Skocz do zawartości

Przewietrzanie wody a jej krystaliczność


prezesik25

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Mam akwa 120x40x40. Z jednej strony w połowie wysokości akwarium wylot z kaseciaka rurka 1/2", z drugiej strony w połowie wysokości falownik JVP-130. Po obu stronach wyloty ustawione w poziomie, nie poruszają zbytnio taflą wody.

Ostatnio na wylot z kaseciaka dołożyłem przewód z powietrzem i zacząłem mocno napowietrzać wodę. W toni wszechobecne pływające pęcherzyki powietrza.

Zauważyłem, że po tym zabiegu woda stała się bardziej krystaliczna... Od czego to zależy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.
 
Mam akwa 120x40x40. Z jednej strony w połowie wysokości akwarium wylot z kaseciaka rurka 1/2", z drugiej strony w połowie wysokości falownik JVP-130. Po obu stronach wyloty ustawione w poziomie, nie poruszają zbytnio taflą wody.
Ostatnio na wylot z kaseciaka dołożyłem przewód z powietrzem i zacząłem mocno napowietrzać wodę. W toni wszechobecne pływające pęcherzyki powietrza.
Zauważyłem, że po tym zabiegu woda stała się bardziej krystaliczna... Od czego to zależy?
Większy masz wtedy ruch wody akwarium, ja sam tak stosuję i mam kryształ wodę.

Wysłane z mojego JSN-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, suricade napisał:

Bakterie rozkładające materię organiczna potrzebują tlenu. Jeżeli jest go mało działają mniej wydajnie.

Pytanie, czy faktycznie podłączenie powietrza pod wylot, aż tak zmienia natlenienie? Tlen nie rozpuszcza się tak łatwo w wodzie. Łamanie lustra jest najlepszym sposobem zwiększenia ilości tlenu. Może większa klarowność jest pozorna - złudzenie optyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bojack napisał:

Łamanie lustra jest najlepszym sposobem zwiększenia ilości tlenu. Może większa klarowność jest pozorna - złudzenie optyczne.

Klarowność widziałeś u mnie w akwarium było widać .

 

Godzinę temu, bojack napisał:

złudzenie optyczne

To tez mit nie ma złudzenia optycznego ,nawet przy długości 300 cm ,jak masz dobra filtrację mechaniczną i dodany falownik dobry, i wszystko dobrze ustawione jest kryształ wodzie :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, sam to zauważyłem u siebie w ledwie 128l. To prawda, że jak masz dobrą filtrację biologiczną jak i mechaniczną na wystarczającym poziomie to woda powinna być kryształ nawet jak masz azotyny na wyższym poziomie. Ja osobiście używam preparaty sachema przy podmianach i jedynie co mi przeszkadza to film po karmieniu który i tak skimmer w parę minut wciąga, tak to woda kryształ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek to się zgadza, woda u Ciebie git, potwierdzam ;) Mi chodziło o przypadek autora tematu. Nabite w wodę milion bąbelkow już zmieni cały pogląd na sytuację, dodatkowo ilość światła dziennego, itd. tez może zmienić odczucia wizualne co do klarowności. Na pewno więcej tlenu pojawi się w wodzie przez ruch tafli niż przez mikro bąbelki powietrza w wodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście zauważyłem, że jak patrzę wzdłuż akwarium po zgaszaniu światła to w ogóle woda jest super czyściutka. To prawda, że padające światło zmienia pogląd, więc zwróć na to uwagę. Jeśli światło Ci przeszkadza w klarowności to je zmień pod siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.