Skocz do zawartości

Nowe moduły


Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie dotarły nowe moduły zrobione przez naszego kolege Mròz. Przy okazji wielkie dzieki Za wspaniale wykonane modele. I małymi krokami przygotowuje się do ich instalacji. A droga przede mną daleka. Ale nie mogłem się powstrzymać Aby się nie pochwalić. Akwarium juvel Rio 450.Filtracje bedzie w module napędzana Jebao DCP 5000. Oto kilka zdjęć modułow. Ułożenie jest przypadkowe,zrobione Na podłodze,jakieś sugestie mile widziane.

IMG_20210221_112739.jpg

 

IMG_20210221_112924.jpg

IMG_20210221_112427.jpg

Edytowane przez Piotr775
  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Może nie jestem specem od architektury ale mi się podoba. Na żywo wygląda o wiele lepiej.  Ryby jeszcze nie wpuszczone więc jak co to można coś przestawić. A za wodę nie płacę więc jedyne co mnie bedzie kosztować to czas. Jedyne co mnie troche drażni to zasys filtra. No ale tego akurat nie mogłem przeskoczyć- żona siła wyższa. Tak jej się bardziej podoba.

Edytowane przez Piotr775
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, AndrzejGłuszyca napisał:

Jest tam możliwość , że narybek czy mała ryba wpłynie?

Jest Andrzeju. I od razu napotka gąbki. Kratka jest dopasowana to mocnej pompy DCP, gdyby szpary były mniejsze poziom wody w module mógł by za mocno spadać. Jak jakiś narybek tam wpłynie, to się nim zajmą bakterie 😉 

14 godzin temu, Piotr775 napisał:

Jedyne co mnie troche drażni to zasys filtra. No ale tego akurat nie mogłem przeskoczyć- żona siła wyższa. Tak jej się bardziej podoba.

Faktycznie, jak sobie to ustawiałem u siebie to zawsze zasysem w stronę bocznej szyby żeby nie był tak widoczny. Ale wiadomo, żony czasem nie przegadasz 😉

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, AndrzejGłuszyca napisał:

Jest tam możliwość , że narybek czy mała ryba wpłynie?

Teoretycznie jest lecz od wewnętrznej strony jest wsadzony większy kawałek gąbki tak że coś małego może wpłynąć jedynie kilka mm za kratkę,następnie napotka barierę w postaci dość szczelnie przylegającej gąbki.za nią są pocięte w kwadraty gąbki do 3/4 wysokości,następnie w siatce jest 1l Matrixa i znowu gąbki. 

 

5 godzin temu, Robson79 napisał:

Nie chodzi mi o same moduły tylko ich ułożenie... 😉 szczególnie o ten wąski i długi po środku akwa... 🤔 

I tu też była siła wyższa. Pierwotnie stał całkowicie prawej stronie. Ale dla świętego spokoju jest jak jest. Ja cały dzień walczyłem z akwa a żona w miedzy czasie pomalowała sama pokój,więc poszedłem jej na rękę wiedząc że to akwa (450l) nie jest ostateczne bo już namawia mnie na większe min 720l. Więc muszę to dobrze przemyśleć. W ciągu 5 lat to jest 3 akwa. Pierw 240l,potem 375l teraz 450. Więc następne bedzie ostatnie więc musi być w miarę duże. Znalazłem już nawet 2 akwa jedno to standardowa 720l,a drugie bardziej nietypowe bo 300x80x60. I bardziej korci mnie to drugie lecz mieszkam w bloku a szwedzkie budownictwo nijak ma się do polskiego, więc wszędzie staram się dowiedzieć jaki udźwig ma podłoga bo podemną jest tylko garaż. A tu w urzędach czy biurach każdy ma czas,nikt nic nie wie,po co się tak panu śpieszy ( po 2 tyg czekania na odpowiedź)... masakra. 

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.