Skocz do zawartości

Labidochromis Caeruleus "orange" Ruarwe - do zdoby


sision

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Ryba wygląda tak:


http://www.malawi-dream.info/Labidochro ... Ruarwe.htm


Nie spotkałem się z nią wcześniej, szczerze się przyznaję. Czy ta ryba jest do zdobycia? czy ktoś ma taką odmianę naszego pospolitego "yellowa"?albo miał, albo słyszał, że ktoś miał albo ma :wink:


A tu jeszcze jedna odmiana... Caeruleusa :D

http://www.riftlakes.com/cichlids/labid ... ose_e.html


Ale ta mi się nie podoba, w przeciwieństwie do podanej wyżej.


UPDATE

Jednak można ją gdzieś nabyć... tylko to nie Polska :cry:

http://cichlidsandherps.net/id17.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tym "orange" z pierwszego linku bym tak bardzo sie nie podniecał bo widać że dosć mocno podkręcony w PSie lub innym podobnym programiku

zreszta już w linku gdzie sa na sprzedaż to widać że różnica tako duża niejest pomiedzy orange a normal.


A tak BTW to nasz pospolity yellowek to najpospoliciej w naturze wystepuje w wersji błekitnawej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, właśnie wiem, że te zdjęcia takie jakieś nie bardzo... Ale tak sobie pomyślałem, że np zdjęcia Greshakei w necie są takie brzydkie, a ja w swoim jestem zakochany :D to może i te ryby byłyby ładniejsze w akwa...


Szkoda, że nie taki orange z niego, bo ładniej by wyglądał z chisumulae w jednym akwa, a tak będę musiał dać wersję "white" :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

male sorki ze tak dlugo milczalem :-)


Co do samych "purplow" swietne ryby bardzo zywiolowe w sakli 1-10 dalbym im "9" raczej agresywne i to dla pobratancow tez. Nie mialem z nimi wiekszych problemow w howie, jadly wszystko - ogromna kryptokorynke rowniez :-)). Z ciekawszych rzeczy - wyciely mi cala populacje swiderkow!!! nie zostal sie zaden w akwa!!! Przywiazane do swojego kamienia, ktorego uporczywie bronily nawet przed liscmi kryptokoryny wlasnie :-))) IMHO stronily od mocnego swiatla jak i wyloty filtru.

pozdrawiam

MekkaB


ps. luknij do galerii maja tam fote gdy byly male.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź :wink:


Szczerze mówiąc jako młodzież, to bardziej podobają mi się moje "łajty" :wink: Pocieszyłeś mnie informacją o świdrach, ja mam ich już za dużo, zaczyna się robić z tego mały problem, ale jeśli mogę go w ten sposób rozwiązać... I ja będę szczęśliwy i ryby.


A powiedz mi taką rzecz. Piszesz o ich agresji (co prawda o odmianie "purple"), myślisz, że odmiana "white" może być z L. Chisumulae w jednym akwa? pytam akonto zakladanego zbiornika - taką obsadę chciałem w nim mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam


L. Chisumulae (inna nazwa Cizumulu) to male dranie!!! temperament nieproporcjonalny do ich wielkosci!!! Generalnie pasuja do caeruleus jak "talala". Mozsz miec z nimi problem jesli chodzi o jedzonko! Wiem ze dzis juz wszystko mozna dostac gotowe, jest cala masa pokarmow przeznaczonych dla ryb z malawi, ale nic nie zastapi soczystego, tlustego robala plynacego w tonii wodnej lub szukajacego odrobiny pisaku jako kryjowki :-) Dlaczego o tym pisze. To mloda ryba w akwariach nie wiem jak zniesie sztuczne pokarmy - wiem ze slyszenia ze te odlawiane mialy problemy z przystosowaniem.

Wracajac do pytania, troficznie bardzo podobne, wygladem rozne - imho nie powinny sie krzyzowac.


pozdrawiam

MekkaB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.