mirsto Opublikowano 13 Lutego 2020 Autor #11 Opublikowano 13 Lutego 2020 Wydaje mi się, że aż takich dużych różnic nie ma żeby dawać podkładki. Poza tym szafka waży ok 80kg - jak postawię to nie będzie możliwości podkładania śrub z tyłu/boku przy ścianie. Bardziej myślałem o jakimś podkładzie który sam się dociśnie mniej lub bardziej gdzie trzeba np. mata piankowa, podkłady pod panele, korek, guma itp.
Falcowski Opublikowano 13 Lutego 2020 #12 Opublikowano 13 Lutego 2020 Nie podkładaj takich rzeczy, bo jak ci się zaleje coś, to nie wysuszysz. Ja bym stawiał bezpośrednio na glebie, bo płyta MDF sama też trochę się ugniecie do tych nierówności. Jeśli nie chcesz bezpośrednio na płytkach, to listwy z EPDM, czyli twardego plastiku. Podkładek stalowych nie, bo niepotrzebnie wprowadzasz spiętrzenia naprężeń punktowe. Te ślizgacze mogą dać radę, położone po całym obwodzie. 1
mirsto Opublikowano 13 Lutego 2020 Autor #13 Opublikowano 13 Lutego 2020 (edytowane) Chyba spróbuje z tymi ślizgaczami. Zobaczę jak postawię szafkę jak będzie z poziomem i stabilnością. A co pod same akwarium w takim razie? Mata akwarystyczna 10mm wystarczy? Edytowane 14 Lutego 2020 przez mirsto
Bartek_De Opublikowano 13 Lutego 2020 #14 Opublikowano 13 Lutego 2020 Ja pod swój zbiornik zamierzam położyć styropian podłogowy 2cmWysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
mirsto Opublikowano 14 Lutego 2020 Autor #15 Opublikowano 14 Lutego 2020 Jakoś nie jestem przekonany do styropianu. Pomijam, że brzydko to wygląda jeśli nie okleisz ale przede wszystkim styropian się kruszy i utlenia. Jakoś jestem bardziej przekonany do jakiś mat z pianki czy korku, gumy itp.
D4LL Opublikowano 14 Lutego 2020 #16 Opublikowano 14 Lutego 2020 Ja u siebie mam na całości filc podklejony idealnie się ułożył do paneli
mirsto Opublikowano 14 Lutego 2020 Autor #17 Opublikowano 14 Lutego 2020 14 minut temu, D4LL napisał: Ja u siebie mam na całości filc podklejony idealnie się ułożył do paneli A jak duże jest akwarium? Jak gruby był filc i ile stracił na grubości po postawieniu całości? Przekonuje mnie pianka/filc bardziej niż coś twardego jak podkładki/ślizgacz bo ciężar się lepiej rozłoży po całości. Jeśli róg kafelki wystaje to pianka/filc się podda. Jeśli na taki róg trafi ślizgacz/podkładka/nóżka to będzie problem. Ciężar będzie działał punktowo. Trochę mam tez obawy postawić szafkę bezpośrednio na podłodze. Tam zawsze będzie szczelina i może dostać się woda która ciężko będzie miała wyparować. Lepiej chyba ta pianka która nie pochłania wody. Podejrzewam, że będzie tak ściśnięta, że woda nie będzie miała szans tam podejść. Tylko czy szafka na piance będzie stabilna? Jaka grubość pianki?
pavlofico Opublikowano 14 Lutego 2020 #18 Opublikowano 14 Lutego 2020 Ja u siebie też mam filc pod podporami. Wysłane z mojego BKL-L09 przy użyciu Tapatalka
mirsto Opublikowano 14 Lutego 2020 Autor #19 Opublikowano 14 Lutego 2020 7 minut temu, pavlofico napisał: Ja u siebie też mam filc pod podporami. Wysłane z mojego BKL-L09 przy użyciu Tapatalka No to te same pytanie: Jak duże jest akwarium? Jak gruby był filc i ile stracił na grubości po postawieniu całości? Proponujecie dać filc tylko pod poprzecznie belki czy lepiej na całości? Czy taki ściśnięty filc może pobierać wodę?
pavlofico Opublikowano 14 Lutego 2020 #20 Opublikowano 14 Lutego 2020 No to te same pytanie: Jak duże jest akwarium? Jak gruby był filc i ile stracił na grubości po postawieniu całości? Proponujecie dać filc tylko pod poprzecznie belki czy lepiej na całości? Czy taki ściśnięty filc może pobierać wodę?200x70x60 filc na 10 podporach 3x10(klocek drewniany). Grubość 3mm, siadło na oko może 1.5mmWysłane z mojego BKL-L09 przy użyciu Tapatalka
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się