Skocz do zawartości

240l obsada.


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

dzięki informacją z tego forum postanowiłem ruszyć z pierwszym szkiełkiem, jednak mam pytanie odnośnie obsady.

Zdecydowanie chciałbym Cynotilapia "afra"Cobue , i zastanawiam się co by można dołożyć do tego?

Na początek 10 + 10 ryb przy dwóch gatunkach nie będzie za dożo w 240l?

Dzięki za wszystkie rady.

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Grzyb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Grzyb napisał:

Na początek 10 + 10 ryb przy dwóch gatunkach nie będzie za dożo w 240l?

Bardziej sprecyzuj...podaj czy chodzi Ci o start czy o dorosłe. A jak o dorosłe to podaj o jakich gatunkach myślisz bo są różnej wielkości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej więcej od takiego stanu się zaczyna, że kupuje się po 10 szt. Potem tworzysz haremy lub same odpowiednio się eliminują. 

Fajną rybę wybrałeś, samce jakby pastelami malowane, natomiast samice przeciętne. W tym przypadku bym wybrał ryby, które mają mocny dymorfizm płciowy, a jednocześnie mają fajne samice. Polecam Saulosi, Msobo Magunga, Koningsi, Auratus, 

Edytowane przez Mortis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Mortis napisał:

Mniej więcej od takiego stanu się zaczyna, że kupuje się po 10 szt. Potem tworzysz haremy lub same odpowiednio się eliminują. 

Fajną rybę wybrałeś, samce jakby pastelami malowane, natomiast samice przeciętne. W tym przypadku bym wybrał ryby, które mają mocny dymorfizm płciowy, a jednocześnie mają fajne samice. Polecam Saulosi, Msobo Magunga, Koningsi, Auratus, 

 O i tu już jest konkretna odpowiedź, tak na szybko zerknąłem jak te ryby wyglądają i byłbym skłonny dorzucić Auratusa. Te dwa gatunki razem  mogą pływać bez problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mortis napisał:

Polecam Saulosi, Msobo Magunga, Koningsi, Auratus, 

Auratusa do 240l to raczej zły wybór. Jest to ryba mega agresywna i wielu kolegów na tym forum się o tym przekonało właśnie w 240 litrach. Póki będą małe to bedzie ok ale jak podrosną i będą miały tak około 1,5 roku to się zacznie. Odradzam tą rybę do tego akwarium jak i M msobo Magunga. Zaś Konigsi i Saulosi jak najbardziej tak. Trzymałem auratusa w 450l przez ten czas i wiem co potrafi. Nasz kolega @Bezprymmoże się wypowiedzieć. Dlatego jak ktoś poleca tą rybę wywołuje to u mnie uśmiech na twarzy.

Edytowane przez Slawek-meszek
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Grzyb napisał:

Zdecydowanie chciałbym Cynotilapia "afra"Cobue , i zastanawiam się co by można dołożyć do tego?

Oprócz wspomnianych wyżej chindongo saulosi i metriaclima koningsi możesz do niego dołożyć:

pseudotropheus interruptus

pseudotropheus johanni

labidochromis sp. perlmutt

labidochromis chisumulae

labidochromis joanjohnsonae

labidochromis caeruleus

iodotropheus sprengerae

Cynotilapia sp. 'hara'

i wiele innych gatunków ale będą już miały nieatrakcyjne samice, choć zależy co tam komu się podoba.

 

 

Edytowane przez Tomasz78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.