Skocz do zawartości

Dobór pokarmów dla mbuna


klinsman87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Bardzo Was proszę o pomoc w doborze pokarmów dla tych rybek. Początkujący jestem i nie za bardzo wiem co kupić. Ryby będę miały 3-5 cm, czyli małe.

1.      Metriaclima fainzilberi Maison Reef 

2.      Metriaclima msobo magunga 

3.      Pseudotropheus Acei Luwala 

4.      Metriaclima sp. elongatus chewere

5.      Metriaclima Zebra Gold Kawanga

6.      Synodontis petricola – 3-5 szt

Szukam pokarmów premium. Z góry dzięki za wskazówki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Tomasz78 napisał:

Naturefood premium cichlid S

Naturefood premium cichlid plant S

HS cichlid płatki lub granulat S

Dainichi veggie baby 1 mm

Dainichi ultima krill baby 1 mm

Podaje te pokarmy moim rybom i jest ok, mało tego ryby przepadają za granulatem, wygląda jakby bardziej im smakował niż płatki.

12 godzin temu, Nath_147 napisał:

Jak poczatkujacy to może bezpieczniej płatki zamiast granulatu

Niekoniecznie, płatkami też może przekarmić, wystarczy żeby zwrócić uwagę na to że granulat w wodzie i przewodzie pokarmowym pęcznieje, podawać granulatu mniej, ważne aby nabrać wprawy w karmieniu, obserwować i wiedzieć jaka ilość pokarmu jest wystarczająca tak żeby nie przekarmić.

U mnie niektóre ryby bardziej dopychają się do "koryta" więc czasami są tak spasione że ''brzuchy ciągają po ziemi'' ;) i nic się nie dzieje, ryby są zdrowe i żwawe, niedostają żadnego bloatu ani nic innego.

Sam dawniej zwracałem uwagę żeby nie karmić za często lub w ogóle zrezygnować z granulatu ponieważ kiedyś granulat był zazwyczaj jak i inne pokarmy kiepskiej jakości. Natomiast teraz nowoczesne pokarmy są bardzo dobre, zawierają składniki pomagające w trawieniu, mają różne dodatki pomagające zachować ryby w zdrowiu i świetnej kondycji.

3 godziny temu, piotriola napisał:

Zapytaj czym i ile razy dziennie karmił te ryby poprzedni właściciel, nagła zmiana diety i ilość pokarmu może odbić się negatywnie na rybach.

Nie zgodzę się z kolegą. To nie ma żadnego znaczenia jeśli ryby są zdrowe i w dobrej kondycji. Takie cackanie to tylko jeśli trafimy na osobniki kapryśne w słabej formie takie francuskie pieski.

3 godziny temu, piotriola napisał:

sugeruje użyć początkowo płatków raz dziennie.

To nie jest dobry pomysł karmić raz dziennie, chyba że nie mamy wyboru, natomiast w miarę możliwości powinno się karmić wielokrotnie w ciągu dnia małymi porcjami.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Tomasz78 napisał:

To nie jest dobry pomysł karmić raz dziennie, chyba że nie mamy wyboru, natomiast w miarę możliwości powinno się karmić wielokrotnie w ciągu dnia małymi porcjami.

.Ja karmie raz dziennie, ktoś kiedyś napisał szczypta pokarmu granulowanego odpowiada całodziennej dawce pokarmu który spożywa ryba w naturalnym środowisku. Nie karmie ryb planktonem, oczlikiem pokarmem naturalnym więc podaję pokarm raz dziennie.Wszystko zależy od rodzaju podawanego pokarmu.
Podobnie jak granulaty pokarm liofilizowany to 6-10% masy z której został wytworzony. Podając łyżeczkę takiego pokarmu to tak jak byś nasypał do zbiornika 10 łyżeczek solowca. O ile niektóre ryby poradzą sobie z taką dietą roślinożerne już nie.
Padło pytanie o poszukiwaniu pokarmu premium, może odpowiesz w tym temacie? Jestem ciekawy jak to widzisz, skład czemu jest polecany.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, piotriola napisał:

Ja karmie raz dziennie

Nigdy nie praktykowałem takich metod, w naturze ryby żerują cały czas więc pobierają pokarm przy każdej okazji a nie raz dziennie.

11 godzin temu, piotriola napisał:

ktoś kiedyś napisał szczypta pokarmu granulowanego odpowiada całodziennej dawce pokarmu który spożywa ryba w naturalnym środowisku

Info ogólne, a ile ma ta szczypta i na jaką ilość oraz wielkość ryb? Na pokarmie naturefood jest info że jednorazowa dawka powinna być połową ilości innego pokarmu, wystarczy poczytać info o pokarmie.

12 godzin temu, piotriola napisał:

Padło pytanie o poszukiwaniu pokarmu premium, może odpowiesz w tym temacie?

No właśnie. W poście 2 odpowiedziałem w temacie, a Ty w poście 4 odpowiedziałeś w temacie? Temat dotyczy doboru pokarmów a nie czym i ile razy ktoś poprzednio karmił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego miałoby niemieć sensu, im bardziej urozmaicony pokarm tym lepiej.

Pokarmy które podałem sam stosuje. Są jeszcze inne premium których nie pisałem bo co będę polecał skoro sam ich nie stosuje.

Ale np. są jeszcze pokarmy premium tropicala TROPICAL SOFT LINE AFRICA HERBIVORE, TROPICAL SOFT LINE AFRICA CARNIVORE - czytałem że powodują trochę mętną wodę bo się w wodzie rozpadają, oraz probiotyk TROPICAL PRO DEFENCE.

Polecam pokarm który sam podaję dainichi, rybom smakuje i zawiera specjalne dodatki o których tu można przeczytać https://www.plantica.pl/akwarystyka-slodkowodna/pokarmy/pokarm-dla-ryb/opakowania-oryginalne-1/dla-pielegnic-roslinozernych/dainichi-veggie-deluxe-sinking-38-small-500g.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.