Skocz do zawartości

filtr wewnętrzny


jurek035

Rekomendowane odpowiedzi

Noszę się od dłuższego czasu za zamiarem zmiany filtra wenętrznego.Obecnie posiadam aquaszut N1000 ale jest to lipa bardzo słabo zbiera.Chodzi mi o cos co bedzie dobrze zbierało,myślałem o AQUAEL FILTR TURBO 1100 lub ATMAN AT-202 ale nie wiem czy nie jest to za mocne do akwa o pojemności 200l.co sądzicie o tych filterkach, a może jest coś innego godnego uwagi? Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam samą głowicę z założonym prefiltrem...

Osobiście kupiłem filtr wew. FAN 3+, narazie nie mam zastrzeżeń.

Z tego co koledzy mówili to dobry jest Weipro...

Ale niech się wypowiedzą osobiście..

Poza Fanem 3+ nie czuję się kompetentny do dalszej wypowiedzi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AquaEla bym nie kupował, bo kiedyś miałem i jestem niezadowolony. Czester chyba ma coś takiego i jeśli się nie mylę, to nie narzeka :twisted: (chyba, że pomyliłem osoby,to przepraszam).


Ja mam pompę Atmana, tyle, że model 203, ale też większe akwa. Używam jej grubo ponad rok i nie mam żadnych zastrzeżeń, polecam ją w ciemno, a sam bym jej nie zamienił na inną. Jedyne, co wpływ na niekorzyść przy jej ocenie, to o kilka watt większy pobór prądu, niż przy innych urządzeniach. Weipro ma chyba podobne zużycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz co teraz masz założone na filtr bo od tego także dużo zależy? wata, gąbka(jaka granulacja) ?



mam założoną gąblę 2 rodzaje wieksza jest dość żadka a mniejsza gęsta a jaka granulacja to ci nie powiem bo nie mam pojecia.to standardowe wyposażenie tego filtra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w jakimś pojemniczku tak? Zdecydowanie lepsze są filtry z rurką zbierającą równomiernie z każdej strony. Wymiana wewnętrznego na jakąś pompe może u Ciebie pomóc.



dokładnie tak jak mówisz wszystko jest osłonięte i ściąga tylko z jednej strony.dlatego chce miec gąbkę na zewnątrz aby sciagała równomiernie.kiedys miałem filtr gąbkowy z rurką na powietrze i wiem co to potrafi.Wacham się jednak z wyborem pomiędzy tymi dwoma wyżej wymienionymi.jak narazie wasze wypowiedzi nie rozjasniły mi nic pod kopuła .jedni chwala , inni krytykują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak to już jest każdy chwali co innego bo nikt nie wypróbował wszystkiego.


Powiem więc inaczej, zarówno na jedną jak i drugą nie ma co narzekać. Aquael ma dużo części w zestawie natomiast nie wiem jak to wyglada z atamanami.



jedno wiem aquaszut to dno i nikomu nie polecę .a na tego aquala masz założoną samą gąbkę czy razem z tym pojemnikiem z zeolitem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.