Skocz do zawartości

Filtr do moich 240 litrów.


mchrzan82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałem się podpiąć do tematu.

Noszę się z zamiarem zakupu Akwarium 240l pod biotop Malawi. Wybór padł na akwarium z zabudową /szafką Juwel Rio i w zestawie jest filtr wewnętrzny BioFlow M o przepływie ok 600l/h którego nie sposób pominąć przy zamówieniu jak również grzałkę w nim montowaną. Czy taki filtr wystarczy jako mechanik i biolog bo tak producent podaje ,ale przepływ ma kiepski. Proszę o poradę jak wykorzystać obecny filtr jeśli się da i co ewentualnie do niego dorzucić.

 

Edytowane przez mchrzan82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mchrzan82 napisał:

Witam. Chciałem się podpiąć do tematu.

Noszę się z zamiarem zakupu Akwarium 240l pod biotop Malawi. Wybór padł na akwarium z zabudową /szafką Juwel Rio i w zestawie jest filtr wewnętrzny BioFlow M o przepływie ok 600l/h którego nie sposób pominąć przy zamówieniu jak również grzałkę w nim montowaną. Czy taki filtr wystarczy jako mechanik i biolog bo tak producent podaje ,ale przepływ ma kiepski. Proszę o poradę jak wykorzystać obecny filtr jeśli się da i co ewentualnie do niego dorzucić.

 

Nie da rady jako mechanik, poniżej trochę opisałem 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mchrzan82 napisał:

 

To jaka jest opcja dla mnie w takim razie? 

 

Być może w roślinnym ogólniaku daje radę, ale nie przy naszych brudaskach na gołych skałach.

Opcji masz parę :

1.możesz odrazu wyciąć ( cienki nożyk do tapet ) i wtedy pole do manewru wg.uznania.

2. Zostawić jako biologia i dołożyć 

kubeł

3.w miejsce obecnego postawić nowy kaseciak( w tym jest trochę mało miejsca) lub jeszcze lepiej moduł i w nich filtracja mech + biolog

4. Spróbować do bioflow dołożyć ac2000 z gąbką jako mech.

5.jesli się obawiasz o gwarancje lub że coś pojdzie nie tak zostawic bioflow i na spokojnie wsio przemyśleć.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, pablomas napisał:

. Zostawić jako biologia i dołożyć 

kubeł

Ta opcja chyba jest w tym momencie najrozsądniejsza według mnie. Czyli do bioflow-a włożyć wkład biologiczny (co na przykład najlepiej? ), i jaki kubeł? On jako mechaniczny czyli wykłady takie jak mają w oryginale? 

 

9 godzin temu, pablomas napisał:

jeszcze lepiej moduł i w nich filtracja mech + biolog

Możesz rozwinać skróty myślowe dla laika 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mchrzan82 napisał:

 

 

Możesz rozwinać skróty myślowe dla laika 😉

Tu masz ciekawy temat naszego kolegi o filtracji w module 

Do bioflow można włożyć jakaś ceramikę , biobale plus gąbki z zestawu coś co ma dużą chropowatość na umieszczanie się bakterii niezbędnych do oczyszczania wody .

Kubeł najlepiej o przepływie powyżej 1000l/h , rzędu Ikola 600 itp i tutaj w koszyku mogą być same gąbki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. No to problem. Rozwiązany. Dziękuję. 

A po krotce od razu może powiesz jakie światło czy szukać po forum. W zestawie jest led moc belki ośw. Day 21W + nature 21W. To wystarczy czy coś zmieniać. I pewnie jakiś pisaek myślałem o jasnym i podkład dla kamieni. Kamienie myślałem coś typu wapień filipiński jasny i czerwony oraz muszle. Czy to dobre zestawienie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oświetlenie zostaw , piasek możesz kupić na portalu aukcyjnym lub w Castorama trochę ciemniejszy ale bardziej naturalny co komu się podoba, na spód podkład pod panele, pleksa 2-3mm lub spienione pvc na całą powierzchnię dna, kamień filipiński tu są też różne opinie , pooglądaj zdjęcia akwa forumowiczów i wybierz,

na co te muszle dla ryb czy że podobają.

Tu spojrzyj ciekawy temat http://www.klub-malawi.pl/?page_id=156

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.