Skocz do zawartości

Saulosi - prośba o rozpoznanie choroby.


Rekomendowane odpowiedzi

38 minut temu, Boos82 napisał:

Na zdjęciach widać jak by były napuchniętę. Czy faktycznie tak było? 

Bardziej bym to nazwał dobrze odżywione. To na pewno nie była opuchlizna.

11 godzin temu, egon44 napisał:

Witaj!

Wstaw zdjęcie swojego zbiornika,bo podejrzewam co jest przyczyną zgonu ryb.

Pokarm i  odpowiednie parametry wody tutaj nie mają nic do rzeczy.

Przesyłam kilka zdjęć.

IMG_20191224_091400_1.jpg

IMG_20191224_091603.jpg

IMG_20191224_091625.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Corale mogą tak wyglądać. Prawdopodobnie coral to mieszanka z interruptusem. Ale nie o to w tym temacie chodzi. 

15 godzin temu, SlavekG napisał:

Samo odstawanie wody nie zawsze jest bezpieczne. Sugeruję używać uzdatniacza do wody zanim ona trafi do zbiornika.

Odstawianie w dzisiejszych czasach nie ma po prostu sensu. To jakaś pozostałość z czasów, gdy do uzdatniania wody używany był chlor wolny (gazowy). On się szybko utleniał. Teraz stosuje się dwutlenek chloru, a on utleniał się bardzo wolno (o ile w ogóle). Uzdatniacz jest jak najbardziej tu wskazany, albo ustrojstwo z węglem. Ale nie chlor jest tu raczej winny. Gdyby tak było, to wszystkie ryby miałyby problemy. 

15 godzin temu, kulciara napisał:

Jedyne co mi jeszcze przyszło do głowy - wszystkie trzy były najbardziej "poobijanymi rybkami". Jedne z słabszych w stadzie z dość poobgryzanymi płetwami. Może to miało jakiś wpływ?

To jest najpewniej przyczyna. Zostały w nocy pobite. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kulciara napisał:

Przesyłam kilka zdjęć.

IMG_20191224_091400_1.jpg

IMG_20191224_091603.jpg

IMG_20191224_091625.jpg

Niestety,ale muszę Cię zmartwić.

Ryby które posiadasz to mix saulosi (być może sztuczna odmiana coral) + Metriaclima msobo magunga. 

Nie wskazane jest trzymanie razem obu gatunków z racji ich krzyżowania się.Pomyśl o zmianie obsady,albo o odłowieniu samców/samic z jednego gatunku,chociaż w kwestii samic będzie to trudniejsze,bo są one troszkę podobne do siebie.

Co do zgonów ryb, to sądzę,że brak odpowiednich kryjówek jest powodem. Jak widać masz dwa w pełni wybarwione samce,które skutecznie likwidują konkurencję. Spróbuj dołożyć parę kamieni,aby zapewnić więcej kryjówek dla gnębionych ryb.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, egon44 napisał:

Niestety,ale muszę Cię zmartwić.

Ryby które posiadasz to mix saulosi (być może sztuczna odmiana coral) + Metriaclima msobo magunga. 

Nie wskazane jest trzymanie razem obu gatunków z racji ich krzyżowania się.Pomyśl o zmianie obsady,albo o odłowieniu samców/samic z jednego gatunku,chociaż w kwestii samic będzie to trudniejsze,bo są one troszkę podobne do siebie.

Co do zgonów ryb, to sądzę,że brak odpowiednich kryjówek jest powodem. Jak widać masz dwa w pełni wybarwione samce,które skutecznie likwidują konkurencję. Spróbuj dołożyć parę kamieni,aby zapewnić więcej kryjówek dla gnębionych ryb.

 

Jasna cholera 

Tak to jest jak się kupuje rybki w Sosnowcu. 

Wydaje mi się, że jestem w stanie odróżnić samice saulosi od msobo. Msobo są całe żółciutkie no i inkubują. Saulosi mają zółte z dodatkami i nie inkubują (to te co mi już 3 padły). 

Wychodziło by mi wtedy że msobo mam 2 samce + 7 samic. Pozostałe 10 rybek to saulosi samice i być może jeden samiec wśród nich.

Zapewne odłowie saulosi i sprzedam, a ewentualne braki w obsadzie uzupełnię z narybku. Aktualnie  w kotniku mam 4 rybki. Tzn sprzedam jeśli w ogóle do czasu znalezienia kupca jakaś przeżyje bo zastępczego akwarium nie mam.

Dziękuje wszystkim ślicznie za pomoc. 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.