Skocz do zawartości

Zamiana pompy IBO Beta 25-60/180 na coś lepszego ale bez zbędnej rozbudowy


JemioloSeba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po latach! Posiadam filtrację narurową na pompie jak w temacie. Ze względu na rosnące ryby i ewidentnie słabnącą moc obecnej pompy jestem zmuszony na przesiadkę na coś mocniejszego. Czy polecacie jakąś pompę, którą w łatwy sposób wstawię w miejsce istniejącej? Czarne śrubunki ze zdjęcia bez problemu się odkręcają ale jako, że z hydraulikom nie mam do czynienia to nie wiem jaki to rozmiar gwintu. Może obeznani w temacie wyczytają to ze specyfikacji starej pompy, której model jest na zdjęciu.

pomp.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ibo faktycznie już nie dostępne, ale tu masz podobną https://allegro.pl/oferta/pompa-obiegowa-25-80-180-elektroniczna-do-pieca-co-10151139811 ewentualnie najnowszy produkt od Ibo, pompa z możliwością sterowania pwm https://allegro.pl/oferta/pompa-obiegowa-elektroniczna-ibo-amg-25-80-180-pwm-10251943407
Gwinty w śrubunku to: od strony rury 1", od strony pompy 1 1/2"

Wysłane z mojego SM-G770F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaproponuję jeszcze coś innego. Pompę zdemontuj, rozkręć korpus i go porządnie wymocz w gorącym roztworze kwasku cytrynowego. Na pewno po latach nieprzerwanej pracy jest grubo zarośnięty kamieniem, co powoduje spadek wydajności. Po czyszczeniu będzie chodzić jak nowa.
@bojack cyrkulator może tu niewiele dać, bo jeśli pompa ma już słaby wytrysk, to tym samym słabiej ciągnie i może mieć problem z wyłapaniem nieczystości, nawet gdy cyrkulator skieruje je pod zasys.

Wysłane z mojego SM-G770F przy użyciu Tapatalka



  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak Bartek napisał, wymocz w kwasku, occie bo na bank jest zarośnięta.
Ja po roku użytkowania jak rozkręciłem to nie wierzyłem ile syfu się nagromadziło.
Jak będziesz chciał pompę na podmiankę (na czas moczenia) to daj znać to Ci pożyczę.

Wysłane z mojego MIX 2S przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, JemioloSeba napisał:

Czyli mam odkręcić jedynie 4 śruby imbusowe i będę miał dostęp do środka? Czy na coś trzeba uważać przy rozkręcaniu?

Tak, dokładnie. Przy odkręcaniu raczej nie, ale jak będziesz skręcał to zwróć uwagę aby dokręcać śruby stopniowo, po skosie, bo korpus jest z aluminium i może pęknąć przy nierównomiernym dokręcaniu. Oczywiście nie musi tak się stać, ale lepiej dmuchać na zimne.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.