Skocz do zawartości

Szafka pod akwarium 163x53x53


mirsto

Rekomendowane odpowiedzi

Pomijając kwestie ceny lepszy pod samo akwarium będzie podkład pod panele czy taka pianka 10mm jak niżej:

https://allegro.pl/oferta/mata-podkladka-10mm-pod-akwarium-180cm-x-60-cm-8315574164

Kolejne pytanie co najlepiej dać na dno akwarium? Czy może być identyczna pianka jak ta z aukcji?

Edytowane przez mirsto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mirsto napisał:

olejne pytanie co najlepiej dać na dno akwarium? Czy może być identyczna pianka jak ta z aukcji?

Taka pianka może być. Ale kolor  czarny po odkopaniu piasku przez ryby będzie bardzo kontrastowy i będziesz widział czarne plamy w piasku. Na szarym też widać ale nie razi w oczy.

1 godzinę temu, mirsto napisał:

Pomijając kwestie ceny lepszy pod samo akwarium będzie podkład pod panele czy taka pianka 10mm jak niżej

Weź tę z linku czyli akwarystyczną. Pewnie ma lepszą gęstość  jak ta pod panele . Ta  oryginalna nie rzuca się w oczy ( rant)  jak stoi na niej zbiornik i jest równo ze szkłem. Tę jasną będzie widać  ( rant) lekko. To są kwestie estetyki ale dla mnie ważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, mirsto napisał:

Pomijając kwestie ceny lepszy pod samo akwarium będzie podkład pod panele czy taka pianka 10mm jak niżej:

https://allegro.pl/oferta/mata-podkladka-10mm-pod-akwarium-180cm-x-60-cm-8315574164

Kolejne pytanie co najlepiej dać na dno akwarium? Czy może być identyczna pianka jak ta z aukcji?

Co do tej aukcji to bym uważał. Sporo sprzedawców oferuje maty pod akwarium teraz. Zakupiłem też 10mm , rozpakowałem i ścisnąłem dwoma palcami. Strzelała jak folia bombelkowa i nie powróciła do pierwotnego kształtu. Dałem taką matę za to pod kamienie tylko w kolorze białym.   Pod akwarium dałem dwie maty Juwel po 5mm. Aquael też ma odpowiednie maty.  Podsumowując jak mata to tylko z firm akwarystycznych.  Ewentualnie karimata. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wtorek wybieram się do Mycioka zamówić akwarium to dam Wam znać jakie szkło wybrałem. Tymczasem zastanawiam się jeszcze nad wymiarami: długość 163 i szerokość 53 nie da się już zwiększyć. Natomiast mogę ewentualnie zrobić wyższe niż planowane pierwotnie 53cm. Czy warto pójść np w 60cm dla Malawi? Ma to sens? Akwarium byłoby wyższe niż szersze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że warto. Ja miałem zamówić standardowe 375l o wymiarach 150x50x50 ale ostatecznie zamówiłem 150x50x60 i jestem zadowolony bo to zawsze więcej litrów wody a przy odpowiedniej aranżacji to i dla ryb więcej miejsca do pływania.... 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.