Zupa Opublikowano 8 Lutego 2020 #1 Opublikowano 8 Lutego 2020 (edytowane) Cześć wszystkim. Po wielu latach przemyśleń i podchodów udało mi się spełnić marzenie o własnym akwarium z pyszczakami. Wprawdzie od dziecka interesowałem się tematem akwarystyki, wielokrotnie w ciągu mojego życia przewijały się epizody z akwariami, jednak dopiero teraz postanowiłem podejść do tematu całkiem na poważnie. Wraz z żoną podjęliśmy decyzję o usunięciu z domu telewizora i postawieniu w jego miejscu akwarium. Eksperyment odebrany przez rodzinę i znajomych jako odważny krok, zwłaszcza że w domu mamy dwójkę dzieci w wieku wczesnoszkolnym, nam bardzo się spodobał i po tym jak został zrealizowany, wydaje się że wszyscy członkowie rodziny są z tego faktu zadowoleni. Zakupiłem zestaw Juwel Rio 180 (wymiary akwarium 100x40x45), w skład którego znajduje się: Filtr kasetowy Juwel Bioflow 600l/h Grzałka Juwel 200 W Oświetlenie Day LED 17W + Nature LED 17W (aktualnie oświetla tylko jedna świetlówka, gdyż światło było zbyt mocne) Do tego piasek kwarcowy 36 kg 0,1-0,5 mm oraz łupek drzewiasty 32 kg Obsada: 9 x Iodotropheus sprengerae 4 cm 9 x Pseudotropheus saulosi 3,5-4 cm Parametry wody: pH 7,6 KH 10 GH 14 NO3 10 NO2 ok. 0 Szybko po zmontowaniu szafki, ustawieniu akwarium, wysypaniu pasku i włożeniu kamieni doszedłem do wniosku że przydałoby się większe W najbliższych planach filtr kubełkowy. Edytowane 8 Lutego 2020 przez Zupa 4
Andrzej Głuszyca Opublikowano 8 Lutego 2020 #2 Opublikowano 8 Lutego 2020 Witam na naszym forum. Życzę powodzenia w naszym hobby. 4 minuty temu, Zupa napisał: Pseudotropheus saulosi Teraz jest to Chindongo Saulosi.
Zupa Opublikowano 8 Lutego 2020 Autor #3 Opublikowano 8 Lutego 2020 Nie byłem pewien, ale faktycznie ostatnio często spotykałem się z tą drugą nazwą. A dlaczego została zmieniona?
Michaładam Opublikowano 8 Lutego 2020 #4 Opublikowano 8 Lutego 2020 Cześć, z tego co wiem to ten filterek sobie może chodzić jako biolog tylko, będziesz potrzebował jeszcze mechaniki 1
SlavekG Opublikowano 8 Lutego 2020 #5 Opublikowano 8 Lutego 2020 1 godzinę temu, Zupa napisał: Nie byłem pewien, ale faktycznie ostatnio często spotykałem się z tą drugą nazwą. A dlaczego została zmieniona? Nazwy wielu ryb zostają zmieniane w wyniku reklasyfikacji gatunkowej. Czy ja w pierwszym poście dobrze widzę? NO2 - 0.5ppm czy Ty się pomyliłeś? 4
Jeb_us Opublikowano 8 Lutego 2020 #6 Opublikowano 8 Lutego 2020 (edytowane) Ten filtr zdecydowanie za słaby, miałem taki w Rio 125 i odchody były wszędzie do tego miałem jeszcze filtr kubełkowy. Moje propozycje: 1.Zrób z tego filtra filtr bilogiczny, dokup kubełek mocny jako mechanik Bądź 2. Żyłka upuść wody iwytnij ten kaseciak w pierony kup aquael turbo 2000 i jakiś cyrkulator na drugą stronę np:RW 4 jebao Edytowane 8 Lutego 2020 przez Jeb_us 3
Michaładam Opublikowano 8 Lutego 2020 #7 Opublikowano 8 Lutego 2020 10 minut temu, Jeb_us napisał: Ten filtr zdecydowanie za słaby, miałem taki w Rio 125 i odchody były wszędzie do tego miałem jeszcze filtr kubełkowy. Moje propozycje: 1.Zrób z tego filtra filtr bilogiczny, dokup kubełek mocny jako mechanik Bądź 2. Żyłka upuść wody iwytnij ten kaseciak w pierony kup aquael turbo 2000 i jakiś cyrkulator na drugą stronę np:RW 4 jebao Można by też ten bioflow zmodyfikować, dodać mocniejszą pompę czy coś
Jeb_us Opublikowano 8 Lutego 2020 #8 Opublikowano 8 Lutego 2020 Próbowałem, można kupić pompę która ma sik 1000l/h i tak nie ogarnie tego jak powinna, więc osobiście zostaje przy tych dwóch opcjach które podałem. Jednak zawsze można się przekonać samemu
Zupa Opublikowano 8 Lutego 2020 Autor #9 Opublikowano 8 Lutego 2020 (edytowane) Dziękuję za wskazówki dotyczące filtra. Doczytałem posty o filtracji na forum. Czy jeśli zgodnie z zaleceniami (podstawy osprzęt filtracyjny) nakieruję strumień Bioflow na przednią szybę, a po lewej stronie zamontuję Aquael Turbo 1500 (lub 2000) kierując strumień wzdłuż tylnej ściany, to będzie ok? Wybrać model 1500, czy 2000 tego Aquaela? SlavekG - faktycznie namieszałem z tym NO2. Edytowane 8 Lutego 2020 przez Zupa
Jeb_us Opublikowano 8 Lutego 2020 #10 Opublikowano 8 Lutego 2020 1 godzinę temu, Zupa napisał: Dziękuję za wskazówki dotyczące filtra. Doczytałem posty o filtracji na forum. Czy jeśli zgodnie z zaleceniami (podstawy osprzęt filtracyjny) nakieruję strumień Bioflow na przednią szybę, a po lewej stronie zamontuję Aquael Turbo 1500 (lub 2000) kierując strumień wzdłuż tylnej ściany, to będzie ok? Wybrać model 1500, czy 2000 tego Aquaela? SlavekG - faktycznie namieszałem z tym NO2. Nie szkoda Ci miejsca w akwarium na dwa dość spore filtry bo ten z juwela zajmuje troszkę, jak i sam turbo 1500/2000 troszkę miejsca weźmie, zaufaj mi jak wytniesz żyłka ten bioflow to fakt zostanie troszkę silikonu ale zasłonisz go filtrem, i do tego cylkurator więcej miejsca dla ryb Jednak na upartego możesz i tak zrobić jak mówisz, ale szkoda miejsca.... 1
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się