Skocz do zawartości

Metriaclima czy Cynotilapia


Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, Sarar napisał:

Autor tematu jasno i klarownie zapytał się o wygląd a poza tym straszny laik ze mnie i do tej pory przerobiłem raptem 6 gatunków mbuny w moim zbiorniku. 

Niech może dyskusja nie zbacza na temat wyższości świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą  bo to mocno subiektywne wybory ;)

Moim zamiarem jest pomoc w podjęciu decyzji, bo jak widać, to samice Maisona wcale nie są brzydsze od Har i wice wersa. Jeśli bierzemy pod uwagę charakter i rozmiary ryby, zamiast kierować się tylko wyglądem, to szybko się okazuje na co możemy sobie pozwolić, a co powinniśmy sobie odpuścić. Po to jest właśnie to forum, aby rozsądnie starać się doradzić, więc te Święta i robienie za adwokata to już można by sobie darować. Bez urazy😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, przemo-h napisał:

@Sajmon41zbiornik masz na styk dla Maisona i musisz się liczyć z tym, że rewir samca to ok. 1m. W okresie tarła w Twoim zbiorniku będzie dość uciążliwy. Dużo zależy też od obsady, ale mimo wszystko jest to ryba, która potrzebuje przestrzeni.

 

Z tym czy na styk, to śmiem wątpić, kolega ma 375 litrów podobny zbiornik do mnie 4 gatunki chce dołożyć 5 z własnego doświadczenia odradzam ryby są małe jest ok rosną pojawia się problem raz że jest ich za dużo i ciężko zrezygnować z jakiegoś gatunku a dwa może nie być z czego rezygnować bo jak samiec poczuje zew natury to nie wiele zostanie. Takie moje zdanie ema osobiście bede zmieniał szkiełko więc nie muszę się martwić tym że mam za dużo ryb, ale dokładanie 5 gatunku dla mnie już jest za dużo... Nawet jeśli będzie to hara, o wiele lepiej zostawić 4 i też przepraszam za mieszanie w temacie ewentualnie proszę o usunięcie postu ja go sobie zapisze 😉

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@przemo-h nieporozumienie... Czasem się zdarza (oczywiście zwracam honor) i to samo jeśli chodzi o kolego @Sajmon41 nie doczytałem, ale teraz już rozumie zastanawiasz się czy nie wrzucić maisona zamiast hary która planujesz, w dużym skrócie tak? 

Edytowane przez Jeb_us
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Sajmon41 napisał:

Dokładnie tak...dlatego pytałem o urodę samic.

No to jeśli mogę to, dałbym sobie spokoj z maisonem, naprawdę te ryby potrafią urosnac, jak kolega wyżej wspomniał nawet hara, a do tego temperament maisona sprawi że możesz się zrazic do malawi, ja tylko mówię, nie ma pielęgnic które nie są agresywne, każdy gatunek jest, tylko jedne mniej drugie bardziej, urody samic nie oceniam bo wykluczam możliwość dodania maisona zamiast hary..

Pamietaj zrobisz jak uważasz, bo to twój baniak i twoje ryby, ale żeby potem nie było "a nie mówiliśmy" 😉

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.