calibra7 Opublikowano 27 Września 2020 #1 Opublikowano 27 Września 2020 (edytowane) Przymiarka do pierwszego Malawi. Szkiełko standard 240l (120x40x50). Przód i boki opti white. Spienione PCV na dnie, na nim piasek aragonitowy 0,8-1,5mm. Tło wewnętrzne wykonane z kamieni i silikonu. Filtracja: biolog Aquel Ultramax 1500: gąbka, AZOO Bio-Glass i ceramika Aquela, 1l Matrixa i na końcu wata akwarystyczna. Mechanik: cyrkulator Aquel 1500 z gąbką. Grzałka: Eheim 200w Oświetlenie: Marcin Sienkiewicz Great-Design. 32 moduły białe 9000k, 16 niebieskich i 8 czerwonych. Symulacja świtu i zmierzchu oraz księżyca. Jeszcze będzie dodane dużo więcej gruzu. Zbiornika czeka na dwa gatunki: Pseudotropheus Johanni i Cynotilapia Lion Lion's Cove. Następny update za jakiś czas. Pozdrawiam Edytowane 27 Września 2020 przez calibra7 1
TOMEKSIEDLCE Opublikowano 27 Września 2020 #2 Opublikowano 27 Września 2020 Tło masz Super, jak mówiłeś kamieni trzeba dołożyć sporo nawet wyższych fajnie będzie wyglądało
calibra7 Opublikowano 5 Października 2020 Autor #3 Opublikowano 5 Października 2020 (edytowane) Hejka. kolejny update. Niestety zaszła zmiana z obsadą bo nie mogłem dostać lionków i johanów. Poszedłemw klasykę i w baniaku od niedzieli pływa młodzież w skłądzie: saulousi, rdzawe i elegantusy. ryby czują się dobrze. Karmię trzy razy dziennie oczlikiem mrożonym i Tropical Malawi płatkowany. chyba ściemnię światło w czasie dnia video-1601922567.mp4 Edytowane 6 Października 2020 przez calibra7
Bezprym Opublikowano 5 Października 2020 #4 Opublikowano 5 Października 2020 Z tym oczlikiem nie musisz tak dowalać, dodawaj tylko jako urozmaicenie. Dokup jeszcze spirulinę. 2
calibra7 Opublikowano 6 Października 2020 Autor #5 Opublikowano 6 Października 2020 6 hours ago, Bezprym said: Z tym oczlikiem nie musisz tak dowalać, dodawaj tylko jako urozmaicenie. Dokup jeszcze spirulinę. Hej. Oczlik idzie oczywiście tylko raz dziennie, a Tropical zmieszany jest ze spiruliną. W moim komantarzu tak zabrzmiało jakbym pasł je samym oczlikiem ....sorry
calibra7 Opublikowano 7 Października 2020 Autor #6 Opublikowano 7 Października 2020 Młodzież się aklimatyzuje 2
calibra7 Opublikowano 30 Października 2020 Autor #7 Opublikowano 30 Października 2020 Mój kolejny update. Po dalszych obserwacjach postanowiłem, że w baniaku zostaną Pseudotropheus Elongatus Mphanga i Lobidochromis Caeurules. Zostały mi do oddania młode pyszczaki rdzawe 4-5cm. Ja ktoś chętny zapraszam. Warszawa i okolice.
Andrzej Głuszyca Opublikowano 30 Października 2020 #8 Opublikowano 30 Października 2020 5 minut temu, calibra7 napisał: Zostały mi do oddania młode pyszczaki rdzawe 4-5cm. Ja ktoś chętny zapraszam. Warszawa i okolice. Nie w tym temacie. Do tych celów korzystamy z giełdy.
calibra7 Opublikowano 7 Lutego 2021 Autor #9 Opublikowano 7 Lutego 2021 (edytowane) WhatsApp Video 2021-02-07 at 17.06.59.mp4 Hej. Od ostatniej aktualizacji mojego baniaka minęło ponad 3 miesiące. Najważniejsze ze zmian to eksperyment z dodaniem yellowków i i dwóch giętkozębów oraz zmiana aranżacji. Yellowki dodałem aby zobaczyć jak zachowują się te piękne ryby i czy mogą funkcjonować z pozostałymi gatunkami. Sumiki jako eksperyment. Postanowiłem dodać dużo gruzu pomalować je "glonami". Okrzemki znikły i po zwiększeniu białej barwy światła i tygodniowym lekkim przekarmianiem uzyskałem efekt jak na zdjęciach. Szkiełko nazwałem "Malawi Dwie Wieże". Ryby karmię w 65 % pokarmem roślinnym w 35% zwierzęcym (dla yellowków). Ryby są już podrośnięte i w akwarium widać rewiry 2 samców, środek zaanektował "Koralik"(saulousi coral?), a przy lewej wieży miejscówki broni "Elegancik" (Elongatus mphanga). Nie zauważyłem nienaturalnych zachowań wśród ryb. Obecnie pracuję nad wykonaniem paru modułów aby 'pochować" filtrację i grzałkę a przy o WhatsApp Video 2021-02-07 at 17.06.59 (1).mp4 WhatsApp Video 2021-02-07 at 17.06.59.mp4 WhatsApp Video 2021-02-07 at 17.06.59 (1).mp4 kazji upiększyć zbiornik. Z tego miejsca chciałbym prosić Was o pomoc. Jakie zmiany czekają mnie w obsadzie ryb? 3 gatunki w 240 to samobójstwo, będę musiał zredukować ilość ryb. Jakie Waszym zdaniem będzie najlepsze rozwiązanie? Z poważaniem Kazimierz Hermansdorfer Edytowane 7 Lutego 2021 przez calibra7
Andrzej Głuszyca Opublikowano 7 Lutego 2021 #10 Opublikowano 7 Lutego 2021 7 minut temu, calibra7 napisał: Z tego miejsca chciałbym prosić Was o pomoc. Jakie zmiany czekają mnie w obsadzie ryb? 3 gatunki w 240 to samobójstwo, będę musiał zredukować ilość ryb. Jakie Waszym zdaniem będzie najlepsze rozwiązanie? Załóż nowy temat w dziale OBSADA podając wielkość zbiornika!
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się