Albercik Opublikowano 18 Listopada 2019 #1 Opublikowano 18 Listopada 2019 Witam serdecznie. Mam pytanie o oswietlenie. Moje akwarium to 240l. Chcialem pod choinke kupić sobie lampe Fluval aquasky 2.0 . Moze ktos ma doswiadcznie z tymi lampami bo ciezko o jakies informacje na ich temat. Akwarium ma 120 cm wiec pod uwage biore dwie i nie wiem ktora bylaby lepsza : https://www.plantica.pl/produkty/oswietlenie/belki/lampy/led/sanrise/fluval-aquasky-led-20-belka-30w-99-130cm-15408 https://www.plantica.pl/produkty/oswietlenie/belki/lampy/led/sanrise/fluval-aquasky-led-20-belka-33w115-145cm-15409 Chcialem kupić już gotowy zestaw gdyz sam nie umiem robić takich rzeczy a po drugie w razie czego miec gwarancje na nia gdyz mieszkam za granica. pozdrawiam i dziekuje za ewentualne odpowiedzi w moim poscie
Falcowski Opublikowano 18 Listopada 2019 #2 Opublikowano 18 Listopada 2019 (edytowane) Cześć! Nie mam doświadczenia z tą lampą, ale coś skrobnę. Lampa wygląda bardzo ciekawie. Moc wydaje się nie za duża, zwłaszcza że jej część idzie na zasilanie samego RGB, które ma małe odzwierciedlenie w lumenach. Raczej glonów na tym nie wyhodujesz, ale poświeci ciekawie, a jej opcje też są bardzo bogate, więc do Malawi bez glonów starczy. Co do wyboru, to dłuższa lampa ma więcej mocy, choć niewiele więcej. To znaczy, że nie jest tak ciasno upakowana i będzie się mniej grzała. Krótsza może się okazać bardziej klimatyczna. Nie będzie ci doświetlała bocznych ścianek, dzięki temu na nich nie będzie glonów. Inną zaletą krótszej lampy jest ukrycie sprzętu, który trzymasz w rogach akwa. Do ciebie należy wybór. Tu zdjęcie mojej lampy, która specjalnie przykróciłem, zeby ciekawiej doświetlała centrum. Teraz jest 5 snopków, zamiast 7. Edytowane 18 Listopada 2019 przez Falcowski
MD1814 Opublikowano 15 Sierpnia 2020 #3 Opublikowano 15 Sierpnia 2020 W dniu 18.11.2019 o 10:10, Albercik napisał: Witam serdecznie. Mam pytanie o oswietlenie. Moje akwarium to 240l. Chcialem pod choinke kupić sobie lampe Fluval aquasky 2.0 . Moze ktos ma doswiadcznie z tymi lampami bo ciezko o jakies informacje na ich temat. Akwarium ma 120 cm wiec pod uwage biore dwie i nie wiem ktora bylaby lepsza : https://www.plantica.pl/produkty/oswietlenie/belki/lampy/led/sanrise/fluval-aquasky-led-20-belka-30w-99-130cm-15408 https://www.plantica.pl/produkty/oswietlenie/belki/lampy/led/sanrise/fluval-aquasky-led-20-belka-33w115-145cm-15409 Chcialem kupić już gotowy zestaw gdyz sam nie umiem robić takich rzeczy a po drugie w razie czego miec gwarancje na nia gdyz mieszkam za granica. pozdrawiam i dziekuje za ewentualne odpowiedzi w moim poscie Czy zakupiłeś to oświetlenie ? jeśli tak to czy jesteś zadowolony ? używasz jej pod pokrywą czy bez? Sam mam akwarium 120x40 i zastanawiam się na właśnie takim oświetleniem jak to .
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się