Skocz do zawartości

Saulosarium 240l


MrTepes

Rekomendowane odpowiedzi

Szacun. Naprawdę piękne akwarium. Niewiele osób potrafiłoby przy takim litrażu wpuścić tylko jeden gatunek (w tym ja). Wygląda naprawdę ładnie tylko mnie wkurzałby widok filtra i grzałki. Jednak z tym w chwili obecnej raczej nie jesteś w stanie nic zrobić.

Trzy samce w takim zbiorniku to świetna sprawa. Czekam z niecierpliwością na kolejny twój wpis i zdjęcia jak podrosną.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szacun. Naprawdę piękne akwarium. Niewiele osób potrafiłoby przy takim litrażu wpuścić tylko jeden gatunek (w tym ja). Wygląda naprawdę ładnie tylko mnie wkurzałby widok filtra i grzałki. Jednak z tym w chwili obecnej raczej nie jesteś w stanie nic zrobić.
Trzy samce w takim zbiorniku to świetna sprawa. Czekam z niecierpliwością na kolejny twój wpis i zdjęcia jak podrosną.
No właśnie mam w planach zamontować grzałkę przepływową. Turbo 2000 robi tylko za cyrkulator żeby mi ładnie kupy zamiatało z dna. W planach jest wymiana go na jakiś cyrkulator. Skały były ładnie porośnięte glonem ale musiałem je wszystkie wyciągnąć przy redukcji i teraz na nowo zarastają.
Zauważyłem ciekawą rzecz. Samce obrały rewiry dopiero po zredukowaniu ich ilości w akwarium. Z dnia na dzień dominujący samiec nabrał wyraźnie bardziej niebieskich kolorów i stał się pewniejszy.


Wysłane z mojego SM-A528B przy użyciu Tapatalka


b8edd735ffa31690236be48417479e13.jpg4a16944da30a2b2403ed5379378755e4.jpg
  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzałkę która masz połóż na dnie, chyba że producent zaleca zamaczania jej do jakiegoś poziomu tylko. Grzałka przepływowa stłumi ci przepływ niepotrzebnie, jakiej byś nie wybrał, chyba, że już masz za duży i jakoś sam go tlumisz. Mam jedną przepływową w innym biotopie i drugi raz bym nie inwestował.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... albo wyjąć grzałkę i zobaczyć do jakiej temperatury woda się ochłodzi... jeśli w zimie będzie 22-23 stopnie, to grzałka zbędna. Ja nie mam...
W domu nigdy nie mam zimniej niż 24-25 stopni. Przeważnie grzeje do około 28-30 stopni bo żona lubi ciepło :)

Wysłane z mojego SM-A528B przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to moje samce, pierwszy obrał sobie terytorium po lewej stronie akwarium i odgania stamtąd pozostałe ryby. Przez chwilę był taki moment, że wszystkie Ryby siedziały po drugiej stronie akwarium Drugi samiec nie wtrącą mu się i ma swoją grotę na środku akwarium. Za to trzeci rano był jeszcze trochę niebieski ale postanowił zacząć walczyć z pierwszym. Po paru godzinach odpuścił i zrobił się cały żółty.27802f54f3c5ce86714206e7b0aaa6a1.jpgfe1edba03a95f86449f6b7c4943e76c7.jpg0d4756eed999ec0d5fb2b769ac3d19e9.jpg

Wysłane z mojego SM-A528B przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.