szary011 Opublikowano 25 Sierpnia 2020 #11 Opublikowano 25 Sierpnia 2020 2 minuty temu, AndrzejGłuszyca napisał: Jam masz akwa biotopwe to masz już odpowiedź. no nie mam [ obecnie ] ale zaraz bede mial za szybko czytam i przeczytalem zbiorniki a nie zbrojniki
TOMEKSIEDLCE Opublikowano 25 Sierpnia 2020 #12 Opublikowano 25 Sierpnia 2020 18 minut temu, szary011 napisał: a dlaczego nie pasują ?? Masz tu poczytaj o zbrojniku to jest Ameryka Południowa.... https://rybyakwariowe.eu/ryba-akwariowa/zbrojnik-glonojad-zbrojniki-glonojady/ A tu mas nasz Biotop Malawi poczytaj... http://www.klub-malawi.pl/?page_id=734
szary011 Opublikowano 25 Sierpnia 2020 #13 Opublikowano 25 Sierpnia 2020 6 minut temu, TOMEKSIEDLCE napisał: Masz tu poczytaj o zbrojniku to jest Ameryka Południowa.... https://rybyakwariowe.eu/ryba-akwariowa/zbrojnik-glonojad-zbrojniki-glonojady/ A tu mas nasz Biotop Malawi poczytaj... http://www.klub-malawi.pl/?page_id=734 już się wyjasnilo nieporozumienie zbrojnik -zbiornik 1
Falcowski Opublikowano 26 Sierpnia 2020 #14 Opublikowano 26 Sierpnia 2020 13 godzin temu, szary011 napisał: a dlaczego nie pasują ?? Pysie wydłubią im oczy, poobgryzają, a te będą siedziały cały zcas ukryte pod skałami w obawie przed śmiercią i będą głodowały. Zbrojniki to też ryby i też trzeba karmić, nie żywią się glonami. 1
darianus Opublikowano 26 Sierpnia 2020 #15 Opublikowano 26 Sierpnia 2020 20 minut temu, Falcowski napisał: Pysie wydłubią im oczy, poobgryzają, a te będą siedziały cały zcas ukryte pod skałami w obawie przed śmiercią i będą głodowały. Zbrojniki to też ryby i też trzeba karmić, nie żywią się glonami. Masz jakieś doświadczenia w tym temacie? Ja nie mam, ale wydaję mi się, że zbrojniki to dosyć pancerne ryby i raczej nic im nie będzie groziło ze strony pyszczaków.
pozner Opublikowano 26 Sierpnia 2020 #16 Opublikowano 26 Sierpnia 2020 (edytowane) Godzinę temu, Falcowski napisał: Pysie wydłubią im oczy, poobgryzają, a te będą siedziały cały zcas ukryte pod skałami w obawie przed śmiercią i będą głodowały. Nie przesadzaj. Miełem je z mbuną i z non mbuną przez lata i doskonale sobie radziły. W Ameryce Południowej też są pielęgnice i też są agresywne, często agresywniejsze od pyszczaków. Edytowane 26 Sierpnia 2020 przez pozner
yaro Opublikowano 26 Sierpnia 2020 #17 Opublikowano 26 Sierpnia 2020 Przeżyć przeżyją, oczu nie stracą, ale w związku chęcią zapewnienia tym rybom jak najlepszych warunków do życia, nie łączył bym tych ryb. Nie zapewnimy optymalnych parametrów wody w przypadku obu gatunków.
Falcowski Opublikowano 26 Sierpnia 2020 #18 Opublikowano 26 Sierpnia 2020 59 minut temu, darianus napisał: Masz jakieś doświadczenia w tym temacie? Ja nie mam, ale wydaję mi się, że zbrojniki to dosyć pancerne ryby i raczej nic im nie będzie groziło ze strony pyszczaków. Miałem 4 zbrojniki w moim zbiorniku. 2 zagryzione, 1 odłowiony stosunkowo szybko, 1 odłowiony przy renowacji w stanie masakrycznym. Padł tydzień później. Wszystkie cały czas pochowane w skałach i co łeb wystawiły, to zaraz musiały znów uciekać.
pozner Opublikowano 26 Sierpnia 2020 #19 Opublikowano 26 Sierpnia 2020 (edytowane) 48 minut temu, yaro napisał: Przeżyć przeżyją, oczu nie stracą, ale w związku chęcią zapewnienia tym rybom jak najlepszych warunków do życia, nie łączył bym tych ryb. Nie zapewnimy optymalnych parametrów wody w przypadku obu gatunków. Nie zachęcam nikogo do chowania ich z pyszczakami, ale taki horror z wydłubywaniem oczu, to przesada. Może się zdarzyć, pyszczaki też tracą oczy, też są podgryzane, ale nie można tego uogulniać. Parametry wody, to inna kwestia. Edytowane 26 Sierpnia 2020 przez pozner
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się