Skocz do zawartości

100x40x50


Raknor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Koncze powoli przygotowywać zbiornik, który udało mi się kupić z wyposażeniem. Akwarium jak w temacie Juvel 100x40 wysokość 50 cm. W zestawie dostałem co prawda sztuczne ale dobrze wyglądające kamienie, które na razie zostaną i filtr zewnętrzny - HW302 (inna nazwa handlowa ale to ten 1000l/h).

W lokalnych sklepach zoologicznych (Szkocja) maja tylko ofertę „Malawi assorted” i nawet nie wiedza co za maluchy tam pływają. W okolicy jest hodowca z długoletnim doświadczeniem, mający w ofercie:

 

elongatus mpanga, lab hongi super red top, yellow lab carrelius, sprengeri rustys, ps flavus, metraclima o/b b/b , lokoma, lab trewavasae red top m fem are o/b, ps acei white tail ngara, cyno affra zebroides mgunga, ps msobo, chindonga salousi, tropheops arora mbamba,

 

Planuje kupić saulosi, tak by docelowo trzymać 2-3 samce i ok 6 samic.

Czy coś z listy powyżej można trzymać w tym zbiorniku razem z saulosi? (Mozliwe ze zostanę przy samych saulosi, ale chciałbym wiedzieć czy coś poza rdzawymi jest mozliwe). Do akwarium dołożę jeszcze 2-3 anubiasy. 

CBA42CC6-5BE4-467F-8165-7EAAE140F3D7.jpeg

Edytowane przez Raknor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, do tego zbiornika polecam tylko jeden gatunek. 

Ten kamień wygląda mi na wapień filipiński, a nie sztuczny. Czesto jest on śmiertelną pułapką dla ryb które mogą utknąć w tych otworach. Może przemyśl jeszcze ten wystrój. Zajrzyj do galerii ze zdjęciami, może coś Cię zainspiruje. 

W Szkocji niestety nie znam żadnego dobrego hodowcy 😉 ale jak chcesz to mogę Ci podpowiedzieć skąd wziąć ładne rybki. Gdzie mieszkasz w Szkocji???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Livingston. 
wydawal mi się sztuczny bo ma nawiercone otwory do odpowietrzania i jest w środku pusty.

Nie dopisałem, na dno użyłem piasku koralowego, granulacja ok 2-3 mm, taki mi polecili w Fishkeeper ma trzymać parametry wody. Tam akurat maja czasem coś z Malawi i wiedza co.

Jako ciekawostka wspomnę, ze gdy jakiś czas zakładałem małe akwarium siostrzeńcowi to nie chcieli nam sprzedać rybek dopóki nie przywieziemy próbki wody do darmowych testów. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie daleko, ja koło Falkirk. Skoro jest pusty w środku to nie wapień w takim razie. Piasek koralowy niestety też nie jest dobrym wyborem. W takich sklepach liczy się sprzedaż a znajomość biotopie Malawi jest u nich znikoma i często błędna o czym świadczy ten piasek koralowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna jestem w Szkocji i będę miał problem z transportem. Ale dziękuję za propozycje.

Powiedzcie mi z doświadczenia - jeżeli docelowo chciałbym 3+5-6 saulosi ile młodych musiałbym kupić? Czy w narybku jest przeciętnie połowa samców? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Raknor napisał:

Powiedzcie mi z doświadczenia - jeżeli docelowo chciałbym 3+5-6 saulosi ile młodych musiałbym kupić? 

Witaj!

Z mojego kilku letniego doświadczenia z tą obsadą w takim samym litrażu , sugerowałbym zakupić na początek minimum 15 szt maluchów.

Docelowym układem się nie martw,bo ryby i tak hierarchię ustalą między sobą.

4 godziny temu, Raknor napisał:

Czy w narybku jest przeciętnie połowa samców? 

To jest tak naprawdę jedna wielka loteria,dlatego też sugeruję większą ilość narybku,aby trafić na większą ilość samic.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.