Skocz do zawartości

Łagodne pielęgnice z malawi w 312 litrach ( 130x40x60)


George 88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono, w związku z tym że jestem początkującym w tej dziedzinie chciałbym się poradzić. Po 15 latach tworzenia zbiorników towarzyskich naszła mnie ochota na stworzenie biotopu pięknych pielęgnic z jeziora Malawi. Mam ładny zbiornik odpowiednio zagruzowany z żółtym piaseczkiem teraz czas na obsadę. Chciałbym stworzyć kolorowy zgodny żywieniowo biotop składający się z najlepiej 3 gatunków. Poniżej podam te które najbardziej przypadły moim domownikom do gustu, zaczynam od najbardziej porządanego: 

1. Melanochromis Auratus Chipoka 

2.Labidochromis Mbamba 

3.Metriaclima Estherae Minos Reef

4.Iodotropheus Sprengerae Makokola Reff

5.Chindongo Saulosi 

Liczę na waszą pomoc które z powyższych gatunków mógłbym że sobą umieścić w zbiorniku i w jakich proporcjach. Wiem że powinno się trzymać te rybki w haremach. Z góry dziękuję 🙂

Edytowane przez AndrzejGłuszyca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Jeśli chodzi o dietę to wymienione przez Ciebie gatunki dadzą ze sobą radę. Jednak co do tematu Twojego posta,  to pyszczaki z natury nie są łagodne 😉 a Twoje dwie pierwsze pozycje czyli Auratus i L. Mbamba mają opinie ryb agresywnych. Skoro zaczynasz przygodę z Malawi , wybrał bym Ch. Saulosi i Iodotropheusa.

Fajnie było by gdybyś jeszcze wstawił zdjęcie zbiornika, ocenili byśmy czy jest odpowiednio zaaranżowany pod ryby z grupy mbuna - odpowiedni wystrój ma kluczowe znaczenie jeśli chodzi o rozłożenie agresji ryb.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, George 88 napisał:

 

Metriaclima Estherae Minos Reef 8szt= 2 samce 6 samic 

Iodotropheus Sprengerae Makokola Reff 8 szt= 2 samce 6 samic

Chindongo Saulosi 8 szt= 2 samce 6 samic 

 

Czy w takim razie moglym polaczyc ze soba powyzsze gatunki w takich proporcjach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, dziękuję za odpowiedz.

Czy w takim razie rozsądne by było zakupić po 2/3 samce oraz 5/6 samic :

CHINDONGO Saulosi oraz IODOTROPHEUS SPRENGERAE  

Razem by wyszło 18 rybek, to na mój zbiornik wystarczająco ?

Edytowane przez George 88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, George 88 napisał:

Dziękuję za cenną sugestię, zbiornik jeszcze póki co ma tymczasowych lokatorów20191229_203200.thumb.jpg.767d389bae37d4f071bf9ef1919571b7.jpg

Otoczaków i łupków mam jeszcze trochę w zanadrzu więc mógłbym dorzucić jak by była potrzebą 

Dorzucić to będziesz musiał i to dużo... W tym co jest na zdjęciu to może i są jakieś kryjówki ale tylko dla narybku...

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Bartek napisał, Estherae odpuść. Dobrze że wrzuciłeś zdjęcie,  Twoje gruzowisko jest za małe moim zdaniem, masz fajną wysokość akwarium - fajnie by było gdybyś wyciągnął większymi kamieniami konstrukcję w górę. Ryby będą mogły obejmować rewiry bądź chować się też w górnych partiach zbiornika. Przejrzyj galerię w zakładce akwaria - może tam znajdziesz ispirację.

Edytowane przez Mróz
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, George 88 napisał:

Rozumiem, dziękuję za odpowiedz.

Czy w takim razie rozsądne by było zakupić po 2/3 samce oraz 5/6 samic :

CHINDONGO Saulosi oraz IODOTROPHEUS SPRENGERAE 

Jeśli 3 samce to samic dał bym więcej, myślę że śmiało koło 10 sztuk. Ryby będziesz kupował już dorosłe że piszesz o konkretnych proporcjach w haremach?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.