Skocz do zawartości

Obsada Non-Mbuna Akwarium Radzika


Radzik

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Radzik napisał:

Byłem po nie koło Kielc :D z OLX. Ale podobno z Fish Magic i z redukcji obsady gdzie reszta tertastigmy została u właściciela .

Przepraszam za jakość zdjęcia ale robione na szybko :D

 

268783197_3160821307493611_321860873958846145_n.jpg

Pięknoty , bardzo fajne. Widać je z daleka. Będę też gdzieś polował na większe sztuki. Zdrówka życzę i rybom i właścicielowi :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam

Na tą chwilę w mojej 540 pływa:

10 szt Mdok

7 szt Yellow

4szt Tetrastigma 3

3 szt Synodontis

Z racji tego, że mój 1000 dojrzewa :D 210x80x60 i obsada czeka na przenosiny do nowego baniaczka :D

290351996_526310082576031_7644391426135604468_n.thumb.jpg.76cf81e7533022e9b307f3f559a813e2.jpg

Zastanawiam się nad dołożeniem jeszcze jakiś dodatkowych gatunków. Mój wybór to 

copadichromis borleyi kadango

nimbochromis venustus lub livingstonii

Proszę podpowiedzcie w jakim układzie szukać.

Lub też podpowiedzcie czy to dobry wybór oraz oczywiście jestem otwarty na inne propozycje gatunków

Dzięki z góry.

Pozdrawiam

Radzik

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny baniaczek👍 Kadango lub jakiś inny Copadichromis jak najbardziej. Może też któryś z Lethrinopsów.

@darianus z tymi synodontisami to tak chyba nie do końca jest, że lubią być w dużej grupie, może jak są młode. Moje jak podrosły zaczęły się bić o kryjówki, jeden drugiego nie tolerował w swojej i zredukowały się dokładnie do ilości kryjówek jakie mam w baniaku czyli dwóch🙂. Mam baniak 2 m długi i nie widziałem żeby razem pływały, raczej się unikają.

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Sławol napisał:

Ładny baniaczek👍 Kadango lub jakiś inny Copadichromis jak najbardziej. Może też któryś z Lethrinopsów.

@darianus z tymi synodontisami to tak chyba nie do końca jest, że lubią być w dużej grupie, może jak są młode. Moje jak podrosły zaczęły się bić o kryjówki, jeden drugiego nie tolerował w swojej i zredukowały się dokładnie do ilości kryjówek jakie mam w baniaku czyli dwóch🙂. Mam baniak 2 m długi i nie widziałem żeby razem pływały, raczej się unikają.

 

 

Ja mam synodontis polly white w ilości 8 sztuk i są to najbardziej ruchliwe ryby w moim akwarium. Ganiają się oczywiście ale nie widzę żadnych ubytków na płetwach czy ciele

 

synodontis.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego skromnego doświadczenia to Yellow trochę za "ostre" mogą być dla innych ryb. Ale nie muszą. Kadango są fajne, majestatyczne. U mnie miała być obsada 4+1 a wyszło 3+2 i dogadują się jak na razie. Samce mają po około 12-13cm. Może scianenochrimis fryeri? Lethrinopsy wg mnie mogą być za delikatne dla Yellow, podobnie jak Aulonocary. Nie wszystkie oczywiście. Ale ogólnie Mbuna to bardziej agresywne twardziele niż non-Mbuna. 

Masz czadowy wystrój pod non-Mbune 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.