Skocz do zawartości

Obsada non mbuna 200x50x50 500l


Tonny24

Rekomendowane odpowiedzi

Tonny24 - Miałem się już nie mądrzyć, bo często lepiej powiedzieć 3 zdania niż 10, ale .... jestem gadułą ........ i powiem jeszcze czwarte zdanie  ..... i to w pięciu punktach:

1) Przeczytaj uważnie cały wątek, a pamiętając że nie można mieć wszystkiego na raz oraz trzymając się punktów nr 2-5, sam znajdziesz swoją obsadę

2) Nie myśl o Nimbochromisie (za duży drapieżnik)

3) Nie myśl o Protomelasie (zbyt agresywna ryba, ograniczająca wybór)

4) Nie myśl o Lethrinops sp."red cap" (nie tylko Protomelas jest tu przeszkodą, wśród ryb które przewinęły się w wątku są same przeszkody)

5) Max to 4 gatunki  (oczyść głowę z "chciejstwa", to jest choroba wszystkich Malawistów🙂)

PS 1 :   Jeśli nadal męczy cię czerwony kolor, to może być też Aulonocara (nie sztuczna) - znajdź sam 🙂

PS 2 :   Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, tom77 napisał:

Tonny24 - Miałem się już nie mądrzyć, bo często lepiej powiedzieć 3 zdania niż 10, ale .... jestem gadułą ........ i powiem jeszcze czwarte zdanie  ..... i to w pięciu punktach:

1) Przeczytaj uważnie cały wątek, a pamiętając że nie można mieć wszystkiego na raz oraz trzymając się punktów nr 2-5, sam znajdziesz swoją obsadę

2) Nie myśl o Nimbochromisie (za duży drapieżnik)

3) Nie myśl o Protomelasie (zbyt agresywna ryba, ograniczająca wybór)

4) Nie myśl o Lethrinops sp."red cap" (nie tylko Protomelas jest tu przeszkodą, wśród ryb które przewinęły się w wątku są same przeszkody)

5) Max to 4 gatunki  (oczyść głowę z "chciejstwa", to jest choroba wszystkich Malawistów🙂)

PS 1 :   Jeśli nadal męczy cię czerwony kolor, to może być też Aulonocara (nie sztuczna) - znajdź sam 🙂

PS 2 :   Powodzenia

No to na ten moment mam placidochromisa mdoka /tanzania 

Labidochromis caeruleus 

Otopharynx tetrastigma 

Aulonocara jacobfreibergi undu reef 

Aulonocara ob

W miejsce aulonocary jacobfreibergi undu reef z uwagi na żółte labidochromisy dał bym np aulonocane fire fish

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Tomasz78 napisał:

Weź sobie kadango + placidochromis tanzania + yellow i gotowe. Masz wszystkie kolory o które chyba Ci chodzi. Czerwony, niebieski i żółty.

Chyba że chcesz dużo i kolorowo to wtedy nie potrzebujesz niczyich rad, bierzesz jak leci co Ci się podoba.

Wezmę labidochromis 5sztuk placidochromis 5sztuk 

Borleyi 3szt

To będzie pusto, a chciałbym otopharynx tetrastigma u siebie i jeszcze jakiś barwny gatunek żółto niebieski typu n. Venustus dlatego pomyślałem o protomelas spilonotus Tanzania 

Już odpuszczając aulonocary 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisaliśmy Ci o Kadango, pisaliśmy o yellowkach, pisaliśmy o Protomelasach. Chyba to było zbędne. Najwyraźniej oczekiwałeś akceptacji dla takiej obsady. Nie uzyskasz jej. Masz taką koncepcję, to ją realizuj. Nasze doświadczenia Cię nie przekonują, więc sam tego doświadcz. Powodzenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, pozner napisał:

Pisaliśmy Ci o Kadango, pisaliśmy o yellowkach, pisaliśmy o Protomelasach. Chyba to było zbędne. Najwyraźniej oczekiwałeś akceptacji dla takiej obsady. Nie uzyskasz jej. Masz taką koncepcję, to ją realizuj. Nasze doświadczenia Cię nie przekonują, więc sam tego doświadcz. Powodzenia. 

Chciał bym stadko mdoki/tanzania 

Stadko labidochromis caeruleus

A dalej tak naprawdę liczę na Wasze podpowiedzi, bo tak jak pisałem podoba mi się kilka gatunków typu o. Tetrastigma 

L. Red cap itungi

Ale jak piszecie nie koniecznie się to sprawdzi biorąc pod uwagę wybarwienie ryb i harmonię w akwarium dlatego pytam bo mógł bym kupić obsade ale nie być zadowolonym z efektów. Dlatego tytam jakie gatunki mogę dać do tego żeby nie było szaro i smutno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.