Skocz do zawartości

Nowy projekt - czas start


Rekomendowane odpowiedzi

W oczekiwaniu na tło dostaję już ścisku pośladków, chciałbym zrobić już jakiś znaczny krok do przodu, a tak pozostaje mi czekanie i kłótnie na Fb i jaranie się nimi.

Jednak w międzyczasie zrobiłem pudełko przelewowe, do wykorzystania przez każdego, kto ma na to chęć , a nie chce wiercić szkła lub ma gotowe już działające akwarium. Ja do spustu dołożyłem zamiast zwykłego zaworu, elektrozawór,  bo dla wygody podmiankami będę sterował z pilota.

20201211_103239.jpg

20201211_103359.jpg

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.12.2020 o 14:59, yaro napisał:

W oczekiwaniu na tło dostaję już ścisku pośladków, chciałbym zrobić już jakiś znaczny krok do przodu, a tak pozostaje mi czekanie i kłótnie na Fb i jaranie się nimi.

Jednak w międzyczasie zrobiłem pudełko przelewowe, do wykorzystania przez każdego, kto ma na to chęć , a nie chce wiercić szkła lub ma gotowe już działające akwarium. Ja do spustu dołożyłem zamiast zwykłego zaworu, elektrozawór,  bo dla wygody podmiankami będę sterował z pilota.

20201211_103239.jpg

20201211_103359.jpg

W jakim celu to pudełko przelewowe, do ciągłej filtracji czy tylko do samej podmiany?

Jeśli do ciągłej filtracji to jak to ma działać, jest sam spust bez rewizji?

Patrzę na to i nie daje mi spokoju bo rozkminic nie mogę 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pudełko wisząc na akwarium połączone będzie z akwarium u-rurką, zasady naczyń połączonych nie muszę tłumaczyć, więc w pudełku będzie taki sam poziom wody jak w akwarium.rurka spustowa będzie przycięta do wysokości poziomu wody w akwarium, więc jak wody będzie w akwarium więcej to przez nią będzie wylatywać, jak mniej, to i poziom w pudełku będzie niższy więc do rurki będzie niesięgał. Więc praktycznie i teoretycznie, woda która nakapie do akwarium, w tej samej ilości wyleci (nie wliczam parowania).

Co do podmiany, sprawa jest prosta, elektrozawór otwiera się i woda wylatuje otworem w dnie pudełka.

Nam nadzieję, że wystarczająco objaśniłem, jeżeli jednak masz jeszcze pytania  to wal.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tło kozackie. Ani chwili nie żałuj na przestrzeń! Robi robotę.

Co do u rurki odwróconej, to faktycznie brakowało jej do tego sprytnego pudełka :)

Jedna uwaga - wg mnie U-rurka powinna być z obu stron do głębokości dna pudełka, żeby to działało tak jak chcesz. Jak przytniesz równo z lustrem wody, to nie zassie. U-rurka musi być ciągle zalana, żeby ciągnąć wodę. Natomiast rewizja w pudełku jest po to, żeby utrzymywać poziom w akwarium i dlatego akwa się nie przeleje.

Może być ze strony pudełka poniżej poziomu spustu z elektrozaworem, a w akwa nawet do dna jak wolisz.

Edytowane przez Falcowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.