go otworzysz ( tak samo mozesz sie pobawic wlotem )

uslyszysz syk i wyleci powietrze ( tak bylo u mnie )

4-5 ruchow zaworkiem i odpowietrzone, wtedy nie trzeba tyle czekac aby sie odpowitrzyl.


Jakby co widzialem ostatnio w sklepie wirniki do JBL'i wiec osobiscie bym nie reklamowal tylo wymienil sobie wirnik - chyba ze 20-30pln kosztowal.


Marcin

Opublikowano

sprobuje ejszcze cos pokombinowac, ale jak nie da rady, reklamacja, a co ze startem akwa na wewn., pisalem o tym wyzej, da rade przepchnac taki wariant??????///

Opublikowano

może być ciężko, filtr mechaniczny ma małą powierzchnię dla bakterii, ale zawsze to lepiej niż od początku.

Zamknięcie cyklu azotowego i tak stwierdzisz po parametrach, ale wtedy biolog musi być już w akwarium i to sprawnie działajacy, bo pomimo tego że parametry będziesz mieć dobre to przy większym stężeniu związków amoniaku po wpuszczeniu ryb to sam mech nie da rady i parametry szybko się zmienią, co może skutkować śmiercią ryb.

Opublikowano

Ja mam od 4 miesiecy i poza duzym spadkiem przepływu, spowodowanym wypełnieniem po brzegi ceramika + pewnie zabrudzeniem, nie zauwazyłem żadnych innych niepokojacych objawów . Filterek chodzi cicho , ale w podobnym akwa nie ma mowy o jakimś wyraźnym ruchu tafli wody ( wylot umieszczony ok 6-7cm pod powierzchnią i skierowany ku górze ) .

Opublikowano

hmmm, no nic, trzeba isc do przodu, wiec w akwa juz smiga unifilter 1000 aquaela ( ale on duzy ). Ma dwie male gabki i troche ceramiki, na poczatku troche uciagnie, ale jak kolega wyzej pisal, jak bede wpuszczal ryby, kubelek musi juz byc. Zrobie tak, jak wroci kubel , podlacze go go do akwa, posmiga tydzien razem z wewn., jak wyniki testow beda si, odlaczam wew. i wpuszczam ryby...jejku ale to sie wszystko ciagnie...

p.s.

mozliwe zeby ten wewn. robil wiekszy zamet niz ten kubel, wydaje mi sie ten kubel nie ma takiej mocy jak miec powinnien. Wewn. jest mocno skrecony, a i tak ostro daje.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Wody mniej ponieważ tło swoje zajmuje ale powiem tylko jedno słowo - Pięknie 🤩
    • Żółte cały wieczór siedzą w ławicy w jednym rogu. Ciekawe, czy boją się jakiegoś tarłowca, czy coś im innego przeszkadza.
    • Nowa odsłona akwarium 260x55x70h (~1001 litrów) Wody weszło około 670 litrów, czyli około 100 litrów mniej niż w poprzedniej wersji. Tym razem za filtrację odpowiada komin o wymiarach 15x40 cm wypełniony gąbkami 10-30 PPI oraz kształtkami K1. W środku pompa Jebao DCP-2500. Oświetlenie bez zmian, dwie belki LED po 260 cm z modułami RGB i 11.000 k.  Więcej osprzętu nie ma. Całość w szczycie doby to pobór około 30 W. Grzałki nie mam, bo zimą temperatura rzadko spada poniżej 22 stopni. Zrezygnowałem z pokrywy. Akwarium jest przykryte sekcjami szyb nakrywowych, na których w tylnej części położyłem doniczki z roślinami. W przyszłości planuję w rogu hydroponikę. Płótno nad akwarium kupiłem w tym roku nad brzegiem jeziora. Mam szczerą nadzieję, że wykonał go lokalny artysta. Nałożyłem go na ramkę z listewek. Obsada to dalej niewiadoma.
    • Dlatego zastanów się czy faktyczne musisz  zmieniać. Teoretycznie im filtr ma większą wydajność , większy pobór mocy itp. tym będzie bardziej głośny. Ale to tylko teoria  bo może się zdarzyć , że ten o mniejszej mocy itp. może okazać się głośniejszy bo np. wirnik jest źle dopasowany i bije na ośce. Spójrz na to jeszcze z innej strony a mianowicie czy planujesz zmieniać akwa na większe?  Jeżeli tak to bym śmiało brał ten który będzie dedykowany do ewentualnego nowego litrażu.  Nikt Ci nie da 100% gwarancji , że konkretny filtr będzie cichy.  Zasugeruj się opiniami na ich temat ale ryzyko zawsze będzie. Ostatecznie zawsze można wyciszyć szafkę i znajdziesz tutaj kilka tematów o tym jak to zrobić.
    • Witam. W moim akwarium 214 litrów mam JBL-a e901 i ten filtr pracuje już 10 lat. Filtr jest sprawny i nigdy z nim nic złego się nie działo. Chcę go zmienić i pytanie czy przejść na nowszy model JBL e902 czy może zastosować większy JBL e1502 zleży mi też na poziomie głośności aby był cichy bo akwarium stoi w sypialni. 
    • Dla mnie non-mbuna to jest zagadka. Niby parametry wody w kranie idealne, w akwarium również, ale może jednak coś jest w wodzie co testy nie wykrywają? U mnie każde podejście do non-mbuny kończyło się fiaskiem.
    • Ja mam najtańsze kształtki z polecenia @triamond. Używam ich statycznie i teraz przy restarcie akwarium fajnie zaszły brudem. Na samym K1 i różnej gradacji gąbkach, bez waty woda kryształ na długości 260 cm.
    • Przerabiałem te media. Ten produkt był skuteczny, dość mocno podbijał PH - u mnie o ok. 0,5. Pomyśl o Seachem Malawi/Victoria Buffer - podnosi silnie pH oraz KH nie podnosząc GH.
    • Przy tej wielkości szkła najdroższy jest transport. Ja bym popytał po miejscowych lepszych sklepach - może któryś współpracuje z myciokiem, erybką lub podobnymi. Brałbym z 10. Kiedyś była akcja, że 240 pękały przy wzmocnieniach. Były właśnie robione z 8
    • Te ryby są nieprzewidywalne, ale u mnie nigdy jeden samiec się nie sprawdzał. Nie ważne w jakim litrażu. Dla przykładu teraz mam auratusa 4+4 (dwa potężne samce plus dwa to tacy chłopcy do bicia), samice spokojnie noszą młode do tego stopnia, że mam inwazję młodych. Na pewno agresję u nich rozkładają inne samce i temperatura, bo nie używam grzałki (w akwarium zimą mam ok 22 'C, a latem 26 'C).
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.