Skocz do zawartości

Dosłownie pierwsze kroki...


Diduś

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Diduś napisał:

jak zobaczyłem cenę tego fx6 to zrobiłem dosłownie " karpia " 750zł spoooro, pewnie jest bardzo dobry i warto go kupić lecz tutaj nie wiem czy dostanę " zielone światło " druga połowa będzie ostro gadać jak nie bić ;-).

Faktycznie tani nie jest Ale myślę że załatwił by filtracja biologiczna i mechaniczną ( z jakimś prefiltrem) . I tylko 41W A przepływ podają 2130L/H.  Można też taniej jakiegoś chińczyka np HW 3000 lub narurowca 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Boos82 napisał:

Faktycznie tani nie jest Ale myślę że załatwił by filtracja biologiczna i mechaniczną ( z jakimś prefiltrem) . I tylko 41W A przepływ podają 2130L/H.  Można też taniej jakiegoś chińczyka np HW 3000 lub narurowca 

Fx6 spokojnie radzi sobie w zbiorniku 180x60x60.

Co do HW3000 to nie można. Kiedyś kupiłem go do testów i odesłałem.  Na papierze wszystko wyglądało pięknie, super filtr. W praktyce nadaje się do zbiornika Max 300L. O ile dobrze pamiętam to jego rzeczywistą wydajność bez mediów i kolanek była coś koło 1300l/H, a do tego ciągnął o 40% więcej prądu niż podaje producent. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Bartek_De napisał:

Tylko, że powyższy temat dotyczy obsady non mbuna. Nie wiem na co się ostatecznie zdecydujesz.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

No ciężka decyzja, jutro usiądę z moją drugą lepszą połową oraz córką i będziemy oglądać które nam pasują,  czy jest podovmy temat z mbuna?  Nie mam jak szukać,  wchodzę tylko na chwilę,  szybko odpisuję i dalwj praca, niestety albo i stety praacuje w gastronomii i ciężko z czasem.

Co do filtru będę również rozmawiać,  oraz czytać coś będzie i tak trzeba kupić. Co to ten prefiltr oraz jak go się montuje?  Tzn to jest dodatek do rury filtrowej? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Diduś napisał:

... lecz tutaj nie wiem czy dostanę " zielone światło " druga połowa będzie ostro gadać jak nie bić ;-). 

W akwarystyce morskiej ktoś ostatnio podpowiedział, że on to wszystko "w konkursach wygrywa" ;)

Jak chcesz tanio i skutecznie, to filtr panelowy lub hamburski, ale to wewnątrz akwa jest wtedy. Koszt budowy super niski.

8 godzin temu, Diduś napisał:

Pytanie mam jeszcze takie, czy jest gdzieś jakaś tabela, gdzie będzie rozpisane jakiej wielkości są dane pyszczaki danego gatunku oraz jakie można razem trzymać non-mbuna oraz mbuna, taki poradnik 

Np. Non można trzymać: xxx + xxy + xzy  + abc oraz def . Wszystkie osiągają wielkość od 7 do 10cm. 

Mbuna są trochę mniejsze, więc do Twojego zbiornika bardziej przypasują.

Tu masz fajną bazę ryb, choć niektóre informacje mogą być nieaktualne:

http://bazaryb.klub-malawi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.