Jump to content

Fluval u3


InvictiS

Recommended Posts

Siemka mam pytanko.  Niewiem czy w dobrym dziale pisze ale mam filtr fluval u3 i on ma te wkłady węglowe i gąbkę jeszcze jako drugie.  Sprawa taka bo chciałem cos na okrzemki j glony wlać ale wszędzie pisze ze nie moze byc węgla no a tu mam te wkłady.  Szukalem nie ma samych bez węgla no chyba ze się myślę?  Pytanko czy moge np je wyciagnac i zostawić sama gąbkę na tydzień czy to trochę słabo bedzie wtedy filtrowalo? 

Link to comment
Share on other sites

Możesz śmiało na kilka dni wyciągnąć co nie przeszkodzi funkcjonowaniu filtra i biologii. Tyle , że służy on między innym do absorbowania wszystkiego co organiczne, do absorbowania metali , leków i innych różnych pierwiastków. Nie wiem co chcesz zastosować na okrzemki ale piszesz o wlewaniu czegoś , czyli domyślam się ,że jest to jakiś specyfik chemiczny?  Jeżeli tak to po jego zastosowaniu własnie warto będzie użyć węgla przez 2-3 i potem go wyrzucić. Jeżeli jest tak jak napisałem to lepiej ten węgiel co masz teraz wyjąć, wlać specyfik i po "kuracji" włożyć ponownie węgiel na 2-3 dni i go wyrzucić a potem zastąpić nowym , czystym.  Może zamiast specyfiku wrzuć kilka młodych helemtów i nie będziesz musiał kombinować a one na lata zapewnią Ci  brak okrzemków w akwa?

Link to comment
Share on other sites

Tzn od dlugiego czasu męcze się z glonami i okrzemkami coraz bardziej atakuja paretry wody sprawdzam na bierząco są prawie doskonałe niby ale nie o tym ;) mam helmeta 1szt ale nie daje rady może potrzeba ich więcej a preparat to EASY-LIFE BLUE EXIT 500ml usuwa sinice i okrzemki. Tak po za tym rybki są w dobrej kondycji nawet przybyła aż jedna malutka hehe IMG_20200713_202235.thumb.jpg.7eeee4e172fe4af979af27c073ac984a.jpg

Link to comment
Share on other sites

33 minuty temu, InvictiS napisał:

mam helmeta 1szt ale nie daje rady może potrzeba ich więcej

Akwa  masz chyba 112 litrów. Jeden helmet  nie zrobi tam porządku jeżeli chodzi o okrzemki. Włóż tam z 8 sztuk małych , młodych..

 

35 minut temu, InvictiS napisał:

EASY-LIFE BLUE EXIT

Tego preparatu nie znam to się nie wypowiem na  temat jego skuteczności.  Zastosuj co uważasz za stosowne. W opisie faktycznie jest napisane aby na  czas stosowania :kuracji" usunąć węgiel. Jeżeli go zastosujesz to zrób tak z węglem jak napisałem powyżej.

  • Dziękuję 1
Link to comment
Share on other sites

Ja osobiście bardzo polecam helmety, mam 12 sztuk w 128l, i to już drugi rok i powiem że robią co do nich należy. Osobiście nie lubię glonów mimo że są w naszym biotopie normą, ale wolę czyste kamienie i szyby.

  • Dziękuję 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.