Skocz do zawartości

450L co dorzucić? 3 gatunki już są


adrianswdn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, właśnie wpuściłem nowa obsadę do akwarium i mam pytanko jakie gatunki jeszcze możnaby tu dorzucić? A może dokupić z tych które już mam?

PSEUDOTROPHEUS SAULOSI x3

MAYLANDIA ESTHARAE RED RED x3

AULONACARA FIRE FISH x3

Wszystko w haremach 1+2

 

Akwarium 150x50x60

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saulosi w układzie 1/2 to niedobry pomysł. To stadna ryba.  Samiec zamęczy te dwie samice. Szkło nie takie małe . Dałbym min 6 samic a i dwa samce to zawsze ciekawiej i uwaga samca odwrócona czasem od samic, więc maja lżej.

Dwoch kolejnych gatunków nie znam, więc niech się ktoś inny wypowie.

  • Lubię to 3
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Andrzej Głuszyca napisał:

Od lat jest to już Chindongo Saulosi. Chesz 3 szt. dokupić czy tyle masz?

Mam 3, dam znać w sklepie gdzie je kupiłem :) żeby zmienili nazwy :)

2 godziny temu, ziemniak napisał:

Jak chcesz mieć kolorowo to dorzuć:

- Iodotropheus sprengerae
- Pseudotropheus crabro

...najlepiej w takich samych haremach. Dodatkowo jakby Ci się udało zdobyć jeszcze 2 samice esterki oraz saulosi samca i 2 samice to byś miał fajną obsadę ;)

Rdzawy bardzo mi się też podoba, niestety nie mieli w sklepie. Crabo raczej odpada jakoś mi nie siada :)

2 godziny temu, pulpet napisał:

Saulosi w układzie 1/2 to niedobry pomysł. To stadna ryba.  Samiec zamęczy te dwie samice. Szkło nie takie małe . Dałbym min 6 samic a i dwa samce to zawsze ciekawiej i uwaga samca odwrócona czasem od samic, więc maja lżej.

Dwoch kolejnych gatunków nie znam, więc niech się ktoś inny wypowie.

Tak zrobię.

Edytowane przez adrianswdn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, adrianswdn napisał:

SAULOSI 6+2

RDZAWY 2+1

ESTHARAE 4+1

FIRE FISH 2+1

Nie żebym się czepiał, ale tak się przyjęło, że w pierwszej kolejności piszemy ilość samców i wtedy jest to dla nas wszystkich zrozumiałe czyli 2+6, 1+2...itd;)

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bartek_De napisał:

Nie żebym się czepiał, ale tak się przyjęło, że w pierwszej kolejności piszemy ilość samców i wtedy jest to dla nas wszystkich zrozumiałe czyli 2+6, 1+2...itd;)

Poprawione :) dzięki

 

 

Podsumowując aktualny plan:

SAULOSI 2+6

RDZAWY 1+2

ESTHARAE 1+4

FIRE FISH 1+2

 

A co powiecie jeszcze o Maingano do kompletu? dodam że w akwarium nie będzie wysokich budowli, tylko raczej nisko porozrzucany serpertynit max na dwa piętra kamieni o średnicy około 10cm i myślałem jeszcze o 2 sporych sztucznych grotach i maskownicach na filtrację idealnie podpisują mi pod tło.

Edytowane przez adrianswdn
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, adrianswdn napisał:

SAULOSI 2+6

Samce ok. Ale jak pisał @pulpet..daj więcej samic z powodów jak wyżej. Możesz śmiało dać docelowo nawet 2+8.

Godzinę temu, adrianswdn napisał:

RDZAWY 1+2

Też daj więcej samic..to są ryby stadne i nie ma sensu w tym przypadku jak i przy Saulosi dawać 3 samic. Zostaną zajechane podczas tarła.

Godzinę temu, adrianswdn napisał:

FIRE FISH 1+2

Na tym forum nie polecamy ryb stworzonych ludzka ręką.

Godzinę temu, adrianswdn napisał:

A co powiecie jeszcze o Maingano do kompletu?

Jak najbardziej .

2 godziny temu, adrianswdn napisał:

Mam 3, dam znać w sklepie gdzie je kupiłem :) żeby zmienili nazwy :)

Słuszna decyzja:) Na naszym forum dbamy o właściwe nazewnictwo. Jeżeli sklep używa złego nazewnictwa to nie najlepiej to świadczy o... 

  • Lubię to 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat im więcej ryb tym ciekawiej, tylko jaka jest górna granica ilości dla takiej obsady w takim zbiorniku? Nie chciałbym też oglądać samych walk o terytorium.

Jeśli chodzi o fire fish, to stety, albo niestety ryby wybierałem z córką, której ulubiony kolor to oczywiście różowy (wiem że barwy mogą być inne, ale w google były różowe i się uparła) :) wybralbym inaczej zwłaszcza, że były najdroższe 🤑

Maingano w jakiej proporcji 1+4?

Ew. Co dalibyscie w niebieskim/granatowym kolorze zamiast Maingano łatwiejszego w odróżnieniu płci przy zakupie :)

Edytowane przez adrianswdn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.