nsp Opublikowano 1 Października 2020 #1 Opublikowano 1 Października 2020 Witam. Zbiornik na nowo mi dojrzewa. Ostatnie parametry wody wyglądały tak 23.09.2020 - szybkie testy na NH4, NO2, NO3, dolanie jednej ampułki Prodibio po testach, zwiększenie temp. z 25*C na 27*CNH4 JBL - NO2 JBL - 0.6 / 0.8 NO3 JBL - 5 / 10 W niedzielę 27.09.2020 akwarium wyglądało w miarę czysto jeżeli chodzi o okrzemki, jedynie był delikatny zielony nalot na gąbce od HMF'a. Od poniedziałku do wczoraj nocy byłem w delegacji, po przyjeździe ujrzałem taki widok. Z okrzemków na piasku, szybach i kamieniach bardzo się ciesze. Niepokoi mnie jednak zielony glon na gąbce. Czy ktoś by mógł zweryfikować, czy to cyjano, czy raczej takie intensywne zielenice. Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka
TOMEKSIEDLCE Opublikowano 1 Października 2020 #2 Opublikowano 1 Października 2020 Nie masz co się przejmować piasek weź trochę przemieszaj i będzie dobrze ,na gąbce masz zielenice też się przejmuj młody zbiornik każdy to przeżył inaczej
nsp Opublikowano 1 Października 2020 Autor #3 Opublikowano 1 Października 2020 Mi pasi. Bardziej martwiłem się o cyjano. Zielone, okrzemki i Krasne są mile widziane. To nie akwarium roślinne Dzięki za odpowiedź.Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka
nsp Opublikowano 4 Listopada 2020 Autor #4 Opublikowano 4 Listopada 2020 Nie chcę tworzyć nowego tematu, więc pociągnę ten. Ma ktoś sprawdzony przepis na ładne brunatne glony? Jakieś konkretne parametry wody, ew. zmiana oświetlenia?
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się