Skocz do zawartości

Nowa obsada do 215l 100x40x60


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Wybieram obsadę i potrzebuje porady. Akwarium może nie jest zbyt duże ale póki co na takie tylko mogłem sobie pozwolić. 

Ma być kolorowo taki temat przewodni.

Myślę o 2 gatunkach i wiem co napiszcie pewnie CHINDONGO Saulosi oraz IODOTROPHEUS SPRENGERAE, było by Oki ale ten hodowlany rdzawy do konca mnie nie przekonuje choć kolor ma ciekawy i ten zestaw też trochę oklepany już jest. Macie większe doświadczenie i może coś innego jesteście wstanie mi zaproponować?

Ja Myślałem o:

Chindongo Saulosi

Metriaclima Estherae Minos Reef

Labidochromis Mbamba

Melanochromis Auratus Chipoka

Chodzi też o to aby dymorfizm płciowy dojrzałych ryb był odmienny i ich kolory intensywne. Myślałem o zakupie Max 30 młodych rybek oczywiście do późniejszej redukcji.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metriaclima estherae i Auraus się nie nadają a mbamba i saulosi zbyt podobne do siebie. Więc co by zestaw nie był oklepany to zaproponuję Tobie metriaclima koningsi + chindongo sp. elongatus mphanga. Może coś z tego będzie w tak małym akwarium o tak małej powierzchni dna.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Tomasz78 napisał:

Może coś z tego będzie w tak małym akwarium o tak małej powierzchni dna.

Mam tego świadomość że baniak malutki.... To pewnie te dwa gatunki trochę naciągany temat ? I rozsądnie by było wybrać jeden gatunek ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz, ja bym spróbował z dwoma. Wstawić podwieszane moduły co by skałki ciągły się w górę jak najwyżej skoro akwarium ma przynajmniej słuszną wysokość, to ryby by miały przynajmniej jakieś półki/kryjówki na pewnej wysokości, zawsze to coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Grześko napisał:

To pewnie te dwa gatunki trochę naciągany temat ? I rozsądnie by było wybrać jeden gatunek ? 

Trochę tak. Saulosi jest stadną rybą. Weź docelowy układ saulosi 2+8/10 i będzie super. Do tego ciemne tło  co podkreśli żółć samic i będzie super.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za cenne uwagi oraz propozycje, w związku z tym że wybór obsady muszę też skonsultować z dziećmi i żoną padła propozycja aby pozostać glownie przy CHINDONGO Saulosi ( coral?) z ewentualnym dobraniem jednak tego slawnego IODOTROPHEUS  SPRENGERAE.

W jakich proporcjach miałbym zakupić nowe rybki aby później dokonać selekcji i ile docelowo mogłoby ryb pływać. Mam od wielu lat akwarium towarzyskie i z reguły posiadalem lekkie kontrolowane przerybienie i się to sprawdza. Czy w przypadku pyszczaków też mogę na to sobie pozwolić bo czytałem różne opinie ?

Pozdrawiam 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.