Krzysiek Rzeszów Opublikowano 20 Października 2019 #1 Opublikowano 20 Października 2019 Dzień Dobry Wszystkim, miło mi dołączyć do Waszego grona od dwóch tygodni powoli studiuje wiedze, powiem że zmieniło się przez tyle lat niesamowicie dużo krótko o akwarium: akwarium na szkle OW 75x35x45 (wiem że małe ale na czymś muszę zdobyć wiedzę, za pół roku buduje na nowym mieszkaniu zbiornik minimum 600 litrów, obecny wykorzystam do krewetkarium) pokrywa aquael biała 75x35x45 (zależało mi na białej dlatego takie wymiary akwarium choć do jego jakości wykonania mam wiele zastrzeżeń i na pewno kolejne zamówię gdzieś indziej) jutro montuje RO8 w kuchni i tym zaleje zbiornik dodatkowo przestanę pić wodę z butelek plastikowych :) w drodze jest także unimax 250 dalej rozkmina nad cyrkulatorem i prefiltrem i bakteriami na start, no i oczywiście wybór gatunku który zamieszka za około miesiąc jak parametry się ustabilizują pozdrawiam Wszystkich :)
Andrzej Głuszyca Opublikowano 20 Października 2019 #2 Opublikowano 20 Października 2019 (edytowane) Cześć Krzysztof! Witam Ciebie na naszym forum. Właściwie wszystko wyjaśniłeś łącznie z tym ,że planujesz większe akwa. Póki co pytaj i zakładaj swoje tematy w działach do tego przeznaczonych a na pewno koledzy Ci pomogą. Tutaj tylko się przedstawiamy i swój zbiornik. Życzę Ci powodzenia w naszym hobby. Edytowane 20 Października 2019 przez AndrzejGłuszyca 1
Falcowski Opublikowano 20 Października 2019 #3 Opublikowano 20 Października 2019 Cześć Krzysiek! Fajnie że do nas dołączyłeś. Obejrzyj galerię, może cię to zainsiruje do dekoracji większego zbiornika. Widzę, że idziesz w wapień filipiński, który jest dość negatywnie postrzegany ze względu an kumulację zanieczyszczeń i klinowanie ryb, ale pewnie sam do tego dojdziesz. Co do filtracji, to mam RO7 rozbudowane do RO9 (podwojone jony i mineralizator). Dla ryb zrobiłem Bypas za pierwszymi 3 stopniami, czyli jeszcze przed osmozą. Nie ma sensu jej katować, a do malawki zbytnio by zmiękczyła wodę, na czym najmniej nam zależy. Polecam ci takie rozwiązanie - jest idealnie.
Krzysiek Rzeszów Opublikowano 22 Października 2019 Autor #4 Opublikowano 22 Października 2019 Dziękuje za podpowiedzi, filtr tak przerobie również a o wapniu filipińskim to nie wiedziałem całego forum nie da się przeczytać
suricade Opublikowano 22 Października 2019 #5 Opublikowano 22 Października 2019 (edytowane) Godzinę temu, Krzysiek Rzeszów napisał: całego forum nie da się przeczytać Wystarczy wrzucać w wyszukiwarkę konkretne pytania. A tu lektura na początek http://www.klub-malawi.pl/?page_id=146 Edytowane 22 Października 2019 przez suricade 2 1
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się