Skocz do zawartości

Fluval fx6 do 450l + głośność


ZOOT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ja mam ten filtr w 450 l. i jestem zadowolony, robi dobrą robotę, może i jest słyszalny ale bez przesady. U mnie stoi w szafce i troszke powiedzmy rezonuje pomimo wyciszenia, lecz gdy stoi na podlodze jest cichy. Czyszczenie dla mnie jest banalne, moja żona sobie z nim radzi.... jak mnie nie ma w domu. Do lekkich ten filtr niestety nie należy, ale można z nigo spuścić wode dolnym zaworkiem. Duża pojemnosc filtracyjna na różnego rodzaju media. Duża wydajność i sprawność w porównaniu do innych filtrów zwłaszcza  jeśli by miały by być zastosowane dwa filtry...... W akwa mam dodatkowo cyrkulator i pralki nie ma, pomimo sporej ilości kamieni dobrze czyści z zanieczyszczeń. Jak pisałem powyżej, jestem zadowolony z tego filtra. Pozdrawiam. 

Edytowane przez Pawlak
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Bartek_De napisał:

A czemu nie? Tu jedno urządzenie robi za biologa, mechanika i jeszcze falownik/cyrkulator. Kupując słabszy, tańszy filtr potrzebujesz jeszcze falownik i zapewne drugi filtr mechaniczny. Podlicz koszty, wątpię żeby wyszło taniej.
 

Bez przesady. Nie wiem co trzeba zrobić, żeby FX-6 wyszedł taniej, niż inne filtr + falownik.

Żeby FX-6 wyszedł taniej niż inne rozwiązania, to trzeba byłoby chyba kupić inny sprzęt tylko od Oase/Tunze i innych mega drogich producentów.

W sumie przez pobór mocy FX-6 pewnie długofalowo i tak wyjdzie drożej :)

No ale koszta, to tylko jeden z negatywnych aspektów tego Fluvala.

Dobra ja kończę już wywody na temat tego filtra tutaj. Każdemu kto chce się na niego zdecydować polecam żeby po prostu NAJPIERW PODJECHAĆ GDZIEŚ I ZOBACZYĆ TEN SPRZĘT NA WŁASNE OCZY. Szczególnie jak się wcześniej miało do czynienia z innymi kubełkami, albo innymi typami filtracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odkopię temat. Muszę coś dokupić do Ultramaxa 2000. Pod głazami i w różnych miejscach zalegają odchody. Nie chce mi się odmulać do 2 dni, obawiam się że sam falownik spowoduje że kupska będą latać po baniaku bo zasys U2000 jest za słaby. Mikołaj i gwiazdka blisko więc sprezentowałbym sobie i rybkom FX6. Niepokoją mnie opinie o kulturze pracy/głośności tego filtra. Akwarium stoi w domowym biurze , w którym spędzam sporo czasu (siedzę 2 metry od akwa)  i tak:

- posiadany U2000 (plus chiński prefiltr) w szafce niesłyszalny, po otwarciu minimalny szum, jak dla mnie super chichy

- posiadany Turbofilter 2000 był cichy, obecnie znów padł wirnik (producent śle nowy ;]) i chodzi jak stara lodówka - poziom hałasu nieakceptowalny, po zakupie 2 kubełka wylatuje z baniaka.

Co do do falownika, czy falownik NWM 4000/8000 jest głośny?, ma chodzić cały czas czy tylko uruchamiamy na chwile by przedmuchał dno.

O FX6 czytałem że głośne jednostki były reklamowane i potem były ciche, znalazłem też info że była wadliwa seria, mogę też w razie "w" wyciszyć szafkę. Proszę o opinie użytkowników FX6. Ewentualnie jeśli nie FX6 co jaki inny kubełek. Akwarium 150x50x60.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam fx6 jakoś od marca i czasami "rezonuje", słychać go ale to może dlatego że nie mam za mocno wyciszonej szafki. Może coś przenosi drgania. Ale nie jest to jakiś wielki kłopot. Obok stoi JBL e1502. Jest różnica. Dużo cichszy. 

U mnie FX pełni rolę mechanika i jednocześnie mocno łamie lustro wody od dołu. JBL tego nie zrobi. 

Do tego cyrkulator tak czy siak. Ja niczego nie odmulam, kupami się nie przejmuje. Ryby wszystko przekopują a im większe tym lepiej to robią. Raz na tydzień podmieniam wodę i w tym samym czasie czyszczę prefiltry od obu filtrów. Mieszczę się w 60 minutach, bez wariacji. Ryb mam aż za dużo. Woda kryształ. 

Nie ukrywam, że chodzą mi po głowie kaseciaki, ale Żona mi czasami marudzi. Dobrze, że firanek nie muszę montować do akwarium :)

A więc... W nieco większym akwarium jak będzie słabo z filtracją to szczerze kupiłbym chyba mimo wszystko drugi fx6. Ale JBL na razie daje radę, zapchany różnymi marketingowymi bzdetami na które dalem się naciągnąć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Rafał80 napisał:

Mógłbyś podlinkować po nie mogę znaleźć tematu ;].

Ktoś się orientuje czy te prowadnice od węży+węże mieszczą się w wycięciach w akwarium Glossy Aquaela?

Takie coś

Te od fx6 to niekoniecznie gdziekolwiek się zmieszczą. Grube są, rozbudowane. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.