Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

czester akurat livingstona mam u siebie w zbiorniku . Tak jak opisuja moi poprzednicy ciekawa ryba ,juz jako mloda rybcia kladla sie na boku i udawala nie zywa i tak lezala kolo minuty.Kiedy podplynela malutka ryba wtem sie zrywala momentalnie . Naprawde ciekawa ryba mam je z f1 6szt, i troche mlodych.Ato ze zmienia kolor to samczyk i to napewno bo robi sie jasniejszy .

Opublikowano

no właśnie jutro odbieram f1 Z Tanmal.

Yelowki i Saulosi same się prosiły, nadprodukcja na max.

Jestem ciekaw zachowań, jakby co rybki mają się gdzie położyć.

;-)

Opublikowano

hehe, masz z google translatora :lol:


Rodzaj Nimbochromis pochodzi od słowa łacina nimbus rozumieniu burzliwy, deszczowe i Grecki wyraz Chromis rozumieniu ryb - to ciemna clouded melanic blotches na organizm, szczególnie widoczne w niedojrzałych i samic.

Gatunki nazwa livingstonii jest patronym, po nazwie Dr Livingstone.

Gatunki nazwa jest czasami błędnie przetłumaczony na dosłownie oznacza "żywym kamieniem" w odniesieniu do ich zdolność do polowania, podczas gdy nadal leżą.

Nimbochromis livingstonii lures niczego nie narybku i innych małych ryb w zasięgu feigning przez śmierć. To poluje FRJ z Mbuna i innych Cichlids wśród skalistych i płytkie obszary jeziora. Gdy ten stwierdzi, ryby obszar, że chce polować, będzie leżał całkowicie w jego boku, udając się do umarłych, i cierpliwie czeka na małych ryb się w zasięgu. Wtedy, kiedy jest gotowy, Leaps Up z piasku, pożerający swoje drapieżnych. Ta unikalna metoda polowania tej ryby zdobył nazwę Kaligono w Chichewa (najczęściej w języku Malawi), co oznacza "śpiący".

Oni mogą żyć dłużej niż 10 lat.

Opublikowano

po niecałej dobie po wpuszczeniu do akwa pierwsze polowanko livingstoni.

Może nie kładzie całkiem na boku, ale nieźle kombinuje.

bb1d7df3d67b3562836c3be9f289694893917.jpg

może nie na piasku a na skale, ale to dlatego że jest to żerowisko małych sauosi.

59b17af7a2be5cc874ebd58d4c5bd72093918.jpg

a tu na kolejnej półce skalnej, nieruchomo na brzuszku, w tle małe saulosi.

7a4c0aaefefb5e555161b163cb9d32e593916.jpg

tu pod skałą na piachu naprzeciw noszącej samicy yelowka. tak leżała ( bo to bodajże samica) ok 1 minuty.


Tak sobie skakała po kilku miejscach na zmiane

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Ogłoszenia



  • Posty

    • Opcja pierwsza się u mnie sprawdzała ( wlot na krótszym boku wylot na dłuższym), ale wszytko zleży od układu skał.
    • Hej mam oświetlenie na diodach cree RGBW. mam ich w sumie 16 szt. podłączone są do zasilacza 24V, 10A. I do leddimmer pro (chyba wersja 1) działało 8 lat:/ Całośc lutowałem sam, a do kazdego koloru osobno lutowałem kabel (dla mnie masakra robota nie robie tago na codzień) . Co jakiś czas jakoś zahaczyłem o kabelek i musiałem go dolutowywać . W wyniku kolejnej takiej akcji gdzieś przegiołem z temperaturą lub coś zwarłem bo się całość wyłączyła na bezpieczniku(bo nie chciało mim się z prądau odłączać :/) . Aktualnie nie działa jak powinno. Jak testuje kolory to działają ale wg mnie za słabo. Do meritum... jak mam znaleźć przyczynę że coś nie świeci bez wymieniania po kolei wszystkiego?  Albo jeszcze lepiej, może zaproponujecie inny rodzaj oświetlenia najlepiej opartego na gotowych paskach led bez koniecznośći ich lutowania które podłącze do leddimmer. akwarium duże 300 na 70 na 80 Dzięki
    • Hej, na dniach będę robić filtr kasetowy dwukomorowy do akwarium 160l. Który układ wybrać żeby zachować jak największą cyrkulację wody i wydajność filtra?   Ewentualnie są jeszcze takie opcje ale tu filtr nie jest pod wzmocnieniami i musiałabym coś wymyśleć żeby nie wypływał (nie chce przyklejać) 
    • Trzy książki w twardej oprawie: Malawi Cichlids in natural habitat cz1 Malawi Cichlids in natural habitat cz3 Malawi Cichlids in natural habitat cz5 Książki w idealnym stanie. Cena 700zl za komplet.
    • Wyjdzie w praniu , ale nie zakładam większych problemów 😉 . Po latach moczenia łapek to jest mój 1 filtr takiej konstrukcji . Wszystko przemyślane pod nowy zbiornik .Przemek z Akwarium Szczecin robi mi wzmocnienia pod ten kaseciak tak abym gąbkę wyciągał bez odchylania i tym podobnych problemów . Zobaczymy 😉  
    • Dzięki @jaras za wskazówki 🙂 Może jeszcze spróbuję z tym pokarmem. U mnie Aristo mam wrażenie że się męczy żerując na nim bo wygląda jakby próbował się najeść powietrzem 😅
    • Na 30 ryb wielkości od 12 do 25cm daję 2 łyżeczki czubate od herbaty raz  dziennie - pokarm aller Aqua Futura pomieszany z Malawi chips oraz spiruliną granulowaną. Proporcje w miarę równe. Dodatkowo, jak mi się przypomni, to daję kryła mrożonego,nie częściej niż raz w tygodniu w ilości 7 kostek. Od czasy do czasu jakąś rybę morską , jak akurat mam na obiad - morszczuk, dorsz. Oczywiście bez obróbki termicznej. Czasami sporadycznie jeszcze płatki dla paletek d-50i to jest wszystko . Ale ja mogę mieć słabe doświadczenie w pielęgnacji ryb 40lat😃
    • @jarasa mógłbyś mi powiedzieć ile sztuk ryb masz u siebie i ile im sypiesz Futury? Tak myślę że może ja po prostu za mało im tego żarcia dawałem. Byłbym wdzięczny jakbyś podał ile wynosi jednodniowa porcja u Ciebie (o ile nie w gramach to chociaż w łyżeczkach) 🙂
    • Ja nie mam małych ryb. Nic złego nie zauważyłem stosując future. Ale od jakiegoś czasu mieszam z innymi tak jak wyżej pisałem.
    • Moim rybom podobnie jak u Ciebie nie podszedł ten pokarm. Niby z apetytem się na niego rzucały, jednak po wzięciu do pyska po chwili wypluwały. I tak kilkakrotnie, w końcu rezygnując i pozostawiając granulki. Dodatkowo od tego pobierania i wypluwania powstawało duże zmętnienie wody. Próbowałem podawania na sucho i po namoczeniu - w zasadzie efekt ten sam. U mnie jedynie fryeri połykał ten pokarm bez zastanawiania się. Reszta obsady - tak jak opisałem powyżej. Dlatego ja zostaję przy Futurze. Tym bardziej, że mam mniejsze ryby od Twoich i póki co ten rozmiar pokarmu (1,3 - 2 mm) jest dla nich odpowiedni. 
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.