Sajmon41 Opublikowano 5 Lutego 2021 #1 Opublikowano 5 Lutego 2021 Witam...Chciałbym przedstawić moje pierwsze akwarium malawi które ma 375l (150×50×50) Zbiornik stoi dokładnie siedem dni w którym biologia już ładnie ruszyła i teraz tylko czekać aż wszystko ładnie się zamknie. Woda w akwarium ma temperaturę 26,2 W akwarium jest 45kg żwirku o granulacji od 0,8mm do 1,6mm waga kamienia to 120kg. Dwa filtry kubełkowe HW-303 wypełniony watą filtracyjną i gąbkami oraz Aquael Unimax 700 wypełniony w pierwszym koszyku 1L Ceramiki którą dostałem od znajomego, drugi koszyk to Aquael Bioceramax ultrapro 1600 1L, trzeci koszyk wypełniony SEACHEM Matrix 1L pozostałe dwa koszyki to wata filtracyjna i gąbki które były w filtrze. Dwie grzałki z termostatem Aquael Ultra Heater 50w oraz dwa cylkulatory Jebao SOW-5 oraz JVP 110. Oświetlenie: Aquael LEDDY TUBE RetroFit 16w PLANT i MARINE Przyszła obsada to: Metriaclima msobo magunga Metriaclima zebra gold kawanga Melanochromis cynaeorhabdos maingano Cynotilapia afra gallireya reef 5
Radzik Opublikowano 6 Lutego 2021 #2 Opublikowano 6 Lutego 2021 Fajnie to wygląda Przy starcie możesz podnieść temperaturę do 30 stopni. Na czym startujesz ?? Pozdrawiam
ziemniak Opublikowano 6 Lutego 2021 #3 Opublikowano 6 Lutego 2021 Melanochromis cynaeorhabdos maingano Zamieniłbym na saulosi albo rdzawe.
Robson79 Opublikowano 6 Lutego 2021 #4 Opublikowano 6 Lutego 2021 4 gatunki na ten litraż to za dużo... 2 1
Sajmon41 Opublikowano 6 Lutego 2021 Autor #5 Opublikowano 6 Lutego 2021 4 godziny temu, Radzik napisał: Na czym startujesz ?? Oj zapomniałem napisać. Do kubełka dałem starą ceramikę, a z bakterii wlałem 75ml Microbe-Lift Special Blend oraz dwie ampułki BioDigest i po czterech dniach parametry miałem następujące: PH - 8 NO2 - 0,1 NO3 - 3 NH4 - 0 Testy wody posiadam kropelkowe JBL
Andrzej Głuszyca Opublikowano 6 Lutego 2021 #6 Opublikowano 6 Lutego 2021 (edytowane) 13 godzin temu, Sajmon41 napisał: Melanochromis cynaeorhabdos maingano Od kilku lat prawidłowa nazwa to : Pseudotropheus cyaneorhabdos "maingano". Aranżacja bardzo fajna! Edytowane 6 Lutego 2021 przez AndrzejGłuszyca
Sajmon41 Opublikowano 6 Lutego 2021 Autor #7 Opublikowano 6 Lutego 2021 2 minuty temu, Robson79 napisał: 4 gatunki na ten litraż to za dużo... Też się nad tym zastanawiam czy przy czterech gatunkach nie będzie trochę ciasno pysiom dlatego wpuszczę trzy. Ale tym się na razie nie zamartwiam, teraz to musi zamknąć się cała biologia a potem pomyślę jaki gatunek odrzucić
Sajmon41 Opublikowano 6 Lutego 2021 Autor #8 Opublikowano 6 Lutego 2021 2 minuty temu, AndrzejGłuszyca napisał: Od kilku lat prawidłowa nazwa to : Pseudotropheus cyaneorhabdos "maingano". Aranżacja bardzo fajna! Dziękuję bardzo, w sieci ten gatunek występuje w dwóch nazwach : Pseudotropheus cyaneorhabdos maingano jak i Melanochromis cyaneorhabdos maingano dlatego nie byłem pewien która jest prawidłowa
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się