Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam też się zastanawiam nad stworzeniem takiego prefiltra, ale chcialbym się dowiedzieć jak on się sprawuje po roku użytkowania ?Chciałbym też zadać pytanie odnośnie innej konfiguracji np 2 filtry równolegle połączone trójnikiem na dopływie i odpływie. Czy filtr Eheim 4 2275 o przeplywie 1250 L/H jest w stanie to uciągnąć?? Ktoś już tak próbował w podobnej konfiguracji??Wiem jedno że jeśli chodzi o wybór korpusu narurowego to ten z Aqua filter ( z odpowietrznikiem metalowym ma największą średnicę wlotu). 

img,gcsi,7F3E67B520FB23F49C6770707ED24B5A9AFB34F8,mpid,7,maxwidth,721,maxheight,1211.jpeg

Opublikowano

Posiadam taki pojedynczy korpus podpięty do FX-6, sprawuje się świetnie. Od kiedy go mam i co tydzień wymieniam wkład nie mam szalonych przyrostów NO3 przez co i mniej wody mogę podmieniać. To jeden plus, innym jest czystość wody, jest teraz klarowna bez żadnych dodatków.

Pytasz czy Eheim 2275 to uciągnie? Oczywiście że tak, bardziej obawiałbym się tego że mocniejszy filtr będzie zdławiony takim korpusem ale spokojnie on sobie radzi z FX-6.

Wybór korpusu też dobry, one nie mają zwężenia za gwintem jak sporo innych producentów.

Do Twojego filtra nie masz potrzeby robić dwóch równoległych korpusów bo jeden w zupełności wystarczy.

  • Lubię to 1
Opublikowano (edytowane)

Podobnie jak Sławek uważam, że użycie dwóch korpusów w Twoim przypadku nie jest konieczne. Takie rozwiązania stosuje się w instalacjach z wysokowydajnymi pompami c.o. Instaluje się wtedy dwa lub trzy korpusy równolegle, aby zbytnio nie tłumić przepływu.

Korpusy tego typu...

20191207_014314.thumb.jpg.176a2e403e2b08fad82d78c35a1ec145.jpg

...również nie mają przewężenia za gwintem

20191207_014338.thumb.jpg.c50d8339a7bc58f7468b57581245f4ad.jpg

Edytowane przez Bartek_De
  • Lubię to 1
Opublikowano (edytowane)

A ja uważam żebyś przed zamontowaniem korpusu zmierzył. realny przepływ i po zamontowaniu ponownie. Jeżeli przepływ będzie mniejszy w granicach 10-15 % jest git. Jak spadnie znaczniej to dwa korpusy równolegle. Osobiście chwilkę miałem dwa korpusy równolegle w fx6 tak dla kaprysu, bo pozostałem przy prefiltrze eheima. A przepływ mam większy niż ten co wskazuje producent  przy wszystkich koszach 😉

Edytowane przez BombeL
Opublikowano

Łukasz, kolega ma Eheima o przepływie 1250l/h i jeden korpus z przyłączami 3/4" nie powinien go stłumić, ale nie zaszkodzi to zmierzyć jak zasugerowałeś.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Podłączyłem prefilt narurowy ale po 4 dniach taki efekt jak poniżej na zdjęciach, ale za to woda kryształ 😄. Teraz zastanawiam się czy lepiej nie byłoby dołożyć jeszcze jednego korpusu narurowego ( rownolegle) ponieważ nie wyrobię z podmianami wkładów. Widzę że przepływ spada dramatycznie ( wkłady 100 mikronów sznurkowe), tylko pytanie czy taki filtr uciagnie 2 korpusy eheim 4 600l 1250l/h, czy ktos tak próbował??Jesli tak to proszę o informację już teraz widzę żeby zaczął filtr czerpać wodę z prefiltra (akwarium) to muszę zaciągnąć przez wąż ustami inaczej nie załapie a co mówić jak by były 2 korpusy chyba było by jeszcze gorzej. Proszę o radę chyba że się mylę?

20191218_164324.jpg

20191217_174752.jpg

Opublikowano (edytowane)

A ja polecę gąbkę https://allegro.pl/oferta/gąbka-filtracyjna-45ppi-50x50x1cm-do-filtr-795653239 przetniesz ją na pół i taki jeden kawałek idealnie pasuje na jeden korpus. Wystarczy Ci do emerytury.

Wyjmij ten wkład sznurkowy i odwiń z niego cały sznurek. Na perforowaną rurkę nawiń gąbkę i zabezpiecz ją jakimś sznurkiem albo trytytkami żeby się nie odwinęła. Jak się zabrudzi to wystarczy przepłukać pod kranem i gotowe.

