Skocz do zawartości

Filtr narurowy do Glossy 120


Kemeiz

Rekomendowane odpowiedzi

Coś jeszcze pokombinuję. Zastanawianie natomiast jak macie rozwiązane wloty i wyloty w akwarium. Jest dużo informacji na temat budowy instalacji ale nigdzie nie mogę znaleźć zdjęć jak zrobić wlot i wylot. Czy na sztywno, skleić. Czy zastosować jakieś przejsciowki? Co będzie pasowało do rurek 3/4 cala? Bo takie białe będą głupio wyglądać w akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim filtrze wlot/wylot mam demontowalne, a rurki osadzone są na silikonie akwarystycznym. Co do szczelności tutaj jest jak pisze @Bartek_De natomiast można pokombinować i poszczególne sekcje zrobić wyciągalne poprzez zastosowanie zaworów. Wtedy jak ciś pójdzie nie tak przeklejasz tylko cześć a nie całość.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, rekawiczka napisał:

W moim filtrze wlot/wylot mam demontowalne, a rurki osadzone są na silikonie akwarystycznym. Co do szczelności tutaj jest jak pisze @Bartek_De natomiast można pokombinować i poszczególne sekcje zrobić wyciągalne poprzez zastosowanie zaworów. Wtedy jak ciś pójdzie nie tak przeklejasz tylko cześć a nie całość.

Ale jak zrobiłeś ten wlot i wylot? Z tych samych rurek co reszta instalacji - tzn. rurka do góry, kolanka na brzegu akwarium i rurka do dna? Możesz wrzucić jakieś zdjęcie poglądowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z narurowcem ok to jest jakieś rozwiązanie ale czy to ma sens do takiego litrażu? 240 litrów to niewiele. To jakbyś na mrowki szedł z armata moim zdaniem. A jak będziesz czyścił w poz k3kszym czasie zwrotkę 180 stopni? Tak dla posiadaczy narurowcow jak po 6-10 miesiącach czyścicie rurki? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem narurowca w 240l i nie uważam, żeby był to przerost formy nad treścią. Przecież pompa ma wydajność trochę ponad, a czasem nawet mniej niż 3000l/h. W kaseciakach macie mocniejsze pompy. Co do czyszczenia rur. Nie widzę takiej potrzeby, to nie węże. Po roku użytkowania, jak sprzedawałem akwarium razem z narurowcem to rury w środku były jak nowe.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.02.2020 o 12:05, Kemeiz napisał:

Czy wszyscy kleją te rurki, czy może ktoś używał systemu rur zgrzewanych? Bo mam dylemat, którą technologię wybrać.

System zgrzewany ma potencjalnie jedną wadę. Zmniejsza światło rury przez wypływający nadmiar materiału. Przy klejonkach nie ma tego problemu.

W dniu 26.02.2020 o 19:43, Kemeiz napisał:

A macie jakiś patent na testowanie szczelności instalacji przed całkowitym złożeniem? 

Przed się nie da ale jest parę rzeczy, o których należy pamiętać.

Po pierwsze zaprojektuj układ tak byś mógł to demontować Jeżeli nie masz w gałęzi zaworu, to załóż dwuzłączkę. Ułatwi to bardzo montaż i ułatwi potem jakieś ruchy. Sytuacja, w której musisz na raz kleić dwa lub więcej miejsc to proszenie się o kłopoty.

Do połączeń gwintowanych użyj nici jak radzi @Bartek_De. Może być też np Bisan Locker. Kupisz w markecie budowlanym. Musisz czuć opór jak będziesz kręcił na tyle by ten ostatni obrót wymagał narzędzi. Wypróbuj sobie najpierw na sucho ile możesz wkręcić. 

W połączeniach klejonych nie żałuj kleju, elementy mają wchodzić z lekkim oporem. Wcześniej wyrównaj nierówności po cięciu. Na sucho ma wchodzić bez użycia siły. W razie nieszczelności wystarczy, że wadliwe miejsce osuszysz i dasz trochę kleju. Działa - sprawdzone :) tam nie ma wielkiego ciśnienia. (u mnie 3m słupa wody)

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.