matejk Opublikowano 14 Września 2021 #11 Opublikowano 14 Września 2021 W mojej opinii wygląda to mizernie , strasznie dużo drobnicy i żadnego konkretnego kamola. Póki pyski małe, będzie ok, z czasem gdy urosną nie będą się mieściły w te szczelinki , poza tym akwarium już jest małe a taki nasyp jeszcze bardziej zmniejsza jego pojemność i ogranicza miejsce do pływania dla ryb 2
pulpet Opublikowano 14 Września 2021 #12 Opublikowano 14 Września 2021 Pierwszy układ wyglądał bardziej naturalnie. Jak zacząłeś piąć się w górę, to z racji tego że masz drobne skałki widać już jakąś inżynierię w tym . Masz małą powierzchnię dna. Ja bym próbował coś smuklejszego do góry wyciągnąć. Jakiś jeden wysoki kamień, na tyle wąski, żeby nie zajął 3/4 akwarium, a resztę bym wypełnił tymi maluchami które masz. Albo zmienił bym koncepcję i użył modułów otwartych od strony niewidocznej. Wtedy możesz stworzyć optycznie sporą dekorację i zostanie jakaś przestrzeń dla ryb.
Arenos244 Opublikowano 14 Września 2021 Autor #13 Opublikowano 14 Września 2021 (edytowane) Chyba macie rację, chyba na dziś się wstrzymam z tym i jutro podjadę i kupię większe smuklejsze kamienie. Zaleje akwarium i zrobię test wytrzymałości blatu Edytowane 14 Września 2021 przez Arenos244 2
Arenos244 Opublikowano 14 Września 2021 Autor #14 Opublikowano 14 Września 2021 (edytowane) 5 godzin temu, Arenos244 napisał: Zobaczę co się będzie działo jak zaleje akwarium. Najwyżej wtedy wzmocnię blat. Zalałem akwarium do pełna, blat jest delikatnie wygięty na środku o jakieś 1-1,5mm. Jak myślisz coś próbować wzmacniać czy myśleć o nowym meblu dla akwarium ? Edytowane 14 Września 2021 przez Arenos244
pulpet Opublikowano 14 Września 2021 #15 Opublikowano 14 Września 2021 1.5 milimetra to nie jest problem moim zdaniem, podkład to zniweluje. Ale wiesz, nikt nie powie zostaw, bo go potem pozwiesz jak coś pęknie . A jak już nowy mebel, to może większy i akwarium też. To by była najlepsza opcja
Arenos244 Opublikowano 14 Września 2021 Autor #16 Opublikowano 14 Września 2021 5 minut temu, pulpet napisał: 1.5 milimetra to nie jest problem moim zdaniem, podkład to zniweluje. Ale wiesz, nikt nie powie zostaw, bo go potem pozwiesz jak coś pęknie . A jak już nowy mebel, to może większy i akwarium też. To by była najlepsza opcja Właśnie już chodzę z metrem po pokoju, tylko że to już koszt dużo wyższy. Marzy mi się 375l teoretycznie mam na takie miejsce problemem są koszty takiego cuda. Czysto teoretycznie: - akwarium 800zł - szafka ( raczej sam bym ją zrobił ) 700zł - oświetlenie tu pojęcia nie mam ale myślę że jakieś 400zł - tło, kamienie, piasek to już małe koszty powiedzmy 100zł - filfracja... myślę że byłby to narurowiec koszty pewnie z 1000zł Łącznie wychodzi około 3000zł. dość sporo. 1
pulpet Opublikowano 14 Września 2021 #17 Opublikowano 14 Września 2021 Zmień podejście. Przestań marzyć, zacznij planować. Marzenia się czasem spełniają, a plany się realizuje. Jak masz miejsce i możliwości to stawiaj duże. To 112 i tak szybko okaże się za małe. 7 1
matejk Opublikowano 15 Września 2021 #18 Opublikowano 15 Września 2021 Dokładnie a zawsze można trafić na jakieś używane akwarium i inne rzeczy w bardzo dobrym stanie np na olx .Koszt znacznie mniejszy a realizacja planów szybsza.
Arenos244 Opublikowano 15 Września 2021 Autor #19 Opublikowano 15 Września 2021 Walczę teraz o odszkodowanie po wypadku, będą większe fundusze to zrobię 375l Dziś udało mi się wzmocnić blat komody ( będzie już pewne ). Byłem również na składzie po kamienie, udało się kupić jeden fajny większy ( wygląda niesamowicie ). Kupiłem również kilka dużo większych z myślą że rozwalę je młotkiem... ale chyba młotek to za mało, są bardzo twarde, może później się pobawię bardziej z nimi. Udało się zrobić coś takiego, co myślicie ? Zaczyna to jakoś wyglądać ?:P 4
Bartek_De Opublikowano 15 Września 2021 #20 Opublikowano 15 Września 2021 Jest dużo lepiej, zasłoniłeś grzałkę, a to duży plus. Dużych kamieni nie rozbijaj, szkoda. Zanieś do piwnicy i niech czekają na 375L. 1
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się