Skocz do zawartości

Pompy Jebao DCP/DCQ i TSP


bojack

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, Falcowski napisał:

Według mnie, skoro jest dedykowana do oczek wodnych, to może być przystosowana do tzw. brudnej wody.

W oczkach mogą być liście i inne śmieci i nie wszystkie da się odfiltrować. Wtedy konstrukcja wirnika może się różnić.

Pompy DCP na 100% są tylko do czystej wody, więc do oczek się nie nadają.

To jest na pewno plus dla tego rozwiązania. Zabrudzenie pompy nie będzie wpływać na jej wydajność. Dodatkowo każdy kolejny metr słupa wody świadczy o tym, że zabrudzenie filtra nie będzie miało aż takiego wpływu na wydajność całego systemu. Może ktoś chciałby kupić i przetestować? :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Hej, chciałem odświeżyć temat, bo przygotowuję się do zakupu. Wynalazłem ostatnio jeszcze coś takiego: https://allegro.pl/oferta/jebao-mdc-10000-pompa-obiegowa-wifi-10000l-h-9306669711 ktoś wie jaka jest to fizycznie pompa? Odpowiednik DCP ze sterownikiem wifi?

Pytanie drugie. Pompa ma pracować obecnie w zbiorniku 120x50x50 z dwoma korpusami, jako filtr mechaniczny. Potem chcę przenieść pompę do 250x80x70/80, ale docelowo chciałbym użyć jej w zbiorniku 400x100x100. Pytanie, czy jest sens teraz kupować coś mocnego mierząc w docelowy zbiornik, czy może jednak rozdzielić tą inwestycję i w przyszłości kupować wszystko od nowa, a teraz skupić się na czymś co nie zrobi pralki w 120cm, a poradzi sobie w 250cm ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, 

Żeby nie robić kolejnego tematu podepne się tutaj jeśli można. 

Też od jakiegoś czasu zastanawiam się nad pompą, u mnie co prawda nie aż tak dużą. Obecnie miałaby pracować w akw 80cm długości jako obiegowa zamiast mk-800, z kubelkiem, a za 2-3 miesiące w 130cm w kaseciaku. I tez właśnie myślę nad tymi aqua nova/jebao, konkretnie nad AQUA NOVA N-RMC 2000l/h albo 3000l/h- też nie bardzo potrafię się zdecydować. Kolega wcześniej pisał że ją posiada, jak w kaseciaku będzie z jej głośnościa a jak poza wodą ? 

Doradzi ktoś z mocą? Brać 2000 czy 3000?

Edytowane przez Yoshine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak. Zastanawiam się tylko, bo jak pisał Łukasz22 ma pompę 5000 w akwarium 1000, teoretycznie w tym moim przyszłym będzie 160l (jest niewymiarowe) Pompa 2000 to teoretyczne przefiltrowanie akwa 12x. Minus jakieś tam opory wkładów kasety i można założyć że realnie wyjdzie 8x...  

 

A założyciel tematu na którą się zdecydował?

 

Edytowane przez Yoshine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.