Skocz do zawartości

który filtr


Bonio61

Rekomendowane odpowiedzi

witam

proszę o radę akwa 130x50x50

który filtr wybrać eheim professional II 2026 02

jbl cristal profi 500

czy chyba to nowość jbl cristal profi e 1500

chodzi mi o cichą pracę akwa w sypialni wiem że jbl mają większą pojemność wkładów filtracyjnych ale czy mają rególację przepływu tak jak ehejm i czy są ciche

2 pytanie jak są zabezpieczone rury wylot i wlot z

akwa chodzi mi o miejsce nie przy pompie a przy krztałtkach czy są tylko na wcisk czy może są jakieś opaski zaciskowe bo przy eheim nie widziałem

3. czy można kupić jakieś końcówki na wyloty tych filtrów z możliwością regulacji kierunku strumienia

prosiłbym użytkowników tych modeli o wypowedż z góry dziękuje



ludzie czy naprawdę nikt z was tych filtrów nie używa ?????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem Bonio61, czy jesteś zdecydowany wyłącznie na któryś z wymienionych przez Ciebie filtrów, jeśli tak, po prostu zignoruj moją wypowiedź :D


Od jakiegoś czasu chciałem zmienić filtr, gdyż mój stary, zajechany Project PJF 1501 hałasował nie do zniesienia. Gdy pojawiły się problemy ze szczelnością i startem po chwilowej nawet przerwie w dopływie prądu, przyspieszyłem poszukiwania filtra o podobnych parametrach. Mimo obaw zakupiłem przedwczoraj na Allegro prawie nieznany u nas jeszcze filtr AquaNova NCF1500 w cenie 199 zł. Uległem namowom kolegi, który taką maszynkę używa ok. 2 miesiące w swoim holenderskim akwarium 375 l. Wiem, że dopiero po około roku można będzie ocenić go obiektywnie, ale jego parametry i obserwacje tego filtra u kolegi robią bardzo pozytywne wrażenie. Zrób jak uważasz, ale porównaj je do znanych filtrów o podobnych cechach: moc 20W, 1500 l/h, cztery komory o łącznej pojemności ponad 14 litrów, ceramiczna oś wirnika, pompka zalewająca. Węże odpinane klamrą odcinającą jednocześnie zawory kulowe. Z odległości ok. 20 cm niesłyszalny. Made in China, ale firma australijska. W komplecie gąbka, włóknina, trochę węgla i ceramiki. Oczywiście węże, koszyczek i deszczownica też. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.sklepmalawi.pl/index.php?d=produkt&id=1329

w dobrej cenie,a jest konkretny....polecam



to też właśnie o nim pisałem parę postów wcześniej :P


Ja tak OT.Ciekawe kto z Makokiem się odważy dyskutować na temat filtrów :wink:


nie przesadzaj :P

aż taki straszny nie jestem... tylko lubię rzeczową argumentację... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Ja tak OT.Ciekawe kto z Makokiem się odważy dyskutować na temat filtrów :wink:


nie przesadzaj :P

aż taki straszny nie jestem... tylko lubię rzeczową argumentację... :wink:



JBL 500 + 6 l ceramiki Aquael BIOCera MAX UltraPro + prefiltr = 460zł a kubełek jest zasypany "po sam dach" . Rzeczowo ? :)

P.S. U mnie taki zestaw własnie dojrzewa i pobiara nie 25W tylko 23W :D

Po roku oszczedze na dwa piwa w pobliskim pubie :D

Wiem ,wiem , przepływ nie bedzie ten sam .

No i gwarancja o rok dłuzsza.

P.S. Tez miałem ochte na zakup AquaNova NCF1500 ale jakoś się przeraziłem w sumie "nieprzetestowanego " przez forumowiczów sprzetu . Niby to 100zł w kieszeni by było ale ja lubię spokojny sen :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neno - ale w takim wypadku mocno zaciera się różnica cenowa... bo te 30zł za markę gotów już jestem ponieść... :wink:

jeszcze nic nigdy nigdzie na gwarancji nie oddałem do naprawy... więc dla mnie akurat ten argument jest drugorzedny...


chociaż te dwa piwa po roku też nie są bez znaczenia :lol:


i tak brałbym eheima... w takim wypadku - jakoś bardziej podobają mi się te ichnie wkłady...


