ZjaWaaa Opublikowano 11 Lutego 2020 #1 Opublikowano 11 Lutego 2020 Akwarium moze dla wiekszosci w nietypowej obsadzie,jednak ryby już dluzszy czas ciesza się soba w tym zbiorniczku a mianowicie: 4x socolofi(2x-12-15cm 2x- 7-8cm) 6x Acei(od 12-15)3x yelow(10-15) saulosi 1 samiec duzy i 1 rybka poki co nie znam plci okolo 4 cm,noi moj livingstone okolo 20m(wiem ze nie powinno go tu byc lecz zal mi go oddawac,a nie zauwazylem zeby wadzil jakos innym osobnika) Do tego 1 glonojad lamparci okolo 20cm,2 zlote 1 pospolity 10cm Wystroj skala wulkaniczna wapien i troszke zieleni ktora mysle nadaje jeszcze wiecej uroku akwarium.
Andrzej Głuszyca Opublikowano 11 Lutego 2020 #2 Opublikowano 11 Lutego 2020 Przeniosłem temat do innego działu. Ale przede wszystkim witam na naszym forum. W tym dziale koledzy będą pewnie oceniać Twoje akwarium poprzez chwalenie czy też krytykę ale taką , która będzie konstruktywna. Gdybyś chciał podyskutować na temat obsady , wystroju itp. wtedy zakładaj temat w odpowiednich działach.
ZjaWaaa Opublikowano 11 Lutego 2020 Autor #3 Opublikowano 11 Lutego 2020 Prosze o kilka wypowiedzi co myslicie o obsadzie,i o ilosci ryb.Dodam ze paramatry w akwa wszystkie dobre ,filtr kubełek oraz mechaniczny .
Andrzej Głuszyca Opublikowano 11 Lutego 2020 #4 Opublikowano 11 Lutego 2020 Obsada do tego litrażu jest źle dobrana. To takie ogólne stwierdzenie. Po prostu masz zbyt małe akwa. Jeżeli interesuje Ciebie zmiana czy też ustalenie właściwej obsady załóż temat w dziale OBSADY. Wiem ,że na pewno cieszy Ciebie zbiornik z ta obsadą ale..można to zrobić jeszcze lepiej. 2
Mróz Opublikowano 11 Lutego 2020 #5 Opublikowano 11 Lutego 2020 (edytowane) Witaj na forum, dobrze że tu trafiłeś bo jednak trochę do poprawy jest. Ten jak piszesz Saulosi wygląda mi raczej na Chindongo Demasoni, ale tu przydało by się bliższe zdjęcie. Nimbochromis Livingstonii nie może być trzymany w 100cm niestety, nie powinno być Ci go żal oddawać jeśli trafi do większego baniaka. Ogólnie cała obsada nie jest dopasowana do siebie żywieniowo, pod względem ilości gatunków, pomieszanych biotopów oraz gatunków w stosunku do wymiaru zbiornika. Pomyślał bym nad większym szkłem bądź oddaniem obsady w dobre ręce i startem z gatunkiem małej mbuny gdy ten zbiornik ma zostać. Żwiru masz nasypane zdecydowanie za dużo, zabiera on cenną przestrzeń dla wody której i tak nie ma za dużo. Edytowane 11 Lutego 2020 przez Mróz 2
ZjaWaaa Opublikowano 11 Lutego 2020 Autor #6 Opublikowano 11 Lutego 2020 pod zwirem mam 3 cm styropian twardy jeszcze
Andrzej Głuszyca Opublikowano 11 Lutego 2020 #8 Opublikowano 11 Lutego 2020 3 minuty temu, ZjaWaaa napisał: pod zwirem mam 3 cm styropian twardy jeszcze Gdybyś kiedyś zmieniał podłoże np. na piasek to możesz dać 3 mm spienione PCV. Ale to info na przyszłość. 1
Robson79 Opublikowano 11 Lutego 2020 #9 Opublikowano 11 Lutego 2020 49 minut temu, ZjaWaaa napisał: To jest Chindongo Demasoni a nie Sulosi... 4
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się