Skocz do zawartości

Akwarium 120x40x40


Koral1989

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Bezprym napisał:

No tak nie do końca super zestawienie bo w obydwu przypadkach samiczki niezbyt atrakcyjne. 

Kwestia gustu oczywiście. Mi się te samice neon spota podobają. Przy dobrym świetle ,które będzie dobrze oddawać ich "neonowe" ubarwienie będzie wyglądać super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Bezprym napisał:

Metriaclimę koningsi 

Piękne ryby. Też o nich myślałem planując obsadę do akwarium 120x40x40.  Nie zdecydowałem się po dwóch opiniach.

Pierwsza @Slawek-meszekcyt. " Jeżeli zdecydujesz się na M konings musisz wiedzieć, że nie jest to grzeczna rybka. Ale warta zachodu. Każdy pysiek nie jest barankiem pamiętaj o tym."   Pamiętam :)

Druga p. Darka Gaży z Tanganikamalawi - to dobre ryby do 375 litrów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Bezprym napisał:

Nie wiem czy samica ma z neonem coś wspólnego

Przy lepszym oświetleniu oddającym więcej barw było by ten "neon" samicy bardziej widoczny.

 

neon.jpg

Edytowane przez Daniel00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Robson79 napisał:

Jak najbardziej możesz połączyć te 2 gatunki... Miałem je kiedyś razem z tym, że Yellow tylko 1+4 bo pozostałe 2 samce zostały zabite. Natomiast Mphanga żyła sobie w układzie 3+5 bez większych walk... 

Właśnie czytałem że Mphanga jest bardo łagodny i kilka samców się zgodzi ze sobą ale jak bym dał tylko ten jeden gatunek to nie było by za kolorowo w akwarium i naszło mnie ze przecież pyszczaki yellow jeszcze są całe żółte przecież a odrzuciłem ten gatunek na samym początku bo nie miałem orientacji jakie barwy mają samiczki różnych gatunków i tu jest problem bo o ile każdy chwali się w zdjęciach pięknymi samcami to mało jest samiczek z różnych gatunków pokazanych do niektórych w ogóle nie mogłem znalesc zdjęć samiczek 😅

Edytowane przez Koral1989
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Koral1989 napisał:

Właśnie czytałem że Mphanga jest bardo łagodny i kilka samców się zgodzi ze sobą ale jak bym dał tylko ten jeden gatunek to nie było by za kolorowo w akwarium i naszło mnie ze przecież pyszczaki yellow jeszcze są całe żółte przecież a odrzuciłem ten gatunek na samym początku bo nie miałem orientacji jakie barwy mają samiczki różnych gatunków i tu jest problem bo o ile każdy chwali się w zdjęciach pięknymi samcami to mało jest samiczek z różnych gatunków pokazanych do niektórych w ogóle nie mogłem znalesc zdjęć samiczek 😅

Tak najczęściej bywa, że podpowiada się obsadę z pięknymi samcami, a zapomina o samicach. Przykładowo będą pływać trzy pięknie wybarwione samce i piętnaście szarych samic i tu nawet światło nie pomoże. Z czystym sumieniem polecam układ Mphanga-Yellow. Mphanga - Koningsi (kiedyś Membe Deep) niby ok, można spróbować/zaryzykować Koningsi rośnie do 10 cm, samica mniej, ale uważam że ich przyrost będzie szybszy do 8 cm potem to może się już ciągnąć latami do tych 10 cm. 

Tu odpowiem jak ja to widzę koledze @tuptas

Obaj koledzy mają w jakimś stopniu rację @Slawek-meszekjako doświadczony malawista wie, że Metriaclima to ryba terytorialna i nie będzie barankiem, a także Dariusz Gaża uważa, że to ryba do zbiornika od 375 l i oczywiście ma rację w jakimś stopniu. Tylko trzeba zadać sobie pytanie z jakimi rybami będzie pływała. Mphanga posiada niski terytorializm i rewie zajmuje na niewielkiej przestrzeni, przez co nie będzie tym irytowała Metriaclimy. Gorzej będzie w momencie tarła Metriaclimy, ale gdy zbiornik będzie posiadał dostateczną ilość kryjówek to jest szansa, że obędzie się bez strat. W małym zbiorniku kluczowy będzie aranż, a także jak bardzo charakterne ryby trafią się nam do zbiornika. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto lista ryb jakie mam do kupienia od sprzedawcy z którym jestem na niedzielę umówiony

Maingano 3-3,5cm

Yellow 3-3,5cm

Hongi 3cm

Saulosi Coral 3-3,5cm

Red Red 3-3,5cm

Socolofi 3-3,5cm

Socolofi Snow 3cm l

Elongatus Neon Spot 3cm

Rdzawe 3-3,5cm

Hara 2-2,5cm

Mphanga 1,5-2cm

Acei Luwala 3cm

Odradza mi on połączenie mphangi z yellow ze względu na rożna dietę obu gatunków, może wy mi coś doradzicie jeszcze? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.