a zresztą co ja tu wypisuję - mam w tej chwili najlepszy filtr bio z ~35-litrowym złożem za 70zł :P

i po co komu kubełki? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Hej @hilux, malowałem emaliami akrylowymi Altaxu z atestem do zabawek, ale przedtem pokryłem piankę zaprawą cementową. Sama pomalowana pianka faktycznie wyglądałaby kijowo, nie mówiąc już o degradacji w wodzie.
    • Poprzednia obsada wróciła do sklepu, za takie pieniądze jakie sobie za nią policzą raczej będzie dobrze traktowana. Czas na porządki pod nową ekipę. Najpierw sterylizacja, 20 litrów wybielacza na godzinę przy działających filtrach (FX4 i JBL e901), potem dwie wymiany wody, której na szczęście w Irlandii jest pełno a dla plebsu jest darmowa.   Po odsączeniu wody i wywaleniu podłoża zostało samo tło i resztki silikonu, którymi przyklejony był styrodur. To zostawiłem żeby schło, trzeciego dnia zza tła zaczęły wyłazić robale, które przeżyły wybielacz ale szukały wody. Szóstego dnia ich już nie ma.  Następny krok to docinanie tła na dno. Mam już oryginalne juwelowskie, środek tylnej ściany ma inny kolor, bo tam się glony gnieździły. Zaleję to jeszcze raz perhydrolem dla pewności po tym jak baniak wyschnie do końca.  Samo tło Juwela jest absurdalnie drogie, ale skoro miałem je już na tylnej ścianie a dwa panele kupiłem po taniości to bez sensu było nie wykorzystać. Dociąłem do giętego frontu, brakujący kawałek z lewej załatam juwelowskim tłem na ten ich filtr - kosztuje połowę tego co cały panel, razem ma 36cm szerokości a ta dziura po lewej ma tylko 30cm.  Potem zacznie się jazda z maskowaniem łączeń, bo gwałcą przez oczy. Myślałem o silikonie posypanym piaskiem, ale tam jest zbyt dużo miejsca, więc chyba zostaje pianka montażowa i potem pomalowanie jej farbami akrylowymi. Przerabiał to może ktoś? EDIT: @TomekT Ty operowałeś pianką montażową przy tym tle ale potem pomalowałeś emalią a nie akrylem. Nie miałeś problemów z bąblami w piance po jej docięciu?   
    • Ja miałem podobnie, bo akwarium blisko drzwi do salonu i kobita narzekała, że ludzie będą sobie o nie głowy rozbijać (bo wszyscy nasi goście są niewidomi, wiadomo 🤓), udało mi się ją przekonać baniakiem z giętą przednią szybą.  Faktycznie optycznie zajmuje mniej miejsca jak się zza winkla patrzy, może to jest opcja dla Ciebie? 
    • Witaj Jest to obudowa/korpus Obudowa GW-E-L2 Tutaj masz linki do zestawu jaki kupowałem: https://sklep.osmoza.pl/obudowa-gw-e-l2-p-1390.html https://sklep.osmoza.pl/przewod-czarny-14-gw-14-bk-p-630.html https://sklep.osmoza.pl/kolanko-kp14p14-p-1595.html https://sklep.osmoza.pl/zlaczka-zp14gz14-p-1461.html https://sklep.osmoza.pl/zawor-bv-zp14p14-p-1445.html https://sklep.osmoza.pl/kolanko-kp14gz14-p-166.html 2 korpusy oraz mini hyroponikę napędza pompka Hydor PICO Evolution 250
    • Hej @Vrzechu, to zdaje się są obudowy liniowe jak tutaj, pewnie wielu z nas przez tę stronę kupowało korpusy filtrów do budowy ustrojstw do podmianek. 😉
    • Cześć Bastian! ✋ Gdzie zakupiłeś pojemniki na żywicę? Jak to się fachowo nazywa?  
    • Witam Dość dawno mnie nie było ale nie za dużo się działo, no może po za małą zmianą obsady. Placidochromis phenochilus Mdoka  8 szt. wielkość od 4-12 cm Placidochromis phenochilus 1 szt. Tanzania Lupingu 6 cm Labidochromis caeruleus 12 szt. (chyba) wielkość od 4-10 cm Lethrinops sp. GOLD Harbour Island 1+1 wielkość 9-10 cm Nimbochromis venustus 3 szt. wielkość 4-6 cm Placidochromis sp. "Johnstoni Solo" 5 szt. wielkość 4-6 cm Nimbochromis livingstonii  1 szt. wielkość  12-14 cm Jeśli chodzi o ceramikę to w zbiorniku jest: Maxspect Bio-Media Nano-Tech Bio-Sphere 2kg Maxspect Nano-Tech Clear Cube 8szt. Maxspect Bio-Media Nano-Tech Bio-Block 2szt. Uzupełniłem dwa rodzaje żywicy Purolite A520E oraz PA202 Nowe gąbki oraz włóknina oraz mała zmiana aranżacji VWZA7425.MOV  
    • Cześć. Olek  z Gliwic. Dopiero zakładam akwarium. Zbiornik 375L już kupiony...tyle i aż tyle pozdrawiam 
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.