 

Edytowane przez Bartek_De
  • Lubię to 4
Opublikowano

Witam jednak przy jednym korpusie slabo mi to działa kombinacja z wkładami slabo zassysa kupska , odpowietrzanie po wymianie wkładów tragedia muszę ustami zaciągać żeby zaczął toczyć wodę, proszę o radę czy zrobić 2 równolegle prefiltry? Bo na razie to on mocy nie ma eheim 4 profesionell 1250 l/h tylko czy przy 2 równoległych to przepływ jeszcze bardziej się nie zmniejszy??

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Obsada: Aulonocara fire fish + Aulonocara ob marmalade Polecicie dietę? Hodowca (z Żor) polecił mi Discus red booster granules dla lepszego wybarawnienia.
    • Ooo... mam blisko do kolegi, 1,5h drogi i oglądanie na żywo 😉
    • Tło jest kosmiczne! Jak byś chciał to mogę Ci przywieźć do Częstochowy kilkanaście sztuk Tramitichromis intermedius kambiri (jestem w każdy poniedziałek) . Mają około 1-1,5 cm. Oczywiście za darmo  
    • Rewelacyjnie wygląda nowa odsłona👍 wszystko się ze sobą ładnie zgrywa. Tło chyba wyszło z pod ręki AquaDan? Sądząc po aranżacji celujesz raczej w non mbune🙂
    • @ziemniak Świetnie to wygląda, ta duża ilość roślin na górze też. 👍 Doniczki nie przeszkadzają w obsłudze akwarium, stojąc na szybach nakrywkowych? Jeśli jest nieco miejsca z tyłu nad akwarium, to pomyślałbym o dorobieniu 1-2 niewielkich modułów do przyklejenia na ścianę, jakby przedłużenia skał ponad powierzchnię wody - moim zdaniem wyglądałoby obłędnie. I hydroponikę zrobiłbym na całej długości, tak jak masz teraz te rośliny. 😀 Takie korytko, coś jak u mnie, no ale trzeba by robić pokrywę. P.S. Zdjęcia znad jeziora, w stopce - też świetne. 💪
    • Tło zarośnie glonami i będzie wyrywać z butów. Super. Kto robił Ci tło, czy to dzieło Twoich rąk? 
    • Wody mniej ponieważ tło swoje zajmuje ale powiem tylko jedno słowo - Pięknie 🤩
    • Żółte cały wieczór siedzą w ławicy w jednym rogu. Ciekawe, czy boją się jakiegoś tarłowca, czy coś im innego przeszkadza.
    • Nowa odsłona akwarium 260x55x70h (~1001 litrów) Wody weszło około 670 litrów, czyli około 100 litrów mniej niż w poprzedniej wersji. Tym razem za filtrację odpowiada komin o wymiarach 15x40 cm wypełniony gąbkami 10-30 PPI oraz kształtkami K1. W środku pompa Jebao DCP-2500. Oświetlenie bez zmian, dwie belki LED po 260 cm z modułami RGB i 11.000 k.  Więcej osprzętu nie ma. Całość w szczycie doby to pobór około 30 W. Grzałki nie mam, bo zimą temperatura rzadko spada poniżej 22 stopni. Zrezygnowałem z pokrywy. Akwarium jest przykryte sekcjami szyb nakrywowych, na których w tylnej części położyłem doniczki z roślinami. W przyszłości planuję w rogu hydroponikę. Płótno nad akwarium kupiłem w tym roku nad brzegiem jeziora. Mam szczerą nadzieję, że wykonał go lokalny artysta. Nałożyłem go na ramkę z listewek. Obsada to dalej niewiadoma.
    • Dlatego zastanów się czy faktyczne musisz  zmieniać. Teoretycznie im filtr ma większą wydajność , większy pobór mocy itp. tym będzie bardziej głośny. Ale to tylko teoria  bo może się zdarzyć , że ten o mniejszej mocy itp. może okazać się głośniejszy bo np. wirnik jest źle dopasowany i bije na ośce. Spójrz na to jeszcze z innej strony a mianowicie czy planujesz zmieniać akwa na większe?  Jeżeli tak to bym śmiało brał ten który będzie dedykowany do ewentualnego nowego litrażu.  Nikt Ci nie da 100% gwarancji , że konkretny filtr będzie cichy.  Zasugeruj się opiniami na ich temat ale ryzyko zawsze będzie. Ostatecznie zawsze można wyciszyć szafkę i znajdziesz tutaj kilka tematów o tym jak to zrobić.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.