Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Pytanie kieruje do tych ,ktorzy maja ten filtr...po podlaczeniu i odpowietrzeniu filtr chodzi bardzo glosno, cos w srodku strasznie rzezy, wczesniej podlaczalem taki sam tylkow innym akwa i jest super cichy, a ten chodzi strasznie glosno, ten dzwiek dobiega gdzies z obudowy, prosze o pomoc, mam nadzieje,ze nie bede musial go reklamowac, to oznacza znowu przestoj 2-3 tyg.

Opublikowano

Nie tak dawno Mjunszajn napisała:


Co do JBLa- po kilku latach sprzedazy- najgorszy filtr na rynku. Ze szczegolnym uwzglednieniem CP250. Wada oski wirnika cay czas wystepuje i dotyczy ogromnego odsetku tych filtrow. Do tego dramatyczny spadek przeplywu po kilku miesiacach pracy. Filtr jest tani i latwy w obsludze- na tym koncza sie jego zalety.

Plus jest taki, że z tego co można przeczytać problem jest ogólnie znany i producent bez problemów wymienia te ośki. (na niewadliwe? :D )

Opublikowano

Sprawdz czy napewno go odpowietrzyles , mialem tak przy pierwszym starcie .

Okazalo sie ze mimo iz zrobilem to zgodnie z instrukcja to wirnik chodzil na sucho.

Jak pare razy pozamykalem i pootwieralem zawor wylotowy to sie odpowietrzyl :-)

Opublikowano

tak, wydaje mi sie,ze go odpowietrzylem, poprzez korek w klapie filtra, ale sprobuje zrobic tak jak mowisz. Mnie martwi cos innego, akwa ma 112l, filtr jest do 250 wiec powinnien szalec w tym akwa, aon daje lekka falke. Ten sam filtr chodzi w roslinnym 240l i robi wiekszy zamet niz w moim, cos chyba walnelo. Mam wiec pytanie, bo szkoda mi juz czasu na czekanie, az mi go wymienia. Mam do tego akwa rpzewidziany narazie tlyko filtr zewn., ten o ktorym mowa. Czy moge wystartowac to akwa na pozyczonym wewn. mechaniku (spokojnie uciagnie), a jak przyjedzie ten naprawiony to podlacze tego , przez pare dni beda chodzily razem, a pozniej oddam ten wewn. Pytam bo nie wiem, czy zda to egzamin...

Opublikowano

ciezko mi powiedziec bo uzywam desczowni , wiec u mnie w 126l woda nie szaleje.


Co do odpowietrzenia - ja wlasnie tez odpowietyrzylem przez korek, ale nie byl odpowietrzony.

Jak zamkniessz wylot i potem go otworzysz ( tak samo mozesz sie pobawic wlotem )

uslyszysz syk i wyleci powietrze ( tak bylo u mnie )

4-5 ruchow zaworkiem i odpowietrzone, wtedy nie trzeba tyle czekac aby sie odpowitrzyl.


Jakby co widzialem ostatnio w sklepie wirniki do JBL'i wiec osobiscie bym nie reklamowal tylo wymienil sobie wirnik - chyba ze 20-30pln kosztowal.


Marcin

Opublikowano

sprobuje ejszcze cos pokombinowac, ale jak nie da rady, reklamacja, a co ze startem akwa na wewn., pisalem o tym wyzej, da rade przepchnac taki wariant??????///

Opublikowano

może być ciężko, filtr mechaniczny ma małą powierzchnię dla bakterii, ale zawsze to lepiej niż od początku.

Zamknięcie cyklu azotowego i tak stwierdzisz po parametrach, ale wtedy biolog musi być już w akwarium i to sprawnie działajacy, bo pomimo tego że parametry będziesz mieć dobre to przy większym stężeniu związków amoniaku po wpuszczeniu ryb to sam mech nie da rady i parametry szybko się zmienią, co może skutkować śmiercią ryb.

Opublikowano

Ja mam od 4 miesiecy i poza duzym spadkiem przepływu, spowodowanym wypełnieniem po brzegi ceramika + pewnie zabrudzeniem, nie zauwazyłem żadnych innych niepokojacych objawów . Filterek chodzi cicho , ale w podobnym akwa nie ma mowy o jakimś wyraźnym ruchu tafli wody ( wylot umieszczony ok 6-7cm pod powierzchnią i skierowany ku górze ) .

