Skocz do zawartości

AQUAEL STERYLIZATOR AS-3W UV-C


Dejvu

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, bo nie wiem jak to rozumieć na opakowaniu pisze że jest rekomendowany do Ultramax 1000 bo ma tam przepływ do 650l/h , a ja chciałbym to zastosować do ultramaxa 2000 który ma przepływ 2000/l. Przez to że bedzie to używane w 125l do którego wystarczyłoby 3w , musze mimo wszystko kupić 11w?  Podsumowując moje pytanie : Czy sterylizator 3w rekomendowany do 650l/h nie bedzie ograniczał wydajności 2000l/h która wynika z filtru ultramaxa 2000? Czy moze powinienem kupić te 11w mimo że jest rekomendowany do zbiorników powyżej 450l? Pomocy panowie bo to kosztuje aż 220zł wiecej. Licze na pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ukrystalizowania wody w akwarium , zabicia bakteri oraz zmniejszenia wystepowania zielonych placków na szybach akwarium. Tylko pytanie czy ta 3W do 650l/h nie ograniczy filtra 2000l/h? O to mi chodzi bo decyzję już podjełem. I nie wiem która kupić.

Jak widać poniżej 11w rekomendują do ultramaxa 2000....

AS-3W:

  • MULTIKANI,
  • MAXI KANI
  • ULTRAMAX 1000

AS – 5W:

  • ULTRAMAX 1000
  • FAN-2. FAN-3
  • CIRCULATOR 500
  • TURBO FILTER 500

AS – 9W:

  • ULTRAMAX 1500
  • CIRCULATOR 1000
  • TURBO FILTER 1000

AS – 11W:

  • ULTRAMAX 2000
  • CIRCULATOR 1000
  • TURBO FILTER 1000
 
 
Edytowane przez Dejvu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Dejvu napisał:

Do ukrystalizowania wody w akwarium , zabicia bakteri oraz zmniejszenia wystepowania zielonych placków na szybach akwarium. Tylko pytanie czy ta 3W do 650l/h nie ograniczy filtra 2000l/h? O to mi chodzi bo decyzję już podjełem. I nie wiem która kupić.

Jak widać poniżej 11w rekomendują do ultramaxa 2000....

W tych przypadkach, które podajesz lampa nie pomoże. Lampa działa miejscowo i faktycznie unieszkodliwia bakterie ( także pożyteczne), glony pływające w wodzie czyli tak zwaną "zieloną wodę", oraz pomaga przy zakwicie pierwotniaków, który i tak ustępuje samoistnie. W tym sensie klaruje wodę. Nie usuwa glonów osiadłych. Jak dla mnie w malawi i większości akwariów jest zupełnie zbędna.  Przydatna w oczku wodnym, w którym sezon trwa kilka miesięcy. Jeżeli koniecznie chcesz ją mieć, to mocniejszą , ale musisz zdawać sobie sprawę, że diodę/czy żarnik trzeba okresowo wymieniać, bo dość szybko się wyczerpuje, ma ograniczoną żywotność, z czasem tylko świeci i czerpie prąd ale traci właściwości.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta lampa jest podłączona do przewodu wyjścia wody z filtra z akwarium, wiec działa chyba globalnie na całe akwarium, bo ciagle woda jest dostarczana do filtra i pompowana przez tą lampę co daję to ze w ciagu godziny  czysci całe akwarium całą wode a nie tylko w jednym miejscu, czyli ta słabsza bedzie lipa bo mi zmniejszy wydajnosc  tego ultramaxa? :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, suricade napisał:

W tych przypadkach, które podajesz lampa nie pomoże. Lampa działa miejscowo i faktycznie unieszkodliwia bakterie ( także pożyteczne), glony pływające w wodzie czyli tak zwaną "zieloną wodę", oraz pomaga przy zakwicie pierwotniaków, który i tak ustępuje samoistnie. W tym sensie klaruje wodę. Nie usuwa glonów osiadłych. Jak dla mnie w malawi i większości akwariów jest zupełnie zbędna.  Przydatna w oczku wodnym, w którym sezon trwa kilka miesięcy. Jeżeli koniecznie chcesz ją mieć, to mocniejszą , ale musisz zdawać sobie sprawę, że diodę/czy żarnik trzeba okresowo wymieniać, bo dość szybko się wyczerpuje, ma ograniczoną żywotność, z czasem tylko świeci i czerpie prąd ale traci właściwości.

Napisałeś że nie usuwa glonów osiadłych, ale jak je usune mechaniczne, a lampa UV bedzie czyscic filtrowana woda, to ryzyko powstania takowego osiadłego glonu się zmniejszy bo nie bedzie w wodzie ktora zostanie dostarczona jako przefiltrowana zadnych bakteri i innych ustrójstw które powoduja te osiadanie? Czy się mylę jesli tak to mnie popraw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, AndrzejGłuszyca napisał:

Dla poprawności..to jest koleżanka:)

Panie Andrzeju dziękuję nie wiedziałem. A co Pan o tym sądzi? Można liczyć na jakaś wypowiedź? Czy naprawde jak już chce to kupić to musze dać 200zł drożej żeby mieć 11w która jest dla duzo wiekszych zbiorników? Czy ta 3W nie zmniejszy mi przepływu ultramaxa2000?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Dejvu napisał:

Czy naprawde jak już chce to kupić to musze dać 200zł drożej żeby mieć 11w która jest dla duzo wiekszych zbiorników? Czy ta 3W nie zmniejszy mi przepływu ultramaxa2000?

Agnieszka właściwie wyżej wszystko napisała jeżeli chodzi o kwestię techniczną. Ja tylko podtrzymam to co Ona też napisała wyżej : w naszym biotopie lampa UV jest zbędna. Co nie oznacza , że lampa o mniejszej mocy kiedyś się nie przydać. W takim razie kupowanie w ogóle czy też mocniejszej jest zbędnym wg mnie wydatkiem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.