Skocz do zawartości

Czy ktoś, coś?


Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, AndrzejGłuszyca napisał:

@Kobieta40 Postaraj się uzupełnić wpis o to co możesz a jest zawarte w linku poniżej. Łatwiej będzie nam Ci pomóc.

 

 

Akwarium 450l, 15 pyszczakow, min. .ponoć ten, choć od początku nie pasuje mi do gatunku...8 acei, 3 borlei, filt juwel xl,  oraz aquarel 2000, zauważyłam.jeszcze  że dziś ta  ryba ma białe odchody...

Edytowane przez Kobieta40
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, SlavekG napisał:

Możesz napisać jaśniej o co chodzi, widzę że ryba ma wytrzeszcz oczu i wygląda na spuchniętą co sugeruje bloat. Masz zdjęcie ryby z boku?

20200201_151618.thumb.jpg.57656cd6082e2c3a9c22afbcd30a0590.jpg

20200201_151602.jpg

Edytowane przez Kobieta40
Ma wytrzeszcz i jest raczej chuda...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kobieta40to na pewno  nie jest bloat. Napisz może co tej rybie jest. Oprócz tego, że ma białe odchody.

27 minut temu, Kobieta40 napisał:

choć od początku nie pasuje mi do gatunku...

co masz na myśli?? Napisz proszę wszystko bo podajesz skąpe info. Masz dwa gatunki jakie jeszcze ryby? Napisałaś że coś podejrzewasz ale co?? i dlaczego musiałabyś "wybić wszystko". Przecież można leczyć

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeszcze raz zadaje pytanie, teraz już podam wszystkie informacje 

Akwarium 450l, filtr juwel i aquamax 2000, wymiana wody co tydzień dwa wiadra 12 litrowe, karmienie pokarmem Tropical trzy razy dziennie, zjadają wszystko w ciągu minuty, ostatnio larwy komara mrożone.  Obsada 12 salousi, 8 acei, 3 borleya, 1 mphanga samiec. Ryba z filmu nie chce jeść, ma jedno oko sporo większe,  raczej mało pływa. Co to może być i czy może być niebezpieczne dla reszty obsady, parametry wody nh3 bliskie zeru, no2 około między 0,3 a 0,6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie piszesz dalej we wczorajszym temacie?

NO2 0.3-0.6 trochę spory rozrzut. Jakim testem to było mierzone?

Przyczyną może być właśnie to no2 bo przy tych wartościach jest szkodliwe.

Zmieniałaś ostatnio coś w zbiorniku? Czyszczenie filtra? Jak podmieniasz wodę? Lejesz z kranu? Dodajesz jakiś uzdatniacz do wody do podmianek? Każda informacja jest ważna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Że szkła... małe akwarium z otworami na 3 rury obsmarkalem pianka i okleiłem styropianem... na to ceresit 
    • @crav z czego budowałeś u siebie komin?
    • W najbliższą sobotę (29 czerwca) około południa planuje ,,wycieczkę" po ryby do Sebastiana z Tanganika Konin - jestem już umówiony na konkretną godzinę.  Może ktoś z Warszawy lub okolic chcę się zabrać bo ma w planach uzupełnienie obsady lub inne swoje powody (zobaczenie hodowli czy rozejrzenie się za rybami ,,na przyszłość"). Termin dość bliski, ale jak coś proszę pisać tutaj lub w wiadomości prywatnej na forum.
    • Zobacz na tym forum https://klub-tanganika.pl/forum/
    • Wertykalny by zrobił, ale będę na niego patrzył tylko jak będę wchodził do akwa 😁 Mam tam jakiś metr wysokości.
    • A jak wysoko będziesz tam miał. W wyobraźni zobaczylem na pozostałych 3 ścianach, ogród wertykalny zasilany oczywiście wodą z baniaka. Poza fajnym efektem uzyskasz w ten sposób dodatkową filtrację. Jedyny minus to to, że tylko Ty będziesz to oglądał😉
    • Tutaj jest trochę inna sytuacja, bo zbiornik jest z betonu i nad zbiornikiem mam przestrzeń, którą będę się do niego dostawał (wyłączona zamknięta przestrzeń do której będzie dostęp tylko z jednej strony). Jak będę robił izolację w zbiorniku, to zrobię też całą górę więc samo skraplanie nie jest mi straszne, ale chętnie odzyskałbym to gorące, wilgotne powietrze, które będzie się nad wodą gromadziło.
    • Cześć. Na sam początek chciałbym zaznaczyć, że mam już jakieś doświadczenie w hodowli ryb w akwarium - od plus minus 6-7 lat interesuję się tym mniej lub bardziej, jednak nigdy nie miałem akwarium z rybami z Malawi lub Tanganiki - co zresztą powinno przykuć moją uwagę dużo wcześniej ze względu na to, jak twardą wodę mam w kranie - nie jestem teraz w stanie przytoczyć z pamięci parametrów, a zrobić testu nie jestem w stanie ponieważ mam najprawdopodobniej przeterminowane testy, ale wiem, że generalnie pH, kH i gH jest bardzo wysoko. Po napisaniu wstępu przejdę do problemu z którym się spotykam - mam akwarium 80cm x 40 cm x 40 cm - (długość x szerokość x wysokość) i chciałbym zagospodarować je głównie dla muszlowców - nie chciałbym doprowadzić do "przepełnienia" akwarium rybami, a samemu nie byłem w stanie znaleźć innych współtowarzyszy muszlowców (w postaci innej niż ryby) w naturze. Akwarium chciałbym urządzić jak najbardziej zgodnie z naturą, filtracja będzie kubełkowa - kubełek całkiem sporej pojemności i przeznaczony do akwarium dużo większego - na stronie producenta jest napisane że do +- 300-400l akwarium. Nie jestem w stanie zdecydować się na to, jaki gatunek z grupy muszlowców chciałbym hodować w akwarium - jest ich dosyć sporo a samemu nie umiem znaleźć źródła, gdzie mógłbym w prosty i czytelny sposób porównać to, jakie warunki potrzebują do życia. Akwarium z tego, co zdążyłem się dowiedzieć, powinno być w miarę wystarczające pod względem litrażu, a dokładniej rzecz biorąc pod względem wielkości dna, bo głównie o to tutaj się wszystko rozbija - tak jak w przypadku pyszczaków czy pielęgnic. W każdym bądź razie, z góry dziękuję za jakiekolwiek nakierowanie na to, co mógłbym zrobić, jak urządzić akwarium czy jakie muszlowce mógłbym w swoim akwarium hodować, a także przepraszam, jeżeli gdzieś na tym forum taki temat się już przewijał.
    • Kiedyś policzyłem parowanie i przy 25 stopniach (temp. powietrza i zbiornika - akwarium nieogrzewane; odkryte 20 cm pokrywy; efekt podobny jak przy zdjętej) i wilgotności 37% (zima) - było to ok. 180 g/h. Przy 4,5x większej powierzchni u ciebie nie przekroczy 0,8 kg /h. Przy zamkniętej pokrywie wewnątrz zintegrowanej pokrywy pleśniało - wolę wymianę tego powietrza. U mnie to podniesienie wilgotności wewnątrz domu  ok. 10 %. Parowanie tej wody to moc ok 120W !
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.