Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Dzień dobry. 

Pojawiła się ogromna szansa na zwiekszenie zbiornika ze 150 litrów na 300. Co mnie bardzo cieszy 👻 

 

Moje pytanie, przelewajac wode ze 150siatki i dolanie co dzień po 30 l az osiągnę 300l to dobry pomysł? 

 

Problem jest taki ,ze duży baniak wejdzie do domu i w tym samym dniu mniejszy musi go opuścić. 

nie chce katować ryb w 30 litrowym szkle które tylko mam dostępne w razie w. 

Opublikowano

Jeżeli masz możliwość wlewania wody nie uzdatnianej chlorem lub mu podobnym, to wlać możesz od razu całą wodę do akwarium , do pełna, jeżeli nie masz pewności co fo wody, to elewacji odstaną.

  • Lubię to 4
Opublikowano (edytowane)

Ja przy przeprowadzce ryb do nowego akwarium, starej wody wlałem tylko 80 litrów resztę od razu uzupełniłem swieżdą wodą(akwarium ma 420l) ale u mnie w kranie płynie niechlorowana, uzdatniana ozonem. 

Edytowane przez Bezprym
  • Lubię to 1
Opublikowano

3 razy przeprowadzałem ryby, i 3 razy robiłem przeszczep bilogii. Osobiście robiłem zawsze tak że woda wlewana przez ustrojstwo w moim przypadku ver 2. Oraz podłączenie starego filtra bez jakiejkolwiek ingerencji w filtr. 

Czyli po kolei 

1. Opróżnić akwarium 

2. Ryby do wiadra. 

3. Usunąć mniejsze Akwa 

4. Ustawić większe (podkład, aranz piasek itd) 

5. Zalać 

6. Podłączyć grzałkę, filtr 

7. Temperatura 25 stopni w akwarium powlna aklimatyzajza ryb 

8. Test wody

9. 2 dni później test wody 

10. Kolejne 2 dni i znów test 

11. Jeśli wszytsko w miarę w normach można nakarmić 

Pamietaj o tym że parametry wody będą się wahać przez chwilę. Taki poradnik może nie do końca odpowiedział na pytanie, ale jesli podłączysz aktywny filtr który był w mniejszym baniaku nawet wlewajac świeża wodę będzie ok. 

  • Lubię to 2
Opublikowano (edytowane)

Rozumiem , że stare podłoże i wkłady filtracyjne będą  te same co w starym akwa. Przynajmniej część podłoża? Jeżeli tak to kup jakiś uzdatniacz i dwie  ampułki prodibio biodigest. Przełóż podłoże, wlej starą wodę i daj ryby pamiętając o  filtrach. Do starego akwa wlej tyle wody ile Ci brakuje. Dodaj uzdatniacz i za godzinę wlej  tę wodę do nowego akwa.  W tym czasie zadziała wspomniany uzdatniacz , woda sama w sobie częściowo się uzdatni od ewentualnego chloru i jemu pochodnych ( wątpię abyś miał takiego pecha i akurat na to trafił) . Po godzinie wlej wodę  i dodaj dwie ampułki prodibio biodigest. Tych bakterii nie przedawkujesz ale nie ma sensu więcej podawać. Biologia lekko Ci się rozchwieje ale nie na tyle aby coś złego stało się rybom. Jest "ryzyko" pojawienia się pierwotniaków  ale tym nie zawracaj sobie głowy . Jak coś to same znikną po kilku dniach. Woda może być mleczna w dniu operacji ale na następny dzień nie będzie prawie śladu po niczym. Możesz spać spokojnie.

 

Edytowane przez Andrzej Głuszyca
  • Lubię to 2
Opublikowano

Podłoże, filtr zewnętrzny fluval 204 i wewnętrzny aquael fan 3 plus wędrują do nowej bańki, do nowego akwarium bedzie tez filtr zewnętrzny którego używał stary właściciel. Także 3 pracujące filtry plus podłoże. 

 

Uzdatniacz jaki dostane w zoologu taki kupie, prodibio biodigest rozumiem dorzucić już w nowym baniaku?

Opublikowano (edytowane)
Godzinę temu, LukiBars napisał:

Uzdatniacz jaki dostane w zoologu taki kupie, prodibio biodigest rozumiem dorzucić już w nowym baniaku?

Kup najtańszy , który zawsze jest dostępny w każdym akwarystycznym. Tak..prodibio wlej zaraz jak wlejesz nową wodę do starej. W ten sposób szybko "odzyskasz " biologię.

Dodam tylko , że skoro będziesz miał stare wkłady to prodibio nie musisz wlewać do filtra a bezpośrednio do akwa gdzieś w okolice zasysu biologa.

Edytowane przez Andrzej Głuszyca
Opublikowano

No i już wszystko wiesz. Ja podobny zabieg będę robił już wkrótce. Też w jeden dzień. Kupiłem kilka wiader do spożywki, w nich będą ryby i woda. Wiadra po około 30litrow. Cała woda zostanie wlana do nowego akwarium. Ryby, piasek, dekoracje itp do wiader. 

Nowe akwarium będzie stało w tym samym miejscu co stare. Trudne to będzie ale da się zrobić. 

Testowałem też bakterie w płynie firmy Azoo jakieś 11 w1. Też działały dobrze. 

