Skocz do zawartości

Start akwarium


Damian27

Rekomendowane odpowiedzi

@Slawek-meszek Eheim 2080 bierze 26W

A odnośnie ryb to kolega pisał że na ten zakup ma oddzielny budżet.

@Damian27 Tak wiem że Eheim 2080 przekracza budżet ale ten niższy model nie da rady, więc pozostanie ci chyba Fluval FX6 za 860zł, lub Ikola 1200 za 670zł. Tylko z tego co wiem to Fluval chyba nie dodaje mediów, a ikola to już nie wiem całkowicie jak tam jest.

Edytowane przez Sprinciu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak @Slawek-meszekpisze pomyśl na kaseciakiem, cały koszt powinien wynieść pompa,pcv,gąbki do około 600zł . (na dobrej pompie)https://allegro.pl/oferta/jebao-dcp-5000-pompa-z-kontrolerem-max-5000l-h-8706216780. I zostanie Ci na bejerancki falownik.

Edytowane przez pavlofico
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Sprinciu napisał:

Jeśli chodzi o sterownik to po to aby nie pompował na pełnej mocy. Ja mam Jebao SOW-8 i działa na 40% w dzień, 10% w nocy i 100% przez 1h przed czyszczeniem filtrów. Do tego dzięki temu że jest to sterownik a nie ręczne ustawianie posiada on również czujnik zmierzchu dzięki czemu nie muszę się fatygować i pamiętać aby zmniejszać moc na noc

To super, że tak masz ustawione. U mnie chodzi cały czas.Jak jest to niech będzie ale uważam że nie jest niezbędny Kolega @pavloficoteż jest tego zdania

1 minutę temu, Sprinciu napisał:

A odnośnie ryb to kolega pisał że na ten zakup ma oddzielny budżet.

Nic nie napisałem, że to w tym budżecie tylko o tym wspomniałem

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Damian27 kolega @pavlofico jak mi się wydaje podliczył koszt samego kaseciaka, do tego przydał by się mimo wszystko jeszcze cyrkulator o ile mi się dobrze wydaje. Spójż na taki temat z innego forum odnośnie kaseciaka ze zdjęciami z przykładowego użycia:

https://cichlidae.pl/showthread.php?tid=8187

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Damian27 napisał:

@pavloficoRozumie tylko że wtedy zostaje mi jeszcze 600 zł na filtrację a chciałby to wykorzystać

Kaseciak to filtracja i biologiczna i mechaniczna za 600 do tego falownik za nawet 100 to 700 zostaje Ci 500 na jakieś dodatki typu czyścik,siatka,itp

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega @pavloficodobrze mówi o akcesoriach a zapomniał wspomnieć jeszcze o pokarmach których będzie ptorzeba sporych ilości, kilka rodzajów i też nie będą jakieś super tanie jeśli chciałbyś pokarmy z półki premium.

Skoro Eheim 2080 to do tego 2x SunSun HW-603 lub LW-603 to to samo tylko hw jest z białego plastiku a LW z przeźroczystego dzięki czemu można na bieżąco kontrolować stan zabrudzenia gąbek.

Do tego na pewno cyrkulator jeden z tych co polecaliśmy.

Do tego oczywiście będzie trzeba dokupić kilka metrów rur w rozmiarze 16/22mm

Edytowane przez Sprinciu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.