Tonny24 Opublikowano 7 Listopada 2019 #1 Opublikowano 7 Listopada 2019 Witam przymierzam się do budowy belki led na profilu aluminiowym. Akwarium 200x50x50. Diody jakie chce użyć to wfs (white full spectrum ) deep red oraz royal blue. Wszystko podpięte pod sterownik tc421. Robię zakupy wszystkich potrzebnych rzeczy typu diody, radiatory... Wiem że będzie mi potrzebny zasilacz ale to już sobie dobiorę pod ilość diod i ich moc. Wiadomo z zapasem mocy. Co oprócz tego co napisałem będzie Mi potrzebne żeby diody współgrały że sterownikiem tc421?
aurban6 Opublikowano 7 Listopada 2019 #2 Opublikowano 7 Listopada 2019 Zobacz opis i stanie się jasnośćhttps://allegro.pl/oferta/led-driver-do-diod-1w-350ma-5-12-24-36v-8381079024Nie sugeruj się tym driverem bo jest na 350mA dla diod 1W. Dla 3W musisz szukać od 600 dob700 mA. Wysłane z mojego MIX 2S przy użyciu Tapatalka 3
Falcowski Opublikowano 7 Listopada 2019 #3 Opublikowano 7 Listopada 2019 Dokładnie: Wtyczka, zasilacz o 20-30% mocniejszy, niż suma mocy, wyjście na 24V, kondensatory żeby nie piszczało, TC421, drivery 600-700mA, ledy 3W, bazy, listwa alu, zaślepki listwy, plexi osłona. Klej termoprzewodzący między bazę, a listwę alu. Pasta termoprzewodząca między led, a bazę. Kable 0.5 lub 0.75mm.
Tonny24 Opublikowano 8 Listopada 2019 Autor #4 Opublikowano 8 Listopada 2019 9 godzin temu, aurban6 napisał: Zobacz opis i stanie się jasność https://allegro.pl/oferta/led-driver-do-diod-1w-350ma-5-12-24-36v-8381079024 Nie sugeruj się tym driverem bo jest na 350mA dla diod 1W. Dla 3W musisz szukać od 600 dob700 mA. Wysłane z mojego MIX 2S przy użyciu Tapatalka Taki będzie sii??
Falcowski Opublikowano 8 Listopada 2019 #5 Opublikowano 8 Listopada 2019 Tu masz 3x3W. Za 9 zł kupisz 6x3W. Wszystko zależy, czego chcesz. Jak kupisz zasilacz na 12V, to to jest si. Jak na 24, to lepiej wziąć mocniejsze. 1
aurban6 Opublikowano 8 Listopada 2019 #6 Opublikowano 8 Listopada 2019 Dokładnie jak kolega@Falcowski napisał.Jak obliczyć na jakie napięcie zasilacz ?Ja przyjmuje na diodę 4V tak więc jeżeli zasilacz 12V to w szereg można podłączyć 3 diody (12/4)=3.Wysłane z mojego MIX 2S przy użyciu Tapatalka
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się