Skocz do zawartości

Eutanazja ryb


mutra

Rekomendowane odpowiedzi

a umieranie przez 5-10min... no coz, to naprawde wiecznosc....
chyba że jako alternatywa występuje czekanie aż rybka sama kipnie. Uważam, że Sision postąpił najlepiej jak mógł w odniesieniu do sytuacji i posiadanej wiedzy. A dla ścisłości powiem że dyslokacja kręgów szyjnych jeżeli nie wiąże sie z uszkodzeniem rdzenia przedłużonego wcale nie jest śmiercią bezbolesną - np. jak odrąbiesz kurze głowe to ta właśnie głowa boli ją jeszcze przez jakiś czas po odcięciu. Stąd procedura uśmiercania wyraźnie mówi o nakłuciu mózgu igła. W praktyce małe ryby zabija się wciskając paznokciem kciuka podstawe czaszki co daje taki sam efekt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie mowilam o samej dyslokacji kregow, a raczej o oderwaniu tychze kregow od reszty lacznie z uszkodzeniem mozgu, mozna to nazwac zmiazdzeniem - malo to przyjemne dla wykonawcy wyroku, ale ryba za to ginie odrazu;

nie zrobilabym nigdy tegow przypadku duzych ryb, tj np przyslowiowy karp, bo to juz za duza ryba, zeby byc pewnym szybkiego efektu; ale przy malych rybach jest to najskuteczniejsza metoda z tych "najprostszych"



a tak btw - kur biegajacych po obcieciu glowy naogladalam sie jako dziecko nie malo i zawsze mnie wtedy zastanawialo co bardziej zyje - biegajacy korpus czy odcieta glowa - taki dylemat malego dziecka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kur biegajacych po obcieciu glowy naogladalam sie jako dziecko nie malo i zawsze mnie wtedy zastanawialo co bardziej zyje - biegajacy korpus czy odcieta glowa - taki dylemat malego dziecka ;)


Też to oglądałem jako dziecko ale ryby nawet na święta do tej pory nie zabije :wink::wink::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aditu zastanawia mnie to co mówisz, jednak gdy zacząłem świadomie przeprowadzać eutanazję ryby, nie tak jak kiedyś jako dziecko gdy ryba była chora to ją chlup do kibelka, zawsze stosowałem i stosuję zamrażalkę, ryba któa włożóna jest do zamrażalki nie umiera 5-10 minut, tylko poprzez obniżanie temperatury otoczenia obniża również temperaturę ciała ryba, przez co dochodzi do zwolnienia metabolizmu ryby i w efekcie ryba zasypia.

W innym temacie wkleiłem cały artykół więc tutaj podam tylko link do niego.


http://www.endemic.org/?sub=3&magazyn=18&artykul=93


Jest mi się trudno z Tobą zgodzić ale to wolny kraj i każdy może mieć swoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będę kiedyś postawiony przed takim wyborem, to będę miał niezły orzech do zgryzienia :? A pewnie kiedy będę. Ja wiem czy zamrażarka brzmi aż tak strasznie w porównaniu do kilkudniowej agonii w akwa? Cierpienia chyba nie są do porównania. Poza tym nie wiem czy bym zdołał odciąć rybie głowę, bądź wciskał jej cokolwiek w czaszkę. Karpia nigdy nie zabiłem w ten sposób to pyszczaka tym bardziej nie chce. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kiedykolwiek zaczniesz traktować ryby jak większość z klubowiczów, to zobaczysz ze jest to problem.

Jeżeli akwarium jest tylko dekoracją w domu jak telewizor czy cokolwiek innego a rybki mają być tylko rzeczą dekoracyjną, to będziesz słabł i nigdy nas nie zrozumiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.