Opublikowano

hmmm, no nic, trzeba isc do przodu, wiec w akwa juz smiga unifilter 1000 aquaela ( ale on duzy ). Ma dwie male gabki i troche ceramiki, na poczatku troche uciagnie, ale jak kolega wyzej pisal, jak bede wpuszczal ryby, kubelek musi juz byc. Zrobie tak, jak wroci kubel , podlacze go go do akwa, posmiga tydzien razem z wewn., jak wyniki testow beda si, odlaczam wew. i wpuszczam ryby...jejku ale to sie wszystko ciagnie...

p.s.

mozliwe zeby ten wewn. robil wiekszy zamet niz ten kubel, wydaje mi sie ten kubel nie ma takiej mocy jak miec powinnien. Wewn. jest mocno skrecony, a i tak ostro daje.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Dziękuję za pomoc , postanowiłem do tych karm , które już mam , czyli do : Tropical Spirulina Forte 36% i Tropical Pro Defence S, dokupić Tropical D-Allio plus (będę podawał raz w tygodniu ), oraz Hikari Vibra Bites . No i może przetestuję też Aller Futura ex. , zobaczymy czy i u mnie , będzie ona równie chętnie zjadana przez ryby. I jeszcze taka karma, jak Naturefood Supreme Plant M, stosował ktoś ?
    • Dlatego od dawna obsadę dobieram pod względem kolorów a nie żywienia.
    • @Tomasz78 Na to wygląda. 
    • @triamond skoro jeden pokarm dla wszystkich to znaczy że dobieranie obsady zgodnej żywieniowo to mit.
    • @Tomasz78 Wygląda na to, że trudno taką obsadę znaleźć, jeśli chodzi o skład karmy. Temat już dyskutowany w długich wątkach (wraz ze źródłami):  https://forum.klub-malawi.pl/topic/25045-jak-dobieracie-diete-dla-swoich-ryb/ https://forum.klub-malawi.pl/topic/26433-roślinożercy-a-mięsożercy-różnice-w-układzie-pokarmowym-jak-i-czym-karmić-dyskusja-ogólna 'Mięsożercy' gorzej tolerują nadmiar węglowodanów od 'wszystkożerców'. Karma nie ma znaczenia, o ile ma dużo białka (w tym nie za dużo nie pełnych roślinnych), i trochę tłuszczu. Pielęgnice są wszystkożerne. Pielęgnice Jeziora Malawi są blisko ze sobą spokrewnione, wyewoluowały z kilku gatunków i się specjalizowały w młodym ewolucyjnie (1-2 mln lat) jeziorze. Nie było czasu na pełną specjalizację. Mają żołądki, zęby gardłowe, przewód pokarmowy o średniej długości, z  pewnymi różnicami gatunkowymi i jedzą co się da. Niektóre znalazły swoje nisze ekologiczne z danym typem pokarmu, ale doskonale poradzą sobie na innym, jeśli będzie trzeba. Za krótko i brak presji ewolucyjnej, by stracić zdolność jedzenia wszystkiego, szczególnie że poziom wody i warunki się zmieniały wielokrotnie (a więc i pewnie rodzaj dostępnego pokarmu). Peryfiton jest wysokobiałkowy (55%), niskowęglowodanowy (10%? jeśli chodzi o strawne węglowodany) i absurdem jest traktować peryfitonożerców, jako  roślinożerców i karmić je węglowodanami z karm roślinnych o niskiej zawartości białka, tylko dlatego, że i glony i rośliny są zielone. To prowadzi do bloat. No i karmy akwarystyczne/hodowlane są przetworzone. To coś innego niż w naturze.  
    • Tego nie wie nikt.  Zależy od układu skał, przebiegu filtracji, pokarmów, ryb itp itd Jeżeli z czasem będziesz miał problem to dokupisz i tyle Polecam Tunze 6045
    • Podłącze się jeśli można z pytaniem. Czy do moich 300 L jak będzie Malawi potrzebny mi cyrkulator? Jako filtr mam JBL e1502 i napowietrzacz w obecnym(pustym jeszcze akwarium ale zalanym).
    • Witam Czy ktoś kto ma Malawi korzysta może z worków SZAT jako medium filtracyjne? Bo mam kupione, jeszcze nie użyte, z myślą o poprzednum roślinnym i zastanawiam się czy nie włożyć tej żywicy do filtra. Podobno świetnie obniża to No3. Tak przynajmniej twierdził facet który zajmuje się hodowlą paletek. Ale czy moge to użyć również do Malawi?  
    • Skoro jeden pokarm jest dobry dla wszystkich ryb to jak ma się do tego obsada niepasująca żywieniowo...
    • Testowałem różne pokarmy i ostatecznie zdecydowałem się na pozostanie przy pokarmie polecanym między innymi przez @triamond czyli Aller Futura w granulacji 0,9-1,6mm. Następnym razem tylko kupię w tej większej granulacji  Pokarm rewelacyjny wg mnie. Jak ryby zaczęły na nim żerować to teraz po wrzuceniu czegokolwiek innego jedzą jakby się na mnie obraziły  
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.