Ogólnie jak nowej wody nie wlejesz jakiejś trefnej to wszystko będzie super działało. Zupełnie jakbyś tylko zrobił dużą podmianę wody. 

Opublikowano

Dzięki za informację! 

We wtorek/środę bedzie akcja! 

 

Dzis stelaż został przebudowany! 

 

Mam nadzieje ze w następnym tygodniu bede miał się czym pochwalić 💪🏼

  • Lubię to 1
Opublikowano
W dniu 30.10.2021 o 09:25, Bezprym napisał:

Ja przy przeprowadzce ryb do nowego akwarium, starej wody wlałem tylko 80 litrów resztę od razu uzupełniłem swieżdą wodą(akwarium ma 420l) ale u mnie w kranie płynie niechlorowana, uzdatniana ozonem. 

No i zabiłeś biologię :D .

Ozon tak samo jak chlor zabija bakterie :D , po to się uzdatnia żeby woda pitna była wolna od między innymi bakterii i wszelkich mikroorganizmów :D .

Czyli wystartowałeś bez biologii, niemozliwe ! i ryby nie padły ? cud ! ;) .

  • Lubię to 1

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Dziękuję za pomoc , postanowiłem do tych karm , które już mam , czyli do : Tropical Spirulina Forte 36% i Tropical Pro Defence S, dokupić Tropical D-Allio plus (będę podawał raz w tygodniu ), oraz Hikari Vibra Bites . No i może przetestuję też Aller Futura ex. , zobaczymy czy i u mnie , będzie ona równie chętnie zjadana przez ryby. I jeszcze taka karma, jak Naturefood Supreme Plant M, stosował ktoś ?
    • Dlatego od dawna obsadę dobieram pod względem kolorów a nie żywienia.
    • @Tomasz78 Na to wygląda. 
    • @triamond skoro jeden pokarm dla wszystkich to znaczy że dobieranie obsady zgodnej żywieniowo to mit.
    • @Tomasz78 Wygląda na to, że trudno taką obsadę znaleźć, jeśli chodzi o skład karmy. Temat już dyskutowany w długich wątkach (wraz ze źródłami):  https://forum.klub-malawi.pl/topic/25045-jak-dobieracie-diete-dla-swoich-ryb/ https://forum.klub-malawi.pl/topic/26433-roślinożercy-a-mięsożercy-różnice-w-układzie-pokarmowym-jak-i-czym-karmić-dyskusja-ogólna 'Mięsożercy' gorzej tolerują nadmiar węglowodanów od 'wszystkożerców'. Karma nie ma znaczenia, o ile ma dużo białka (w tym nie za dużo nie pełnych roślinnych), i trochę tłuszczu. Pielęgnice są wszystkożerne. Pielęgnice Jeziora Malawi są blisko ze sobą spokrewnione, wyewoluowały z kilku gatunków i się specjalizowały w młodym ewolucyjnie (1-2 mln lat) jeziorze. Nie było czasu na pełną specjalizację. Mają żołądki, zęby gardłowe, przewód pokarmowy o średniej długości, z  pewnymi różnicami gatunkowymi i jedzą co się da. Niektóre znalazły swoje nisze ekologiczne z danym typem pokarmu, ale doskonale poradzą sobie na innym, jeśli będzie trzeba. Za krótko i brak presji ewolucyjnej, by stracić zdolność jedzenia wszystkiego, szczególnie że poziom wody i warunki się zmieniały wielokrotnie (a więc i pewnie rodzaj dostępnego pokarmu). Peryfiton jest wysokobiałkowy (55%), niskowęglowodanowy (10%? jeśli chodzi o strawne węglowodany) i absurdem jest traktować peryfitonożerców, jako  roślinożerców i karmić je węglowodanami z karm roślinnych o niskiej zawartości białka, tylko dlatego, że i glony i rośliny są zielone. To prowadzi do bloat. No i karmy akwarystyczne/hodowlane są przetworzone. To coś innego niż w naturze.  
    • Tego nie wie nikt.  Zależy od układu skał, przebiegu filtracji, pokarmów, ryb itp itd Jeżeli z czasem będziesz miał problem to dokupisz i tyle Polecam Tunze 6045
    • Podłącze się jeśli można z pytaniem. Czy do moich 300 L jak będzie Malawi potrzebny mi cyrkulator? Jako filtr mam JBL e1502 i napowietrzacz w obecnym(pustym jeszcze akwarium ale zalanym).
    • Witam Czy ktoś kto ma Malawi korzysta może z worków SZAT jako medium filtracyjne? Bo mam kupione, jeszcze nie użyte, z myślą o poprzednum roślinnym i zastanawiam się czy nie włożyć tej żywicy do filtra. Podobno świetnie obniża to No3. Tak przynajmniej twierdził facet który zajmuje się hodowlą paletek. Ale czy moge to użyć również do Malawi?  
    • Skoro jeden pokarm jest dobry dla wszystkich ryb to jak ma się do tego obsada niepasująca żywieniowo...
    • Testowałem różne pokarmy i ostatecznie zdecydowałem się na pozostanie przy pokarmie polecanym między innymi przez @triamond czyli Aller Futura w granulacji 0,9-1,6mm. Następnym razem tylko kupię w tej większej granulacji  Pokarm rewelacyjny wg mnie. Jak ryby zaczęły na nim żerować to teraz po wrzuceniu czegokolwiek innego jedzą jakby się na mnie obraziły  
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.