MD1814 Opublikowano 3 Sierpnia 2020 #1 Opublikowano 3 Sierpnia 2020 Witam moje akwarium łącznie z filtrem zajmie powierzchnie 120x60 ,50wys., proszę o propozycję co pod nie gdzie kupić jak lub z czego zrobić najlepiej by wytrzymało. Myślałem o szafce z palet 5eur palet jedna na drugiej i na to blat tylko zastanawiam się czy wytrzyma ?
MD1814 Opublikowano 7 Sierpnia 2020 Autor #3 Opublikowano 7 Sierpnia 2020 no i bardzo ładnie to wygląda ..a jakie masz tam podłoże bazalt ?jaka pokrywa do tego akwa ?
Piotr775 Opublikowano 7 Sierpnia 2020 #4 Opublikowano 7 Sierpnia 2020 (edytowane) Myślałeś o 5 europaletach i zastanawiasz się czy wytrzymają ? Na jednej takiej palecie firmy pakują po 960 kg np cukru. Wiec wytrzyma spokojnie. Wybierz sobie ładne palety,dopilnuj aby nie wystawały gwoździe i aby blat wytrzymał,wypoziomuj i stawiaj śmiało. Edytowane 7 Sierpnia 2020 przez Piotr775
Bartek_De Opublikowano 7 Sierpnia 2020 #5 Opublikowano 7 Sierpnia 2020 Myślałeś o 5 europaletach i zastanawiasz się czy wytrzymają ? Na jednej takiej palecie firmy pakują po 960 kg np cukru. Wiec wytrzyma spokojnie. Wybierz sobie ładne palety,dopilnuj aby nie wystawały gwoździe i aby blat wytrzymał,wypoziomuj i stawiaj śmiało.Nośność statyczna europalety, czyli taka przy której paleta z ładunkiem nie będzie przemieszczana, to 4000kg. W przypadku palety przeznaczonej do transportu jej nośność (w zależności od rozmieszczenia ładunku) to 1000 do 1500kg.Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Skuggi77 Opublikowano 10 Sierpnia 2020 #6 Opublikowano 10 Sierpnia 2020 W dniu 7.08.2020 o 18:00, MD1814 napisał: no i bardzo ładnie to wygląda ..a jakie masz tam podłoże bazalt ?jaka pokrywa do tego akwa ? Nie mam pojęcia co to za piach. Na wyspie taki czarny piach po podstawa , jest tego wszędzie pełno. Po prostu nazbierany w pobliskiej rzece , tak jak na zdjęciu poniżej. Pokrywa właściwie nie istnieje , to jakieś pcw przeźroczyste. Docelowo ma być szkło docięte w dwóch kawałkach z wycięciami na coś w rodzaju hydroponiki. uprzedzam że to akurat nie baniak malawi. Malawi w standardowym baniaku juwel z szfką i pokrywą w oryginale. Wycięty tylko filtr oryginalny , zastąpiony dwoma kubłami i mechanikiem.Wszystko poniżej na fotkach. 1
MD1814 Opublikowano 11 Sierpnia 2020 Autor #7 Opublikowano 11 Sierpnia 2020 moja "szafka" pod akwa. z palet już prawie gotowa jeszcze tylko nogi poziomujące i koniec prac .Wyślij mi trochę tego piachu ..jest mega. 20 godzin temu, Skuggi77 napisał: Nie mam pojęcia co to za piach. Na wyspie taki czarny piach po podstawa , jest tego wszędzie pełno. Po prostu nazbierany w pobliskiej rzece , tak jak na zdjęciu poniżej. Pokrywa właściwie nie istnieje , to jakieś pcw przeźroczyste. Docelowo ma być szkło docięte w dwóch kawałkach z wycięciami na coś w rodzaju hydroponiki. uprzedzam że to akurat nie baniak malawi. Malawi w standardowym baniaku juwel z szfką i pokrywą w oryginale. Wycięty tylko filtr oryginalny , zastąpiony dwoma kubłami i mechanikiem.Wszystko poniżej na fotkach. 1
Skuggi77 Opublikowano 6 Września 2020 #9 Opublikowano 6 Września 2020 No i wyszło super. Z tym piachem to chciałbym minę celników zobaczyć.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się