Jump to content

Aranżacja 450


Recommended Posts

Odwiedziłem ostatnio skład kamienia i zaopatrzyłem się w ćwierć tony serpentynitu. Potem zacząłem na próbę układać coś z tego w garażu, wersja dla mbuny chociaż obsada się jeszcze nie wyklarowała i może będzie non mbuna. Wracając jednak do sedna, jak ukladacie kamienie w stertę? Próbowałem na wiele sposobów i do stabilności było daleko, nie zaryzyowalbym takiego ustawienia. Póki co wyszło mi to co na zdjęciu, docelowo będzie uzupelnione o drobne ksmienie- do efektu wow jeszcze daleko.

Gdyby oparł kamień o komin to znacznie ułatwiłoby zrobienie aranżacji. Czy to aby bezpieczne? Nie będzie przeszkadzało przy serwisie akwa?

 

Wersja1 (trochę za dużo gruzu jak na moje oko)

Wersja 2 (razem z rzutem, nie za blisko szyb te kamienie?)

IMG_20200524_112812.jpg

IMG_20200524_114853.jpg

IMG_20200524_114818.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Zmiana koncepcji, jednak zamiast serpentynitu będzie grube tło strukturalne z wyrzeźbionymi w środku korytarzami i dodatkowo kilka niedużych kamieni wykonanych w technice tła. A to wszystko wyszło spod ręki naszego forumowego kolegi @Mróz- naprawdę dobra robota!

Do tego na dno pójdzie piasek rzeczny 0,8-1,6 a na wierzch sypnę żwir 2-10mm, a może dorzucę jeszcze grubszy, jakaś kryptokoryna balansea albo nurzaniec i ze dwa anubiasy. Miało nie być zielska ale jakoś nie mogę się powstrzymać :D 

Zastanawiam się jak rozwiązać kwestię podkładu na dno czyli pvc spienione 3mm. Narazie nie  planuję ciężkich kamieni więc teoretycznie się nie przyda ale nie wykluczam, że najdzie mnie na dorzucenie gruzu w trakcie życia akwa i wtedy bez tego podkładu będzie lipa. Czy jeśli te pvc przysypię piaskiem ,nieduża warstwa, powiedzmy 2-3 cm to nie będzie próbowało wypłynąć? Niby mokry piasek jest dwa razy cięższy od wody ale pewności tu nie mam.

 

 

IMG_20201003_234617.jpg

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Sam nie mogę doczekać się końcowego efektu z rybami w środku 😍 Wydaje mi się ze pcv obciążone tylko 3cm piasku nie powinno wypływać. Wieczorem zobaczę czy mam jakieś kawałki pcv i zrobię Tobie symulację we wiadrze 😉

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.