Skocz do zawartości

Jakie akwa?


naporro

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Nosze się z zamiarem zakupu akwa.

Do dyspozycji mam kawałek miejsca w domu tj. jakies 165cm, pozostałe wymiary dowolne :)

Zastanawiam się czy kupić gotowe szkło, czy zamówić u szklarza...

W przypadku gotowego wchodzi w gre 150x50x50 lub 150x50x60 h tylko nie wiem czy ta wysokość będzie ok?

Szczerze wołałbym 150x60x50 w celu uzyskania większej głębi, tylko wtedy akwa na zamówienie no i problem z pokrywą.

Gadałem wstępnie ze szklarzem, on powiedział ze takie akwa jakby sie podjal to z szyby 12mm ( z tego co patrze u producentow to standart to 10) no i przez to rosna koszty...

Dochodzi jeszcze temat pokrywy, do gotowych nie ma problemu. A do takiego pod wymiar? mam znajomego stolarza, powiedział ze z szafka pod akwa nie ma problemu, ale pokrywy nigdy nie robil i musiałby pomyslec nad patentem (chodzi o parowanie i skraplanie H2O, no i jeszcze cieżar takiej pokrywy)

Chciałbym się poradzić, bo mam prawdziwy mętlik w głowie, a chciałbym żeby wszystko ładnie wyglądało i robiło tzw. wrażenie :]


Z myśla o tym akwa kupiłem już filtr JBL 500 ;) , z obecnego mam tez Eheima Aqua Balla tego 2212. Jakbym dokupil drugiego takiego, to byłoby ok?

No i jeszcze z odecnego akwa, Saulosi... co do reszty jeszcze nie mam koncepcji, ale to później :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz 165cm miejsca, to takie akwa rób :!: nie oszczędzaj na długości, a skoro to już nie standard, to jeszcze weź 60cm głębokie i 60cm wysokie. Tą wysokość z czystym sumieniem Ci polecam, mam takie akwa i nie żałuję. Nie masz się czego obawiać.


Co do pokrywy, to ja bym robił sam z pcv. Jak napisał yaro, gdzieś tu jest opis, i to świeży, takiej pokrywy łącznie ze zrobieniem oświetlenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak byłoby najfajniej :)

Tylko wtedy filtr okazałby się za mały ;)

A co do pokrywy to PCV raczej mnie nie kręci. Chciałbym coś z płyty drewnianej, żeby taki sam był stolik. Tylko płyta taka ma swoją wagę, no i od spodu trzebaby ją czymś podkleić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym coś z płyty drewnianej, żeby taki sam był stolik. Tylko płyta taka ma swoją wagę, no i od spodu trzebaby ją czymś podkleić.

No właśnie, dlatego łatwiej jest zrobić z pcv. No i nie reaguje z wodą, jak drewno, tzn jak drewnianą źle zaimpregnujesz...

W razie czego, do akwa możesz dokupić dugi, mniejszy kubeł, np używany na allegro za niewielką kasę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sklejka jednak nie wypaliła... czas zrobił swoje. Teraz mam pokrywą z aquaboro (aluminium) i jest super. To nie reklama firmy, zresztą jak się dobrze poszuka to można znaleźć opis DIY czegoś podobnego. Jeżeli masz wystarczające środki to jest to jednak opcja.


Długość super i idź w głębokość, te 60 cm to super pomysł. Oj szykuje się super zbiornik.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bierz 165x60x70h z szyby 12mm i nie będziesz żałował... zaręczam Ci...


jakbym ja kiedyś zapytał zamiast kupować i w dodatku posłuchał takich rad jak moja teraz, to bym w tej chwili nie stawiał po 5mies. drugiego baniaka 500L :P

więc radzę na pytanie jaki wymiar?

jak największe :!:


Misyo stawia 200x60x70h i wymiary wydają się ok... nie zabiera przynajmniej pół pokoju... (co innego akwaria np 120x40x50h a odwrócone z głębią... ale przy tak duzych to jak podałem na początku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz jak największe możesz, to prawda co tutaj piszą koledzy. Pamiętam jak przywieźli moje 375l to mi sie wielkie wydawało:) Teraz jak tak sobie stoi i patrze na nie to jest chęć większego, ale zawsze chyba tak będzie: "apetyt rośnie w miarę jedzenia"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.