Taau Opublikowano 20 Sierpnia 2020 #1 Opublikowano 20 Sierpnia 2020 (edytowane) Cześć, cieszę się, że Was znalazłam. Przymierzam się do założenia zbiornika dla pyszczaków. Mam póki co trzy baniaczki w domu, więc pyszczakowy będzie pewnie już ostatnim, bo w przeciwnym wypadku chłop mnie z domu wyrzuci Póki co zbieram info na temat tego, jakie kokretnie pysie chciałabym mieć i wychodzi na to, że na pewno mbuna - i chyba zacznę od 1-2 gatunków - raczej będzie to saulosi (pewnie najczęstszy wybór początkujących malawistów), myślę też nad dodaniem odmiany coral (to te bardziej pomarańczowe, zgadza się?). Zbiornik będzie pewnie 240l, marzę o większym, ale mieszkam w wynamowanym mieszkaniu i kiedyś w końcu czekać mnie będzie przeprowadzka z tymi czterema baniakami... Jestem na etapie poszukiwania akwarium i wyposażenia. Rybki z tego co widzę są dostępne bez problemu w sklepach, ale gdyby ktoś z warszawskich forumowiczów miał swoje zdrowe pyszczaki na sprzedaż, to chętnię nabędę jak już przyjdzie czas btw - czy pyszczaki pozyskuje się jeszcze z natury? Zaskoczyła mnie informacja, że są pod ochroną (a mimo to się je odławiało i może jeszcze odławia), co przy ich zdolnościach reprodukcyjnych w niewoli bardzo dziwi... Pozdrawiam serdecznie Edytowane 20 Sierpnia 2020 przez Taau
TOMEKSIEDLCE Opublikowano 20 Sierpnia 2020 #2 Opublikowano 20 Sierpnia 2020 (edytowane) Tu masz kolega sprzedaję z twoich okolic ,tylko lepiej zaczynać od młodych rybek jest większa frajda i doświadczenie się łapie z obserwacji . Saulosi Coral daj sobie spokój to stuczny twór człowieka nie są u nasz mile widziane w akwarium ,sam ich kiedyś miałem. Edytowane 20 Sierpnia 2020 przez TOMEKSIEDLCE
Taau Opublikowano 20 Sierpnia 2020 Autor #3 Opublikowano 20 Sierpnia 2020 Dzięki, Maingano niczego sobie, myślałam o nich - ale w tym przypadku chodzi o czas, a ja nawet jeszcze nie mam zbiornika
pozner Opublikowano 20 Sierpnia 2020 #4 Opublikowano 20 Sierpnia 2020 Zamiast saulosi możesz dać Pseudotropheus johani gome lub Pseudotropheus interruptus i do tego rdzawe (Iodotropheus sprengerae)
Taau Opublikowano 20 Sierpnia 2020 Autor #5 Opublikowano 20 Sierpnia 2020 Czemu zamiast? Saulosi to kiepski wybór jednak? Co do rdzawych, to mi się nie bardzo podobają wymarzyło mi się mieć trzy intensywne kolory - niebieski, żółty i pomarańczowy. A rdzawe takie cieniowane No i mam już akwa, właśnie kupiłam - stanęło na 200l. Teraz się zacznie...
Andrzej Głuszyca Opublikowano 20 Sierpnia 2020 #6 Opublikowano 20 Sierpnia 2020 Godzinę temu, Taau napisał: Saulosi to kiepski wybór jednak? Ciężko znaleźć dobre gatunkowo i musisz to wziąć pod uwagę abyś nie był nimi zawiedziony . A wynika to stąd , że od lat są bardzo popularne u nas a to wiąże się z ich degradacją genetyczną. Co nie oznacza ,że nie znajdziesz dobrych jakościowo. Ale jest po prostu trudno. 1
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się